P0

Orai

Rugsėjis buvo išskirtinai šiltas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-10-03


Šių metų rugsėjo mėnuo pratęsė vasaros orus ir buvo iškirstinai šiltas, skelbia Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba. Vidutinė mėnesio oro temperatūra buvo 14,8 °C, o tai yra net 2,6 °C daugiau už įprastinę daugiametę rugsėjo mėnesio temperatūrą.

Šis rugsėjis buvo antras pagal šiltumą nuo 1961 m. ir labai nežymiai, vos 0,1 °C, nusileidęs iki šiol buvusiam šilčiausiam 1975 m. rugsėjui, kai vidutinė mėnesio temperatūra buvo 14,9 °C.

„Ypatinga šiluma pasižymėjo trečiasis mėnesio dešimtadienis, kuris tapo pačiu šilčiausiu nuo 1961 m. Šio dešimtadienio vidutinė temperatūra Lietuvoje buvo 15,3 °C, o tai yra net 4,5 °C daugiau už įprastinę daugiametę normą“, – sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos klimatologas Donatas Valiukas.

Pasak jo, taip pat šį mėnesį pasiekti du nauji atskirų parų temperatūros rekordai – rugsėjo 16 d. Varėnoje maksimali oro temperatūra pakilo iki 27,4 ° (prieš tai buvo 27,3 °C, 1964 Varėnoje) ir rugsėjo 26 d. Marijampolėje fiksuota maksimali oro temperatūra pasiekė 26,4 °C (prieš tai buvo 25,1 °C, 1975 Biržuose).

Po apniukusio šeštadienio artimiausiomis dienomis Klaipėdoje numatomi saulėti ir gana šilti orai – dieną termometro stulpelis peršoks ir 20°C.


  2020-10-03

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt