Rugsėjis buvo išskirtinai šiltas

Orai
Avatar photoAtvira Klaipėda
2020-10-03

Šių metų rugsėjo mėnuo pratęsė vasaros orus ir buvo iškirstinai šiltas, skelbia Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba. Vidutinė mėnesio oro temperatūra buvo 14,8 °C, o tai yra net 2,6 °C daugiau už įprastinę daugiametę rugsėjo mėnesio temperatūrą.

Šis rugsėjis buvo antras pagal šiltumą nuo 1961 m. ir labai nežymiai, vos 0,1 °C, nusileidęs iki šiol buvusiam šilčiausiam 1975 m. rugsėjui, kai vidutinė mėnesio temperatūra buvo 14,9 °C.

„Ypatinga šiluma pasižymėjo trečiasis mėnesio dešimtadienis, kuris tapo pačiu šilčiausiu nuo 1961 m. Šio dešimtadienio vidutinė temperatūra Lietuvoje buvo 15,3 °C, o tai yra net 4,5 °C daugiau už įprastinę daugiametę normą“, – sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos klimatologas Donatas Valiukas.

Pasak jo, taip pat šį mėnesį pasiekti du nauji atskirų parų temperatūros rekordai – rugsėjo 16 d. Varėnoje maksimali oro temperatūra pakilo iki 27,4 ° (prieš tai buvo 27,3 °C, 1964 Varėnoje) ir rugsėjo 26 d. Marijampolėje fiksuota maksimali oro temperatūra pasiekė 26,4 °C (prieš tai buvo 25,1 °C, 1975 Biržuose).

Po apniukusio šeštadienio artimiausiomis dienomis Klaipėdoje numatomi saulėti ir gana šilti orai – dieną termometro stulpelis peršoks ir 20°C.

Žymos:

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

ELTA

Prognozuojami karščiausi metai per visą istoriją: pokyčiai jau stebimi ir Lietuvoje

Globali birželio mėnesio temperatūra rekordines aukštumas pasiekė dar prieš „El Niño“ – natūraliai kas keletą metų pasikartojantį klimato reiškinį, kai ...
2023-06-18
Skaityti daugiau

Orai

Vasaros apžvalga: šilčiausias buvo birželis

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba paskelbė praėjusios vasaros orų apžvalgą. Kalendorinio vasaros sezono vidutinė oro temperatūra buvo 18 °C, t.y. ji buvo ...
2020-09-05
Skaityti daugiau

Orai

Vasara į pajūrį artės lėtai

Po rekordiškai šiltos žiemos ir šilto kovo mėnesio, balandis ir gegužė, o ypač antrasis gegužės dešimtadienis, šiluma nepasižymėjo. Antrojo gegužės ...
2020-05-22
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This