P0

Kultūra

Kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmuose – „Ledkalnis/Iceberg“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-10-05


Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose spalio 9 d., penktadienį, 18 val. pristatoma tarpdisciplininė paroda „Ledkalnis/Iceberg“, kurioje autoriai gilinasi į šiandieninio menininko savivokos ir savirealizacijos momentus, apmąsto jo vaidmenį visuomenėje.

Laima ir Darius Antonovai. Fonas. Subjektas, 2020.

Parodos „Ledkalnis/Iceberg“ idėją inspiravo užkulisinės menininkų diskusijos, kuriose gana aktyviai svarstomi savęs ir savo kūrybos suvokimo, vertinimo, ištransliavimo į kitas (meno ir ne meno) teritorijas ir panašūs klausimai, – skelbiama pranešime žiniasklaidai. Ar šiandieninis meno kūrinys privalo reflektuoti asmeninius išgyvenimus, vidinius konfliktus ir nesutarimus su išoriniu pasauliu? Ar jis turi reaguoti į dirgiklius, sklindančius iš sociumo lauko? Kiek savęs reikia įdėti į kūrinį, kad liktum nepažeistas, bet užtektų potencialo žinutei ištransliuoti?

Virš vandens paprastai išnyra tik viena devintoji ledkalnio dalis, kita lieka po vandeniu ir todėl tikslios jo formos ir dydžio nežinome. Būtent todėl posakis „ledkalnio viršūnė“ reiškia problemą, kurios tikrasis mastas, manoma, yra žymiai didesnis, nei matoma. Ar taip galėtų būti ir šiandieninio menininko atveju? Šioje parodoje to nesiimama nei patvirtinti, nei paneigti. Sunku būtų tiksliai išmatuoti ne tik panirusio po vandeniu ledkalnio tūrį, bet ir realią šiandieninio menininko situaciją. Todėl čia tik siekiama toliau vystyti menininkų diskusijas, prasidėjusias užkulisiuose, o dabar išvedamas į ekspozicines erdves ir tęsiamas vizualiai.

Parodoje dalyvauja skirtingo amžiaus įvairių sričių menininkai. Vieni jų – jau pripažinti ir be didesnių kliūčių realizuoja save meno lauke, kiti – dar tik siekia būti matomi ir įvertinti.

Parodoje dalyvauja Agnė Jonkutė, Toma Šlimaitė, Inga Likšaitė, Neringa Poškutė-Jukumienė, Laura Guokė, Augustė Santockytė, Darius Antonovas, Laima Antonova, Simona Martinkutė, Karolis Paulikas, Erdvilė Girininkaitė.

Parodą kuruoja Danguolė Ruškienė.

Projekto puslapis: https://www.facebook.com/ledkalnis2020.

Kultūros straipsnių vidus

Projektą finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė.

Paroda veiks iki lapkričio 8 d.


  2020-10-05

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt