P0

Fotoreportažai, Svarbu, Švietimas

Metų mokytoja: „Reikia būti geru aktoriumi” (4)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2020-10-05


Pirmadienį Mokytojų dienos proga uostamiestyje jau 20-ą kartą išrinktas Metų mokytojas. Šis titulas šįkart atiteko Simono Dacho progimnazijos geografijos mokytojai Vilmai Norvaišienei.

Apdovanotoji mokytoja sakė neabejojanti, kad mokytojas yra prestižinė profesija, o jos svarbą dar labiau išryškino karantinas.

„Mokytojo darbas ne tik mokyti vaikus, nes pats kiekvieną dieną mokaisi”, – sakė Vilma Norvaišienė. Martyno Vainoriaus nuotr.

„Namai ten, kur širdis“ pavadinto renginio metu Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus patarėja Vida Bubliauskienė tikino, kad yra kuo džiaugtis, nors kovą ir nutrūko normaliai tekėjęs gyvenimas. Anot jos, abiturientai puikiai išlaikė egzaminus, kai kurie klaipėdiečiai  mokytojai kviečiami pasidalinti savo nuotolinio mokymo patirtimis, mokiniai sėkmingai dalyvavo olimpiadose.

„Šie metai turbūt ne tai, kad išskirtiniai, bet absoliučiai unikalūs visais aspektais. Visas pasaulis tapo mokiniais, kuriems labai dramatišką, drastišką egzaminą iškėlė negailestingas mokytojas vardu Covid. Teko iškart laikyti egzaminą, deja, bet mokslo metai šiame kontekste nepasibaigė. Išlaikėme vieną egzaminą, bet jis dar nebaigiamasis”, – kalbėjo Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, linkėjęs pedagogams saugoti save, savo artimuosius, mokinius.

Šiemet specialiomis nominacijomis buvo apdovanotos švietimo įstaigos. Už aktyvią projektinę veiklą jos atiteko darželiams „Atžalynas”, „Puriena”, „Radastėlė” ir „Dobiliukas”.

Tuo metu „Versmės” progimnazija apdovanota už išskirtinius akademinius mokinių pasiekimus ir edukacinių erdvių kūrimą, Maksimo Gorkio progimnazija – už teatrinį ugdymą ir humanistinės pedagogikos įgyvendinimą, „Aukuro” gimnazija – už sportinio ugdymo krypties programų įgyvendinimą, o Adomo Brako dailės mokykla – už nuotolinio mokymo įgyvendinimą.

Atskira nominacija įteikta Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centrui – už pagalbą švietimo įstaigoms vykdant nuotolinį mokymą.

Renginio metu taip pat paaiškėjo, kad praėjusių metų Metų mokytoju tapęs Aleksandras Ronkus, Klaipėdos „Versmės“ progimnazijos technologijų mokytojas, šiemet taip pat gavo vieną iš šešių nacionalinių Metų mokytojo premijų. Ją Vilniuje pedagogui įteikė švietimo ir mokslo ministras.

Šiemet Metų mokytoja tapusi Vilma Norvaišienė geografijos mokytoja Simono Dacho progimnazijoje dirba jau 26-us metus.

„Vaikai šiais laikais daug keliauja, atrodo, kad nieko nenustebinsi. Stengiuosi sudominti per pažinimą – svarbu pažinti. Geografija – tai mokslas, kai reikia atsakyti kodėl. Visada ieškau pamokose perliukų. Kai jie paskui savo gyvenimą susieja su geografija, yra labai svarbu. Net tas, kuriam nesiseka, svarbu, kad paliktų šiek tiek geografijos savo širdyje”, – vaizdo siužete pasakojo V. Norvaišienė.

Ji teigė nuo mažens buvusi miško vaikas ir norėjo būti miškininkė, kaip ir senelis, bet į tokias studijas labai mažai merginų tepriėmė.

„Mano sūnus nuėjo dirbti biologijos mokytoju ir labai tuo džiaugiuosi. Mokytojo darbas ne tik mokyti vaikus, nes pats kiekvieną dieną mokaisi”, – sakė V. Norvaišienė.

Jau po apdovanojimo kalbėdama su žurnalistais moteris sakė, kad norint būti geru mokytoju, reikia turėti daug užsispyrimo.

„Manau, kad mokytojo profesija visada buvo prestižinė, mums reikia eiti iškėlus galvas, nes be mokytojo niekas. Ir nuotolinis mokymas tikriausiai parodė, kad mokytojas visada turės padėti. Be taisyklių mokytojas gyventi negali, jei jų nesilaikysi, nieko nebus.  Mokytojas turi būti geras aktorius – gali pamoką išmokti, sudiktuoti apibrėžimus, bet jei tavęs kaip aktoriaus mokiniai neklausys pamokoje, jei jų nesudominsi, pamoka nevyks”, – mintimis dalinosi V. Norvaišienė.

Martyno Vainoriaus nuotr.


  2020-10-05

  4 komentarai “Metų mokytoja: „Reikia būti geru aktoriumi””

  1. AvatarLina (IP: 86.100.68.153)

   Vaikai keliauja,piramidės,kriokliai,dykumos,lagūnos,o mokytoja? Turi tokią finansinę galimybę ar youtube užtenka? Prestižas…

  2. AvatarSniega (IP: 62.80.225.28)

   Sveikinimai dideliausi. Didžiuojamės, kad yra tokių nuostabių mokytojų geografų

  3. AvatarAušra (IP: 86.38.178.162)

   Sveikinimai Mokytojai nuo auklėtinio Aisčio ir jo tėvelių

  4. AvatarMarija (IP: 88.119.47.74)

   Nuosirdziausi Sveikinimai Mokytojai Vilmai!!!!!

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt