P0

Regionas

Neringoje – nauja sienos stebėjimo sistema

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-10-05


Neringoje bus įdiegta sienos su Rusija stebėjimo sistema, kurią naudodami pasieniečiai kontroliuos beveik 2 kilometrų sausuma einantį ruožą.

Pagal Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) ir UAB „Euroelektronika“ pirmadienį pasirašytą sutartį pasieniečiai įsigis Neringos pasienio užkardos sausumos dalies kompleksinę inžinerinės ir optoelektroninės įrangos sistemą.

Ją naudodami pasieniečiai, atsižvelgiant į vietovės ypatumus, bet kokiomis Lietuvoje susidarančiomis oro sąlygomis Kuršių nerijoje galės nuolatos aptikti ir fiksuoti valstybės sieną kertančius ir prie jos priartėjusius objektus. Įdiegus šią sistemą, bus vizualiai stebimi visi objektai, o visa informacija perduodama į stacionarų valdymo centrą, kuris bus įrengtas Neringos pasienio užkardoje.

Šią sistemą 1,96 km sausumos sienos su Rusija ruože Neringoje už 410 044,80 eurų suprojektuos ir įdiegs viešą konkursą laimėjusi UAB „Euroelektronika“. Projektas finansuojamas Lietuvos valstybės lėšomis.

Be to, naudotis sistema bei ją administruoti bus išmokyta ir parengta mokyti kitus VSAT darbuotojus grupė užkardos operatorių ir specialistų.

Pagal sutartį visus darbus numatoma atlikti iki šių metų pabaigos.

Šiuo metu moderniomis sienos stebėjimo technologijomis pasieniečiai kontroliuoja apie 56 proc. arba 600,62 km ES išorės sienos, už kurios apsaugą atsako Lietuva.

Sienos apsaugos sistemomis VSAT stebi 100 proc. jūros sienos (119,65 km), 82,21 proc. išorės sienos su Rusija (225,99 km) ir 37,56 proc. išorės sienos su Baltarusija (254,98 km).

Išorės ES siena, už kurios kontrolę atsako Lietuva, iš viso yra 1073,36 km ilgio.


  2020-10-05

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt