P0

Miestas, Svarbu

Gyventojų apklausa dėl Girulių miško – „ant durniaus”? (atnaujinta) (6)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2020-10-05


Pirmadienio rytą Klaipėdoje turėjo prasidėti gyventojų apklausa dėl galimos geležinkelio plėtros Melnragės ir Girulių miške, tačiau panorus išreikšti valią to nebuvo galima padaryti nei internete, nei savivaldybės pastate.

Praėjusią savaitę atitinkamą potvarkį dėl apklausos pasirašė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas. Apklausą meras inicijuoja reaguodamas į miesto Tarybos narių dar liepą pasirašytą atitinkamą reikalavimą.

Pagal mero potvarkį spalio 5-30 dienomis Savivaldybės administracijos Klientų aptarnavimo skyriuje (Liepų g. 11, 116 kab.) darbo valandomis ir savivaldybės interneto tinklalapyje www.klaipeda.lt/apklausa klaipėdiečiams turi būti sudaryta galimybė atsakyti į klausimą „Ar pritariate, kad Melnragės–Girulių miške būtų plečiamas Pauosčio geležinkelio kelynas?“. Tačiau pirmadienį prieš 9 val. minėtoji nuoroda dar neveikė.

„Atviros Klaipėdos” žurnalistui prieš 9 val. pabandžius savo nuomonę apklausoje išreikšti savivaldybėje to padaryti irgi nepavyko. Sulaukusi klausimo apie apklausą darbuotoja akivaizdžiai nustebo. Iš pradžių ėmė aiškinti, kad pats žmogus turi atnešti savo atsakymą. Vėliau pasitikslinusi pasiūlė laukti vedėjos, kuri esą kažką buvo minėjusi apie apklausą, bet nieko taip ir nedavė savo darbuotojoms.

Praėjus maždaug valandai po publikacijos savivaldybės internetinės svetainės pradiniame puslapyje jau atsirado iššokantis langas, kurį paspaudus lankytojas nukreipiamas į apklausą.

Specialiame puslapyje reikia nurodyti savo vardą, pavardę, gyvenamąją vietą ir asmens kodą.

Suvedus šiuos duomenis 10.19 val. rezultatai rodė, kad apklausoje jau dalyvavo 22 asmenys, tačiau žemiau, prie duomenų apie vardus ir pavardes bei adresą ir asmens kodą buvo rodomas skaičius 5.

Kadangi apklausa vykdoma nesiautentikuojant per el. bankininkytę ar elektroniniu parašu, internete priimami ir išgalvotų asmenų atsakymai – antrą kartą žurnalistas nuomonę išreiškė kaip Josifas Stalinas, parašęs išgalvotą asmens kodą ir sugalvotą adresą.

Popiet nurodytame Savivaldybės administracijos kabinete jau buvo galima ir raštu sudalyvauti tokioje apklausoje, tačiau ir čia niekas netikrina asmens tapatybės, tad galima rašyti ką tik nori – šįkart žurnalistas nuomonę pareiškė kaip Martynas Joskaudas.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Tačiau, pasak savivaldybės atstovų, suvedant galutinius rezultatus bus tikrinamas ir popierinių balsavimų, ir internetu suvestų duomenų tikrumas.

Pareiškus savo nuomonę raštu savivaldybėje dar reikia pasirašyti ir specialiame žurnale – be žurnalisto iki tol tai buvo dar padarę dar du asmenys.

Dar kiek vėliau, atsirado jau ir galimybė internetu išreikšti savo nuomonę tik prisijungus per „E. Valdžios vartus”.

Taip autentifikavus save antrą kartą balsuoti internetu jau neleidžiama.

Beje, tik raštu vykdomoje apklausoje yra sutikimas dėl asmens duomenų naudojimo, nors ir jis, kai kurių specialistų teigimu, yra nelabai pakankamas – esą turėtų būti paaiškinama kiek ilgai tokie duomenys bus naudojami, kaip asmuo gali pareikalauti juos pašalinti.

Pagal mero potvarkį apklausos vykdymu rūpinasi komisija, į kurią jis paskyrė Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoją Andrių Dobranskį, savo pavaduotoją Arvydą Cesiulį bei patarėjas Dianą Paliūnaitę ir Nataliją Sadovskają, Savivaldybės administracijos Informacinių technologijų skyriaus vedėją Darių Kadį, Klientų aptarnavimo skyriaus vedėją Liną Kryževičienę, Savivaldybės tarybos ir mero sekretoriato vyriausiąją specialistę Aušrą Lukauskienę bei miesto Tarybos narę Niną Puteikienę.

Vietos savivaldos įstatymas numato, kad tokių apklausų rezultatai yra patariamojo pobūdžio. Savivaldybės taryba privalo svarstyti apklausai pateiktą klausimą, jeigu savo nuomonę pareiškė ne mažiau kaip 15 procentų apklausos teritorijos gyventojų, turinčių teisę dalyvauti apklausoje (turinčių teisę balsuoti). Per praėjusius savivaldos tarybos rinkimus Klaipėdoje buvo beveik 131 tūkst. rinkėjų, tad 15 proc. nuo šio skaičiaus yra beveik 20 tūkst.

Apklausos paskelbimo iniciatyvos teisė priklauso savivaldybės gyventojams, savivaldybės tarybai, merui ir seniūnui.

Birželio pabaigoje Vyriausybė iš pradžių priėmė nutarimą dėl geležinkelio pertvarkos Klaipėdoje, kuriame be išlygų buvo minima tik galimybė prekinių traukinių paskirstymo stotį perkelti į Pauostį, o po savaitės pritarė pataisytam nutarimo projektui, kuriame jau atsirado ir Kopūstų kaimo alternatyva, nors Pauostis, kaip galimas krovininių traukinių stoties variantas, irgi neatmestas.


  2020-10-05

  6 komentarai “Gyventojų apklausa dėl Girulių miško – „ant durniaus”? (atnaujinta)”

  1. AvatarSilva (IP: 78.60.157.106)

   Sąmoningai žlugdo apklausą

  2. AvatarGyventojas (IP: 78.57.239.28)

   Pasirodo Klaipėdoje gyvenantis, bet ne deklaruotas, yra negyventojas.

  3. AvatarA (IP: 88.119.197.185)

   Vis kažką ten kaitalioja, jau nebeveikia FB paskelbta nuoroda. Iki to vis dėjo naujus privalomus laukus formoj, vieni rašė asmens kodus, kiti ne, vieni sutiko naudoti asmens koda, kiti ne.

  4. Avatar (IP: 88.119.136.56)

   O ką tuo klausimu veikia kandidatas į Seimą Budinas ? Juk jis už Girulių draustinį ! Ką veikia a ?

  5. AvatarGrubliauskas ir Neniškis blokuoja puslapi (IP: 90.131.37.78)

   31 karta bandžiau prisijungti ir rodo:Nepavyksta pasiekti šios svetainės
   Tai jie bando sužlugdyti apklausa .grubliauskas neniskis skvernelis ir mažeika tarnauja verslo grupuotėms kuri nori pavogti Girulių mišką

  6. AvatarT (IP: 86.100.133.193)

   Jie net apklausos nesugeba organizuoti. Nevykėliai. Koks meras tokie ir patarėjai.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt