P0

Regionas

Dalyvauti labdaringame bėgime į Kretingą atvyko net ministras

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-10-06


Pastebėti alkstančiuosius ir laiku ištiesti jiems pagalbos ranką spalio 4 dieną Kretingoje kvietė jau penktus metus iš eilės organizuojamas labdaringas Šv. Pranciškaus taurės bėgimas. Jo metu surinktos lėšos skiriamos labdaros valgyklai „Rūpestėliai“, kurioje kasdien po lėkštę šiltos sriubos ir kelias riekes duonos gauna per pusę šimto skurstančiųjų.

Dalyvių ir savanorių kasmet sulaukiama vis daugiau

Tarp užsiregistravusiųjų šiais metais – 706 bėgikai ir per 80 savanorių, tačiau, anot organizatorių, dar apie kelis šimtus bėgikų prisijungė jau pasibaigus dalyvių registracijai.

„Tarp bėgančiųjų – profesionalūs sportininkai ir mėgėjai, šeimos su mažais vaikais ir augintiniais, mokyklų bendruomenės, vienuoliai ir net senjorai“, – apie dalyvių įvairovę pranešime žiniasklaidai pasakoja viena iš renginio organizatorių, Klaipėdos valstybinės kolegijos Slaugos ir socialinės gerovės katedros vedėja dr. Akvilė Virbalienė.

Išskirstyti dalyvių srautai, skirtingu metu skelbiami starto laikai, dezinfekcinio skysčio stotelės ir kitos priemonės buvo taikomos tam, kad papildomai užtikrintų dalyvių ir organizatorių saugumą.

Šilto maisto ir bendravimo reikia visiems

Brolių pranciškonų įsteigta labdaros valgykla „Rūpestėliai“ yra atvira visiems, stokojantiems maisto ir bendravimo. Čia neklausiama vardų ar gyvenimo istorijų, kiekvieną atėjusįjį stengiamasi sušildyti sočia šiltos sriubos lėkšte ir geru žodžiu.

„Nelaimės gali ištikti kiekvieną, tačiau paprašyti pagalbos dažnam gerokai sunkiau, nei ją suteikti. Skatiname dalintis gerumu ir, prireikus, nebijoti jo priimti patiems“, – sako A. Virbalienė.

Paremti labdaros valgyklą „Rūpestėliai“ lėšomis, maistu ar savanorišku darbu kviečiami visi norintys ištisus metus. Pagalbos maistu dažnai sulaukiama iš ūkininkų ar gausiu derliumi norinčių pasidalinti sodininkų, džiaugiamasi, kad savanoriauti ryžtasi ir vis daugiau vyresnio amžiaus žmonių, senjorų, kuriems tai galimybė įsitraukti į prasmingą bendruomenės veiklą, glaudžiau pabendrauti su aplinkiniais.

Prasmingas renginys telkia bendruomenę

Renginio globėju tapo Kretingos meras Antanas Kalnius, o 5 km trasą bėgo ir Socialinių reikalų ir darbo ministras Linas Kukuraitis. Pastarasis Šv. Pranciškaus taurės bėgimo renginį remia ir jame dalyvauja jau trečius metus iš eilės.

„Vienyti bendruomenę, politikus ir vietos verslininkus, didinti visų atidumą skurstantiesiems – tai vienas iš pagrindinių mūsų renginio tikslų, – sako A. Virbalienė. – Svarbi ne tik finansinė parama, bet ir visuomenės telkimas, žinios apie pagalbą skleidimas.“

Generalinis šio bėgimo rėmėjas – gydymo ir sveikatinimo kompleksas „Atostogų parkas“. „Džiaugiamės, kad galime išlaikyti tradiciją šiuo verslui sunkiu laikotarpiu ir prisidėti prie kilnaus tikslo, puoselėjant Kretingos žmonių sveiką gyvenimo būdą, telkiant bendruomenę šiuo ypatingu metu. Sveikiname varžybų nugalėtojus iškovojusius prizines vietas ir tikimės, kad ši graži tradicija gyvuos dar daug metų“, – sako „Atostogų parko“ direktorius Ričardas Jovaiša.

Kiekvienam bėgime užsiregistravusiam dalyviui buvo įteiktas kvietimas apsilankyti šiltuose „Atostogų parko“ baseinuose ir pirtyse su vienkartine 50 procentų nuolaida. Laimėtojams įteikti specialūs „Atostogų parko“ prizai. Galimybe apsilankyti baseinuose ir pirtyse buvo palepinti ir renginio savanoriai.

Su Pranciškonų vienuolynu „Atostogų parkas“ glaudžiai bendradarbiauja nuo įsikūrimo pradžios, remia jų veiklas, skirtas telkti Kretingos rajono bendruomenę, rūpintis gyventojų sveikata, kurti prasmingo poilsio galimybes.

Į Kretingos rajono gyventojų gerovę atsižvelgiama ir planuojant būsimas investicijas: planuojama įrengti vaikščiojimo ir bėgimo trasas gryname miške, kuriomis bus kviečiami naudotis ir vietiniai gyventojai. Drauge su kitais šio regiono verslais ir savivaldybe aktyviai ieškoma galimybių gerinti susisiekimo infrastruktūrą: 2020 metų pradžioje atsirado papildomas autobuso maršrutas, planuojama tiesti dviračių takus, tvarkyti lankytinas vietas. Tikimasi, kad šios investicijos palengvins vietinių gyventojų susisiekimo galimybes ir praturtins jų laisvalaikį, gerins sveikatą.

Bėgimą organizavo Kretingos rajono savivaldybė, Kretingos Viešpaties apreiškimo Švč. M. Marijai parapija, Kretingos Viešpaties Apreiškimo vienuolynas, Kretingos rajono visuomeninė labdaros organizacija ,,Rūpestėliai“, VšĮ Klaipėdos valstybinė kolegija. Generalinis renginio rėmėjas – didžiausias Vakarų Lietuvoje poilsio ir sveikatinimo kompleksas „Atostogų parkas“.


  2020-10-06

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt