Pirmąją balsavimo iš anksto dieną balsavo 12 980 rinkėjų, iš jų Klaipėdoje – 1210 (1)

Politika
Avatar photoAtvira Klaipėda
2020-10-06

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, pirmąją išankstinio balsavimo dieną iš viso balsavo 12 980 rinkėjų. Tai yra 0,54 procento bendro visų Lietuvoje balsuojančių rinkėjų skaičiaus.

Kaip teigė VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė, „prasidėjus rinkimams labiausiai džiugina rinkėjų sąmoningumas. Matome, kad žmonės balsuoti ateina tinkamai pasirengę: dėvi veido apsaugos priemones, atsineša savo asmeninius rašiklius, laikosi saugaus atstumo ir nesibūriuoja. Akivaizdu, kad didžioji dauguma jų tikrai supranta, kad saugus balsavimas priklauso nuo kiekvieno iš mūsų“.

Klaipėdos Žvejų rūmuose įrengtoje balsavimo vietoje iš anksto jau balsavo 1210 balsavimo teisę turinčių piliečių.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Daugiausiai rinkėjų, kaip įprasta, iš anksto balsuoja sostinėje. VRK praneša, kad, antradienio 10.30 val. ryto duomenimis, čia jau balsavo 2950 rinkėjai.

Balsavimas iš anksto tęsiasi, jis truks iki spalio 8 d. 20 val. vakaro. Balsuoti išankstinėmis dienomis rinkėjai gali nuo 7 val. ryto iki 20 val. vakaro.

Balsavimas iš anksto galimas Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybių pastatuose arba papildomai įrengtose balsavimo vietose. Visas balsavimo iš anksto vietų sąrašas publikuojamas ČIA.

VRK primena, kad rinkėjams einant balsuoti reikia pasiimti asmens dokumentą, dėvėti nosį ir burną dengiančią veido apsaugos priemonę bei turėti savo asmeninį rašiklį. Pamiršusiems atsinešti rašymo priemones, balsavimo vietoje bus suteikiamos daugkartinės, kurias rinkimų komisijų nariai reguliariai dezinfekuos.

Rinkėjams, patenkantiems į rizikos grupes, rekomenduojama ateiti rytinėmis balsavimo valandomis, t. y. nuo 7 iki 9 valandos ryto, kai balsavimo vietose būna mažiau žmonių. Į balsavimo patalpą taip pat patariama nesivesti kitų asmenų, kurie nebalsuoja, stengtis nesibūriuoti bei laikytis saugaus mažiausiai vieno metro atstumo nuo rinkimų komisijų narių ir kitų rinkėjų.

Žymos: | | | |

Komentarai (1):

Įrašo “Pirmąją balsavimo iš anksto dieną balsavo 12 980 rinkėjų, iš jų Klaipėdoje – 1210” komentarų : 1

  1. Antanas parašė:

    Kiek klausiau kaimynų, tai Danės apygardos rinkėjai mielai balsuoja už gydytoją Romaldą Sakalauską, manu, kad jie sako tiesą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Politika

Visi Klaipėdos tarybos socdemai panoro į Seimą

Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) patvirtino kandidatus į Seimą. Sąraše – ir prieš paskutinius savivaldos rinkimus socdemais patapę buvę Klaipėdos vadovai ...
2024-06-15
Skaityti daugiau

Spyglys

Spyglys sveikina Vytautą Grubliauską su trečiu nuopuoliu*

Prapilti mero rinkimai, paskutinė vieta sąraše į Europos Parlamentą ir 43 vieta buvusių komunistų sąraše į Seimą – tokius karjeros ...
2024-05-21
Skaityti daugiau

Konsultacijos

Balsuoti galima ir su pasibaigusio galiojimo asmens dokumentu

Vyriausioji rinkimų komisija primena, kad svarbiausias rinkėjo dokumentas einant balsuoti yra asmens tapatybės dokumentas – pasas arba asmens tapatybės kortelė. ...
2024-05-11
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This