P0

Kultūra

Muzikinis teatras kviečia į edukacinius susitikimus 

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-10-07


Spalio 9-ąją Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras kviečia ne tik į trečiąją operetės „Orfėjas pragare“ premjerą, bet ir pasikalbėti.

Remdamasis gerąja Europos operos teatrų praktika, Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras savo žiūrovams siūlo naujieną – pokalbius prieš spektaklius.

Visą 2020–2021 m. sezoną, dukart per mėnesį, į spektaklį atėjusiems gerbėjams bus suteikta galimybė kuo daugiau sužinoti apie jų pasirinktą teatro pastatymą. Žiūrovai išgirs  pasakojimus apie kūrėjus, jų gyvenimų istorijas ir peripetijas, susipažins su muzikinio teatro žanrų ypatumais, teatro artistų parengtais vaidmenis. Pokalbiai bus unikali proga žiūrovams artimiau susipažinti su jų scenoje laukiančio kūrinio interpretacija, suprasti kartais įmantrių siužetų vingius, o esant galimybei tiesiogiai pabendrauti su pasirinkto stebėti spektaklio kūrėjais ir atlikėjais, – skelbiama pranešime žiniasklaidai.

Pirmasis susitikimas su publika jau šį penktadienį – norinčius daugiau sužinoti apie Jacques‘o Offenbacho operetę „Orfėjas pragare“ spalio 9 d. kviečiama į Žvejų rūmus atvykti ankstėliau: susitikimo pradžia 18.20 val.

Martyno Aleksos nuotr.
Apie edukacinius spektaklius ir galimybę naudotis Kultūros pasu

Jau trečią sezoną visi Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre statomi spektakliai turi ir trumpesnes edukacines versijas, skirtas moksleiviams, senjorams bei vakarais lankytis kultūros renginiuose dėl įvairių priežasčių negalintiems žiūrovams.

Pamačius tokį spektaklį, galima bus susidaryti argumentuotą scenos kūrinio įspūdį, kuris, tikėtina, paskatins išvysti ir išsamią spektaklio versiją. Mokytojai ir moksleiviai kviečiami pasinaudoti Kultūros pasu, taip taupant tėvelių uždirbtus pinigus. Visi teatro edukaciniai spektakliai dalyvauja Kultūros paso programoje.

Spalio 23 d. ir vasario 5 d. vyksiantys „Don Žuano“ spektakliai supažindins su nepranoktu W. A. Mozarto operinės muzikos šedevru. Edukacinio renginio dalyviai turės galimybę pažinti šio unikalaus kūrinio subtilybes, išgirsti svarbiausius operos muzikinius numerius. Scenoje vyks improvizuotas veikėjų susitikimas, jų mūšiai dėl įžeistos garbės ir, žinoma, skambės nuostabi W. A. Mozarto muzika.

Kultūros straipsnių vidus

Spalio 18 d., gruodžio 20 d. sausio 10 d. ir vasario 14 d. pačių jauniausių žiūrovų lauks „Pasaka be pavadinimo“ – muzikinis spektaklis vaikams apie vienybę ir tikrą draugystę. Liūdėti neleisiantis kompozitorės Nijolės Sinkevičiūtės, režisierės Eglės Miškinytės ir libreto autoriaus Virginijaus Pupšio kūrybinis darbas supažindins  su penkiais draugais, kurie kaip įmanydami stengsis atlikti jiems skirtą užduotį – pasekti pasaką. Spektaklyje susipina įvairiausi muzikos stiliai, kažkur nugirstų ir dar niekad negirdėtų pasakų nuotrupos. Jų personažai paskatins žiūrovus nusišypsoti, pyktelti, atjausti, nusijuokti ir galiausiai – pamilti.

Vienintelis edukacinis „Spragtukas“

Gruodžio 6 dieną numatytas vienintelis edukacinis „Spragtuko“ spektaklis, pristatantis nemirtingą kompozitoriaus Piotro Čaikovskio baletą. Spektaklį Klaipėdoje pastatė garsus rusų choreografas Kirilas Simonovas, padedamas kostiumus ir scenografiją spektakliui sukūrusių dailininkų Jekaterinos Zlajos ir Aleksandro Barmenkovo, taip pat šviesų dailininko Jevgenijaus Vinogradovo. Tai bus savotiška dar viena “Spragtuko” premjera – sukurtas ir pernai parodytas didžiosiose Lietuvos arenose, šį kartą Šv. Kalėdų laukimo pradžią jis paskelbs Žvejų rūmų scenoje. O ją puoš gigantiškos dekoracijos, išmanūs vaizdo projekcijų sprendimai, tarsi klaidinantys netikros realybės pasaulyje.

Edukacinė programa „LOL. Linksmasis orkestro laivas“ (lapkričio 8 ir 29 d., sausio 24 d.) jaunuosius žiūrovus žaisminga forma supažindins su simfoniniame orkestre skambančiais muzikos instrumentais. Su meile ir kruopštumu atrinktuose kūriniuose gražiausiomis spalvomis atsiskleis smuiko, obojaus, klarneto ir kitų instrumentų savybės. Teatralizuotoje programoje bus pademonstruotos kiekvieno instrumento muzikinės galimybės ir unikalus skambesys, kuris magiškai pavirs tai burlaivio stiebų gaudimu, tai jūros ošimu ar net ryklio dantų čekšėjimu. Į nepažintą muzikos pasaulį žiūrovus ves Linksmojo orkestro laivo kapitonas. Jis supažindins jaunuosius klausytojus su muzikos instrumentų istorija, jų sandara ir skirtingomis orkestro instrumentų grupėmis.


  2020-10-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt