Unikali studijų programa telks mėlynosios ekonomikos lyderius Klaipėdoje

Verslas

Jūrų išteklių naudojimas, ekonomikos augimas, darbo vietų kūrimas, aplinkosauga ir tvari plėtra kelia daug svarbių klausimų ir rimtų diskusijų. Šie klausimai reikalauja gilių mėlynosios ekonomikos žinių, kurias ir suteiks penktadienį startuojanti unikali Klaipėdos universiteto studijų programa „Blue Growth Leaders Academy“. Čia susitiks pasauliniu mastu vertinami lektoriai iš įvairių šalių, Lietuvos verslo, viešojo sektoriaus atstovai bei KU mokslo darbuotojai ir doktorantai – visi kartu jie gilinsis į mėlynosios ekonomikos sritis.

Klaipėdos miesto ekonominės plėtros strategijoje „Klaipėda 2030“ iškeltas siekis orientuotis į tvarų jūros išteklių panaudojimą ir mėlynosios ekonomikos augimą bendrai veiklai apjungė Klaipėdos universitetą, miesto ekonominės plėtros agentūrą „Klaipėda ID“ bei Klaipėdos mokslo ir technologijų parko (KMTP) koordinuojamą Jūrinį klasterį. Nuosekliai siekdami miesto strategijoje iškeltų tikslų, partneriai pristato unikalią studijų programą „Blue Growth Leaders Academy“, kuria siekiama Klaipėdoje auginti mėlynosios ekonomikos lyderių kartą.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Klaipėdos universitetui ir uostamiesčiui, įgyvendinančiam „Mėlynojo proveržio strategiją“, šis projektas labai svarbus. Čia siekti žinių ateina lyderiai iš skirtingų pajūrio regiono savivaldybių. Iš jų formuosis komanda, kuri ateity kurs ne tik miesto, bet ir viso regiono perspektyvą. Tai reikšminga galimybė stiprinti krašto intelektinį potencialą mėlynosios ekonomikos srityje. Tikiu, kad tokioj komandoj gali gimti labai rimtos iniciatyvos, galinčios tapti dideliu impulsu išmaniai pakrantės plėtrai“, –  „Klaipėda ID“ pranešime žiniasklaidai pažymi Klaipėdos universiteto rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.

Jo teigimu, „Blue Growth Leaders Academy“ misija sutampa su Europos universitetų aljanso „EU-CONEXUS“, kurio nariu yra ir KU, tikslais – auginti intelektinį pakrantės miestų potencialą ir nukreipti jį tvariai miestų plėtrai.

Programos atidarymas – Klaipėdos ir Norvegijos draugystės ženklas

Spalio 8 dieną „Blue Growth Leaders Academy“ pradžią paskelbs ne tik programos iniciatoriai ir kūrėjai, bet ir įvadinio programos modulio lektorius – profesorius Torger Reve. BI Norvegijos verslo mokyklos Jūrinio konkurencingumo katedros vadovas pristatys įvadinį kursą apie mėlynąją ekonomiką, jos potencialą pasaulyje ir mūsų regione.

Profesoriaus manymu, Klaipėdos potencialas mėlynosios ekonomikos srityse yra didžiulis ir dar neatskleistas.

„Kalifornija turi Silikono slėnį, Norvegija stiprina mėlynosios ekonomikos klasterius. Miestai, įsikūrę prie vandenynų ir jūrų, tokie, kaip Klaipėda, turi puikias galimybes vystyti mėlynąją ekonomiką. Klaipėda turi surasti savo mėlynosios ekonomikos nišą ir joje kurti verslo modelius, kurie įgalintų miestą sėkmingai konkuruoti tarptautiniu lygmeniu“, – savo mintimis dalijasi pirmojo programos modulio lektorius.

Profesoriaus Torger Reve dalyvavimą šioje programoje aktyviai palaiko ir remia Norvegijos ambasada Lietuvoje.

Studentai, verslo ir viešojo sektoriaus atstovai mokysis kartu

Mėlynosios ekonomikos tarpdiscipliniškumas studijoms subūrė itin įvairialypę programos dalyvių grupę. Asociacijos „Klaipėdos regionas” projektų vadovė Eglė Stonkė džiaugiasi galimybe prisijungti prie žinias gilinančių profesionalų bendruomenės ir tikisi dar geriau suprasti mėlynosios ekonomikos galimybes Klaipėdos regione.

„Manau, kad Klaipėdai, pozicionuojančiai save pasaulinio lygio mėlynosios ekonomikos miestu, tokios iniciatyvos ir programos yra gyvybiškai svarbios. Labai smagu, kad šioje studijų programoje mėlynoji ekonomika pristatoma apimant platų spektrą sričių, į programos temas įtraukiant ir jūros ir pakrančių turizmą, ir akvakultūrą, ir temas apie pokyčių valdymą bei inovacijų plėtros svarbą. Mėlynoji ekonomika yra viena iš regiono plėtros prioritetinių krypčių, būtent dėl šios priežasties net neabejojau būtinybe dalyvauti „Blue Growth Leaders Academy“. Tikiuosi, kad studijų metu įgytos žinios padės produktyviau valdyti regiono specializacijos strategijos rengimo procesą, efektyviau koordinuoti regiono mėlynosios ekonomikos plėtros veiksmų plano rengimą ir įgyvendinimą, bei stiprinti regiono ekosistemos dalyvių bendradarbiavimą“, – savo motyvacijomis ir lūkesčiais dalijasi E. Stonkė.

VšĮ „Baltijos technologijų parkas“ inovacijų direktorius Ignas Aničas teigia, kad jį prisijungti prie programos dalyvių paskatino būtent programos tarpdiscipliniškumas ir galimybė kartu su įvairių sričių profesionalais mokytis iš garsiausių mėlynosios ekonomikos ekspertų.

„Man ši galimybė įdomi tuo, kad kompleksiškai atliepia regiono lyderių, savo srities profesionalų poreikius pasiūlydama temas, padengiančias tiek didelį aktualumą turinčią inovacijų vadybą organizacijose, atskiras technologijas, tiek jūrinio sektoriaus specifiką. Žinoma, įspūdį palieka ir ilgametę praktinę patirtį sukaupę lektoriai iš skirtingų šalių. Manau, kad ši akademija puikus pavyzdys, kaip tradiciniai universitetai pasitelkdami savo partnerių tinklą gali pasiūlyti itin patrauklų produktą regiono profesionalams. Sau pačiam keliu tikslą gilinti žinias apie jūrinę ekonomiką ir vėliau jas panaudoti didinant šiame sektoriuje kuriamą vertę“, – teigia Ignas Aničas.

Teigiamas pokytis mieste kuriamas bendradarbiaujant

Klaipėdos miesto ekonominės plėtros strategijos įgyvendinimas reikalauja labai kompleksinių, ilgalaikių ir tarpdisciplininių sprendimų. Švietimas ir profesinių kvalifikacijų kėlimas yra itin svarbus siekiant daugelio šios strategijos tikslų, o „Blue Growth Leaders Academy“ aiškiai parodo kaip bendradarbiaudami strategijos kūrėjai gali sukurti tikrai prasmingus dalykus miestui.

Ši unikali Klaipėdos universiteto programa aiškiai parodo, kad didelių teigiamų pokyčių mieste galime pasiekti tik bendradarbiaudami ir dirbdami kartu.

„Blue Growth Leaders Academy“ kūrime aktyviai dalyvavo ne tik „Klaipėda ID“, Klaipėdos Universiteto, Klaipėdos mokslo ir technologijų parko bei Jūrinio klasterio atstovai. Kuriant programa sulaukėme ir aktyvaus Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos palaikymo. Mėlynoji ekonomika turi būti vienas svarbiausių Klaipėdos miesto ir regiono prioritetų ir ši programa gali būti esminiu postūmiu auginant kompetencijas bei kuriant inovacijas šioje ekonomijos srityje“, – savo mintimis dalijasi Eglė Songailienė, laikinai einanti „Klaipėda ID“ direktoriaus pareigas.

2 Comments

  1. Prostitucija

    Klaipėdos akademinės bendruomenės prisidengiant garbingu Universiteto vardu. Kitaip KU nepavadinsi. Kai 2018 miesto bendruomenės rengė konferencija KU patalpose dėl miesto ateities, uosto, išorinio uosto plėtros ir Girulių miško naikinimo grėsmių Klaipėdos universiteto rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas viešai spaudoje atsiribojo nuo konferencijos turinio- t.y. nuo bet kokio intelektinės uosto ir miesto raidos paieškų. Iki šiol KU vadovų tikslas buvo TIK aptarnauti TARŠAUS UOSTO mieste klasterį tam suteikiant pataikūnišką akademinį svorį. Už paramėles, Brabanderius, bet kokias uostininkų, savivaldos politinės daugumos užmačias tenkina savais „autoritetingais” parašiukais ant „mokslinių studijų”. Save gerbianti akademinės bendruomenės dalis jau senai išėjo ar nuo tokios veiklos atsiribojo. Gėda kai tokie V.Grubliausko politiniai statytiniai vadovai, nevykėliai A. Razbadauskas, B.Petrauskas, E.Mantulova aplamai dar trinasi po universiteto kiemą – anksčiau b.Lubio, dabar V. Grubliausko styguojamą nevykėlių pataikūnų užuovėją. Per pastaruosius tris metus parengtas uosto plėtros bendrasis planas, miesto bendrasis planas, dabar jau ir LR BP – tai miesto, pajūrio genocidas, bet KU profesūra vadovaujama aklosios žarnos specialisto nei žodelio PRIEŠ tai neišleido į eterį. Niekur. Nei vienas. Dabar jie mat augins – intelektinį pakrantės miestų potencialą ir nukreipti jį tvariai miestų plėtrai – stropiai prisijungs prie uosto užmačių ir pinigų pompos savo žarnelę. GĖDA.

    Reply
  2. kratinys

    O dabar išverskite tekstą į lietuvių kalbą. Nes lietuvių kalbos jame nebeliko.

    Reply

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Švietimas

Pradeda veikti universiteto STEAM centras

Klaipėdos universitete (KU) oficialiai atidarytas metodinis STEAM centras. Tai pirmasis iš trijų Lietuvoje numatytų sukurti metodinių centrų. Jo komanda veiklą ...
2024-04-15
Skaityti daugiau

Aplinkosauga

Iš Žardės tvenkinio dingusią salą žada grąžinti atgal

„Ši sala, atkeliavusi į Žardės parko tvenkinį, tegul bus Klaipėdos universiteto dovana miestui artėjančio gimtadienio proga. Mums, kaip mokslo įstaigai, ...
2024-03-26
Skaityti daugiau

Švietimas

Naują kadenciją KU rektorius pradeda su atsinaujinusia komanda

Kovą 4-ąją kadenciją baigiantis ir naują vadovavimo Klaipėdos universitetui (KU) penkmetį pradėsiantis rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas penktadienį pristatė KU ...
2024-03-01
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This