P0

Koronavirusas, Svarbu

Apskrityje – 12 naujų koronaviruso atvejų, penki jų – Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2020-10-08


Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 142 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 12 jų – Klaipėdos apskrityje.

Penki atvejai registruoti Respublikinės Klaipėdos ligoninės viename iš skyrių. Visi asmenys yra medikai. Palmiros Mart nuotr.

Anot pranešimo, penki atvejai per vakar parą registruoti Respublikinės Klaipėdos ligoninės viename iš skyrių. Visi asmenys yra medikai. Ligoninėje nustatyti aštuoni artimą sąlytį turėję kolegos, jie izoliuoti.

Ligoninės direktoriaus pavaduotojas Zigmas Juzumas „Atvirai Klaipėdai” teigė, kad visi susirgę asmenys yra iš techninio skyriaus, dirbantys su aparatūra, ir neturėjo sąlyčio su pacientais. Tad ir jokių skyrių nėra uždaryta, paslaugų pacientams dėl to nesumažėjo.

„Nė vienas skyrius neuždarytas, tik izoliuoti žmonės. Yra tokia tvarka epidemiologų nurodymu jei yra kontaktas, iškart izoliuojami žmonės ar šeimos narys, ar ne narys. Viską tvarkome ir darome pagal epidemiologų nurodymus, tad turime izoliuoti ir tuos žmonės, kurie yra neigiami. Jie visi yra medicinos darbuotojai, bet ne gydytojai, dirba su instrumentais, aparatūra. Vietoje jų dirba kiti žmonės. Papildomai nieko kol kas neuždaryti, bet, aišku, kad niekas juk nežino, kas bus ateityje”, – sakė Z. Juzumas.

Pasak jo, koronavirusas į ligoninę tikriausiai buvo atneštas iš aplinkos, nes niekas iš susirgusiųjų nebuvo išvykę į užsienį.

„Šiuo metu dar atliekamas tyrimas, bet neabejotinai atsinešta iš aplinkos. Kadangi dirba pamainom, tai ir visa pamaina užsikrėtė. Žmogus neišėjo į darbą ir pradėjome ieškoti kurioje vietoje ir kas. Jam pasireiškė simptomai”, – teigė pašnekovas.

Kaip užsikrėtė kiti asmenys Klaipėdos apskrityje, epidemiologams dar nepavyko nustatyti arba atvejai nedetalizuojami.

Pagrindinės regiono kovos su koronaviruso gydymo įstaigos – Klaipėdos universitetinės ligoninės – vyriausiojo gydytojo pavaduotojas Eugenijus Zalagėnas trečiadienį „Atvirai Klaipėdai” teigė, kad šiuo metu situacija yra kontroliuojama, dirbame normaliai, „darbas vysta neįprastomis sąlygomis”.

NVSC Klaipėdos departamento vadovas Raimundas Grigaliūnas teigė, jog daugiau duomenų apie kokius nors mediconos darbuotojų užsikrėtimus neturima, jokie skyriai nėra uždaryti.

53 ligos atvejai trečiadienį registruoti Kauno, 34 – Vilniaus, 31 – Šiaulių apskrityse. Be to, dar 7 atvejai patvirtinti Panevėžio, trys – Utenos bei du – Telšių apskrityse.

NVSC praneša, kad Šiaulių apskrityje praėjusią parą registruotas dar vienas mirties nuo koronaviruso atvejis. Tai 102-oji mirtis šalyje. Mirusysis priklausė 70-79 metų amžiaus grupei, turėjo gretutinių susirgimų.

Lietuvoje iš viso patvirtinti 5625 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 2842 asmenys, 87 jų – Klaipėdos mieste, 2660 – pasveiko.

NVSC duomenimis, per paskutines 14 dienų Klaipėdos apskrityje dar fiksuoti keturi atvejai, susijęs su „Palangos Linu“, bei tiek pat atvejų, susijusių su bendrove „SB Baltic”. Klaipėdoje vienam asmeniui koronavirusinė infekcija nustatyta ir yra susijusi su Fechtavimosi klubo protrūkiu Vilniuje, dar vienam – su Šiaulių universiteto protrūkiu, o dar vienas klaipėdietiškas atvejis siejamas su Plungės UAB „Technoexport Storage”.


  2020-10-08

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt