Mėlynosios ekonomikos plėtrai Klaipėda pasitelkia užsienio ekspertus (2)

Uostas ir jūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2020-10-08

Tarptautiniu mastu vertinami mokslininkai bei praktikai Klaipėdos universitete (KU) dalinsis žiniomis apie laivybą, uostus, biotechnologijas ir kitas perspektyvias sritis. Pasitelkdamas unikalią „Blue Growth Leaders Academy“ programą uostamiestis siekia suteikti daugiau pagreičio mėlynosios ekonomikos augimui.

Iniciatyvą palaiko norvegai

KU Jūros tyrimų institute ketvirtadienį vykusiame atidarymo renginyje pirmąsyk susitiko atrinkti programos dalyviai iš verslo, savivaldos bei kitų organizacijų.

KU nuotr.

Iniciatyvos steigiant „Blue Growth Leaders Academy“ drauge su KU ėmėsi Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas, jo koordinuojamas Jūrinis klasteris bei Klaipėdos ekonominės plėtros agentūra „Klaipėda ID“. Uostamiesčio strategijos „Klaipėda 2030“ nubrėžtas siekis  orientuotis į tvarų jūros išteklių panaudojimą ir mėlynosios ekonomikos augimą tapo reikšmingu kelrodžiu įgyvendinant šį projektą.

Sveikindamas akademijos dalyvius KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas akcentavo jo reikšmę pajūrio regionui. „Ši iniciatyva svarbi ne tik Klaipėdos universitetui, bet miestui ir visam regionui. Uostamiestis yra sukūręs „Mėlynojo proveržio“ strategiją. Jūs, akademijos dalyviai, būdami čia, turite galimybę kaupti žinias, dalintis idėjomis, diskutuoti ir tapti regiono mėlynosios ekonomikos augimo lyderiais“, – linkėjo KU vadovas.

„Blue Growth Leaders Academy“ dalyvius sveikino Klaipėdos miesto meras V. Grubliauskas ir specialiai į uostamiestį šia proga į Klaipėdą atvykęs Norvegijos ambasadorius Lietuvoje Ole Terje Horpestadas. Turėdami solidų žinių mėlynosios ekonomikos srityje bagažą ir sėkmingai šioje sferoje vystydami įvairius projektus, norvegai siekia dalintis savo patirtimi ir skyrė paramą Klaipėdoje vystomai programai.

Dėl pandemijos nulemtos situacijos atidarymo renginyje Klaipėdoje negalėjęs sudalyvauti profesorius Torger Reve įvadinį kursą apie mėlynąją ekonomiką auditorijai pristatė nuotoliniu būdu. Puikiai tarptautiniuose reitinguose vertinamos BI Norvegian Business School atstovas įvardijamas vienu stipriausių Šiaurės šalių verslo protų. Savo įžvalgomis T. Reve pranešimą papildė Tomas O. Kleppestø, Norvegijoje veikiančios organizacijos „Shipping & Offshote Network“ vadovas, „Ocean Industry Forum Oslofjord“ vykdantysis direktorius.

Verslas imlus naujoms žinioms

Įvadinio „Blue Growth Leaders Academy“  kurso klausėsi per 30 programos dalyvių. Dalyvauti joje norą pareiškė jūrinio, energetikos sektorių, skaitmenizacijos ir kitus technologinius sprendimus kuriančių įmonių atstovai, viešojo sektoriaus pareigūnai, kurių veiklos sfera apima tarpinstitucinį bendradarbiavimą, strateginių sprendimų priėmimą.

Eimantas Kiudulas, Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos (LEZ) vadovas, teigia, kad „Blue Growth Leaders Academy“ yra puikus impulsas uostamiesčiui siekiant stiprinti inovacijomis, žaliosiomis ir tvariosiomis technologijomis grįstą profesionalų ekosistemą. „Klaipėda kaip miestas pasirinko aukštos pridėtinės vertės plėtros kryptį, kuriai būtinas platus akiratis, tarptautinės partnerystės ir nuolatinis tobulėjimas. Visame pasaulyje gamyboje vis didesnį aktualumą turi ne tik jūrinių, bet ir švariųjų bei tvariųjų technologijų, taip pat automatizavimo sritys, kurioms „Blue Growth Leaders Academy“ programoje taip pat skiriamas didelis dėmesys. Todėl nesistebiu, kad keli LEZ bendruomenės nariai iš karto prisijungė prie projekto, ir neabejoju, kad jo metu įgytos žinios, patirtys ir ryšiai toliau stiprins uostamiestį kaip regioninį inovacijų ir jų taikymo versle centrą”,- sako E. Kiudulas.

Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos (LJKKA) vadovo Roberto Valantiejaus teigimu, didžiausiu impulsu prisijungti tapo siekis susipažinti su naujausiomis jūrinės industrijos tendencijomis: „Tikiuosi atnaujinti jau įgytas žinias uostų procesų valdymo srityje bei jas praplėsti įtraukiant tematikas, į kurias iki šiol neteko labiau įsigilinti. Mėlynosios biotechnologijos, jūrinė vėjo energetika, kitos industrijos – bus įdomu iš ekspertų apie tai daugiau sužinoti“.

KU nuotr.

R. Valantiejaus nuomone, programa turėtų pasitarnauti stiprinant mokslo ir verslo ryšius. „Tai, kad įmonių atstovams sudarytos palankios sąlygos derinant studijas ir kasdienę veiklą, prisideda prie didesnio verslo įsitraukimo. Mano apsisprendimui ši aplinkybė taip pat turėjo didelės įtakos“, – pažymėjo LJKKA vadovas.

Programos dalyve tapusi klaipėdietė Karolina Barvydė teigė, jog pasiryžimą pateikti savo paraišką nulėmė tai, jog ji  neseniai pradėjo dirbti UAB „Western Baltic Engineering“ laivų projektuotojų komandoje: „Į šią įmonę atėjau iš visiškai kitos sferos, nes studijavau aplinkos ir perdirbimo pramonės inžineriją. Profesinį kelią keičiau įžvelgusi išties geras darbo jūrinėje industrijoje perspektyvas. Puoselėjau svajonę dirbti didelėje įmonėje, prisidėti prie įdomių ir reikšmingų projektų. Sužinojus apie „Blue Growth Leaders Academy“ programą daug svarstymų nebuvo. Džiaugiuosi patekusi į pirmąjį dalyvių kursą ir tikiuosi čia daug gauti“,– sakė K. Barvydė.

Lyderiams – įsipareigojimas nešti pokyčius

Inovacijų vadybai dedikuotas antrasis „Blue Growth Leaders Academy“ kursas programos dalyvius suburs lapkričio pradžioje. Savo žiniomis su auditorija dalinsis Oksfordo universiteto prof. dr. Lisa Covey, kurios patirtis apima daugiau nei 30 metų inovacijų valdymo, naujų produktų kūrimo ir intelektinės nuosavybės srityse.

„Blue Growth Leaders Academy“ programa, kurios metu paskaitas taip pat skaitys kviestiniai lektoriai iš Švedijos, Vengrijos, Ispanijos, Danijos, truks 10 mėnesių.

Vertingų partnerysčių kūrimas, inovatyvūs projektai, naujų verslo nišų identifikavimas – tikimasi, jog iniciatyvos nešama nauda iš universiteto auditorijų sklis plačiai ir duos impulsą pozityviems procesams tiek Klaipėdos mieste, tiek visame Vakarų Lietuvos regione.

Žymos: | | |

Komentarai (2):

Atsakymai į “Mėlynosios ekonomikos plėtrai Klaipėda pasitelkia užsienio ekspertus”: 2

  1. Marketingo perlai parašė:

    Ir vėl tekste lietuvių kalbos nerasta. Vien tik bla bla bla: partnerysčių kūrimas – čia kaip? Verslo nišų identifikavimas – čia kur? Įvardijamas vienu stipriausių protų. O gali būti ir silpno?

  2. KIETAS KU parašė:

    Pasikviesti užsieniečius -Vengriją į pagalbą – „..nubrėžto siekio orientuotis į tvarų jūros išteklių panaudojimą tapo reikšmingu kelrodžiu įgyvendinant šį projektą…” Profesoriau A.Razbadauski – Vengrija neturi jūros.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Fotoreportažai, Švietimas

Klaipėdos universitete - bendradarbystės erdvė 

Antradienį Klaipėdos universiteto (KU) Senato pastate duris atvėrė EU-CONEXUS bendradarbystės erdvė, pritaikyta tiek darbui, tiek poilsiui. Nauja erdvė KU universiteto ...
2024-06-04
Skaityti daugiau

Verslas

Tyrimas: Klaipėdos LEZ reputaciją teigiamai vertina dauguma gyventojų

Klaipėdos LEZ reputaciją gerai arba labai gerai vertina 84 proc. Klaipėdos apskrities gyventojų, o dar 75 proc. respondentų puikiai atsiliepia ...
2024-05-29
Skaityti daugiau

Švietimas

Pasirinkusiems elektros inžinerijos studijas skirs stipendijas

Energijos bendrovė „Ignitis grupė“ skatina šalies moksleivius rinktis elektros ir energijos inžinerijos krypčių studijas. Siekdama į energetikos sektorių pritraukti naujų ...
2024-05-23
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This