P0

Regionas

Tirs Kretingos rajono mero Antano Kalniaus elgesį (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-10-08


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl Kretingos rajono savivaldybės mero Antano Kalniaus elgesio. Bus aiškinamasi, ar valstybės politikas nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.

Kretingos rajono mero nuomone, VTEK pateiktas ir viešai išplatintas skundas mažų mažiausiai yra netikslus. Martyno Vainoriaus nuotr.

Tyrimas, anot VTEK pranešimo žiniasklaidai, pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Esą, meras sprendė su giminių valdoma bendrove susijusius klausimus: vizavo prašymą sumažinti žemės nuomos mokestį ir savivaldybės administracijai nurodė parengti atitinkamą savivaldybės tarybos sprendimo projektą.

Taip pat teigiama, jog šių metų rugsėjį savivaldybės tarybos posėdyje A. Kalnius nenusišalino svarstant ir balsuojant dėl minėtojo projekto.

Tyrimo pradėjimas savaime nereiškia pažeidimo nustatymo. Tyrimui atlikti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymas numato trijų mėnesių terminą.

Kretingos rajono mero nuomone, VTEK pateiktas ir viešai išplatintas skundas mažų mažiausiai yra netikslus.

„Minėtą prašymą sumažinti žemės nuomos mokestį savivaldybei pateikė vaiko krikštamotė, nesusisijusi su mano šeima giminystės ryšiais. Tą ji padarė tokia pat tvarka, kaip ir visi kiti rajono verslininkai, kuriems buvo suteikta žemės nuomos mokesčio lengvata. Tiek Tarybos posėdžio metu, tiek komitetuose apie sąsają su prašymą pateikusiu žmogumi informavau visus viešai, nuo klausimo svarstymo nusišalinau ir dėl jo nebalsavau, taip pat ir nedaviau jokių raštiškų ar žodinių nurodymų administracijai. O skundo, matyt, susilaukiau tik todėl, kad pats apie tai garsiai prabilau. Net ir tokiu atveju manau, kad viešai pranešdamas apie savo sąsajas pasielgiau teisingai. Dabar lieka sulaukti komisijos sprendimo“, – sakė A. Kalnius.


  2020-10-08

  2 komentarai “Tirs Kretingos rajono mero Antano Kalniaus elgesį”

  1. AvatarGyventojas (IP: 213.100.191.17)

   Gudrus ėjimas su vaiko krikštamote. Čia visiems aišku. Bet ar protingas bus matyti.

  2. AvatarFaktas (IP: 88.119.136.56)

   Faktas – pažeidė ir taškas. Meras turi tik vieną galimybę , būti skaidriu kaip krištolas, kito varianto ( drumzlino ) nėra !
   O ką dabar Tarybai daryti, būti skaidrei ar drumzlinai ?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt