P0

Regionas

Vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklai – ir sodų bendrijoms (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-10-09


AB „Klaipėdos vanduo“ gerina sodininkų gyvenimą – į šalia Gargždų esančias sodų bendrijas pradėti tiesti vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklai. Numatoma pakloti 36 kilometrus tinklų. Iš jų vandentiekio – 17,3 km., nuotekų – 18,7 km.

Naujų buitinių nuotekų ir vandentiekio tinklų sulauks 4 sodų bendrijos – „Žilvitis“, „Dobilas“, „Obelėlė“, „Laisvė“. Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų surinkimo tinklų plėtra vykdoma Kulių kaime, Dovilų seniūnijoje. Statyba vykdoma 8 etapais. Jau nutiesta daugiau nei 4,5 kilometro vandentiekio tinklų ir 4,8 km. buitinių nuotekų tinklų. Atlikta darbų už daugiau nei 972 tūkst. eurų.

„Tai didelės apimties projektas pagerinsiantis sodų bendrijų gyventojų gyvenimo kokybę. Dažnai gyventojai, kurie vartoja vandenį iš nuosavų šulinių, galimai geria kenksmingą vandenį, kuriame randama toksinių medžiagų – nitritų, nitratų. O mūsų įmonės vandenvietėse yra įrengti vandens gerinimo įrenginiai, nuolat tikrinama vandens kokybė, todėl vanduo yra saugus vartoti. Siekiama, kad ir sodų bendrijų gyventojai gertų kokybišką vandenį, o nuotekas tvarkytų taip, kad nebūtų teršiama gamta, todėl nuolat investuojame į geriamojo vandens ir buitinių nuotekų tinklų plėtrą smarkiai besiplečiančiose teritorijose“, – pranešime spaudai pažymi AB „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Benitas Jonikas.

Pradėti darbai – tiesiant tinklus, kasant žemes, ardant gatves – sukelia tam tikrų nemalonumų gyventojams, todėl „Klaipėdos vanduo“ prašo gyventojų supratingumo. Gyventojams keliami nepatogumai, išardytos kelio dangos bus paklotos įgyvendinus visą projektą.

Projektas finansuojamas iš 2014–2020 m. Europos Sąjungos struktūrinių fondų programos. Darbams skirta beveik 2,2 mln. eurų. Geriamojo vandens ir buitinių nuotekų tinklų tiesimo darbus planuojama baigti 2021 metų rugsėjį.


  2020-10-09

  Vienas komentaras apie “Vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklai – ir sodų bendrijoms”

  1. Plečiasi, o poto šaukia kad nebepajėgia susitvatkyti su nuotekomis, tai gal pirmą susitvarkykite Dumpiuose valymo įrenginius o tada plėskites?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt