P0

Koronavirusas, Svarbu

Lietuvoje – net 205 nauji koronaviruso atvejai, du židiniai – Klaipėdos ligoninėse (2)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2020-10-10


Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per penktadienį Lietuvoje patvirtinti 205 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai visose dešimt šalies apskričių. 64 iš jų registruoti Šiaulių, 51 – Vilniaus, 50 – Kauno, 14 – Klaipėdos, 8 – Telšių, 7 – Marijampolės, 6 – Alytaus, 3 – Tauragės ir po vieną Panevėžio bei Utenos apskrityse.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 143 asmenys. 57 asmenų užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti nepavyko.

Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo. Specialistai nagrinėja šių užsikrėtusiųjų maršrutus, tad statistika dar gali keistis, jei būtų rastos sąsajos tarp atskirų atvejų. Be to, vakar buvo patvirtinti 5 įvežtiniai atvejai – du asmenys atvyko iš Suomijos, po vieną iš Moldovos, Baltarusijos ir Jungtinės Karalystės.

Klaipėdos apskrityje patvirtinti 4 atvejai Klaipėdos Respublikinės ligoninės ir trys Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) protrūkiuose.

Klaipėdos Respublikinės ligoninės vadovai buvo minėję, kad protrūkis šioje įstaigoje yra susiję su techniniais darbuotojais, neturėjusiais kontakto su pacientais. Pasak NVSC Klaipėdos departamento direktoriaus Raimondo Grigaliūno, KUL yra užsikrėtęs vienas techninis darbuotojas, slaugytojas ir dar vienas asmuo, kurio pareigų pašnekovas neatsiminė.

Ar KUL yra kokių nors ribojimų dėl šių susirgimų jis teigė dar nežinąs. Su KUL vadovu Vinsu Janušoniu, jo pavaduotoju Eugenijumi Zalagėnu susisiekti kol kas nepavyko. Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas šeštadienio rytą sakė kol kas dar nesulaukęs informacijos apie kokius nors ribojimus šioje savivaldybei pavaldžioje sveikatos priežiūros įstaigoje.

Uostamiestyje šiuo metu koronavirusine infekcija serga 98 žmonės, Klaipėdos rajone – 22, Palangoje – šeši, Kretingos rajone – penki, Šilutės rajone – trys, Neringoje – du.


  2020-10-10

  2 komentarai “Lietuvoje – net 205 nauji koronaviruso atvejai, du židiniai – Klaipėdos ligoninėse”

  1. Kodėl niekas kvietimu neatneša į balsavimus? Kokie čia balsavimai jei per du šimtai mūsų namo gyventojų negavome balsavimo biuletenių. Nežinome nei kas renkama. Gal čia nauja mada!? Gal seimas pats save renka?!

  2. Na po kelių dienų ir 500 bus, jei toks testų patikimumas, kai vieną dieną teigiamas, o kitą – neigiamas ( kaip su mūsų sportininkais)

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt