P0

Transportas

Europos saugaus eismo dieną dalijo atšvaitus

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-10-13


Šiandien, spalio 13 d., minima Europos saugaus eismo diena. Šią dieną siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į keliuose slypinčius pavojus, skatinama atsargiau elgtis keliuose.

Ta proga Klaipėdos apskrities pareigūnai prie ugdymo įstaigų nuo ankstyvo ryto dalijo atšvaitus, stebėjo, ar vaikai į mokyklas vežami saugiai – prisegti saugos diržais specialiose kėdutėse, ar dviračiais ir paspirtukais važiuojantys moksleiviai dėvi šalmus, laikosi kitų kelių eismo taisyklių reikalavimų. Lopšeliuose ir darželiuose susitikę su pačiais mažiausiais eismo dalyviais pareigūnai jiems aiškino, kaip tinkamai dėvėti atšvaitus, kaip saugiai pereiti gatvę.

Kretingoje pareigūnai 26 atšvaitų neturėjusiems moksleiviams priminė, kad tamsiu paros metu juos dėvėti būtina, įspėjo 6 kelių eismo taisykles pažeidusius dviratininkus ir 3 motociklininkus.

Palangoje užfiksuoti penki dviračiais ir paspirtuku be šalmų važiavę moksleiviai. Prevencijos skyriaus pareigūnai anksti ryte dar kartą lankėsi Kalotėje. Čia žiemą buvo dalijami atšvaitai, nes per kelią į neapšviestą autobusų stotelę skubėdavo daug moksleivių ir atšvaitus turėdavo toli gražu ne visi. Šį kartą į stotelę atėjo vos trys suaugusieji, kurie paaiškino, kad po skaudžių eismo įvykių apskrityje tėvai vaikus iki mokyklų ar saugesnių stotelių mieste pavėžėja patys. Priemones eismo saugumui užtikrinti Klaipėdos apskrities policijos pareigūnai antradienį vykdys visą dieną.

INFORMACIJA

Per devynis šių metų mėnesius Klaipėdos apskrityje užregistruoti 309 eismo įvykiai, kuriuos nukentėjo žmonės. Per šį laikotarpį žuvo 14, sužeisti 342 žmonės. Pernai tuo pačiu laikotarpiu registruota trim įvykiais mažiau, bet žuvusiųjų ir sužeistųjų buvo daugiau – atitinkamai 15 ir 385. Uostamiesčio gatvėse per devynis šių metų mėnesius užregistruoti 128 įskaitiniai eismo įvykiai (2019 m. -124), žuvo 6 (2019 m. -5), sužeisti 133 (2019 m.-140) žmonės.

Skaudūs eismo įvykiai dažniausiai įvyksta dėl viršijamo leistino greičio, kai neatsakingai manevruojama, nepaisoma šviesoforo signalų, nenaudojamos saugos priemonės, neleistinai naudojamasi mobiliojo ryšio priemonėmis, nesilaikoma kelio ženklų reikalavimų, prie vairo sėdama išgėrus. Klaipėdos apskrityje šiemet per devynis mėnesius neblaivūs vairuotojai jau sukėlė 19 įskaitinių eismo įvykių. Pernai per tą patį laikotarpį tokių buvo net 10-čia mažiau.


Transporto straipsnių vidus kompas

2020-10-13

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt