P0

Kultūra

Dramos teatre – Agniaus Jankevičiaus spektaklis „Mari Kardona”

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-10-14


Spalio 28 d. 18 val. Klaipėdos dramos teatro Kamerinėje salėje vyks dviem Auksiniams scenos kryžiams nominuotas spektaklis „Mari Kardona”.

Mari vaidmenį atlieka Gabrielė Ladygaitė

Albero Kamiu romane „Svetimas“ fragmentiškai pasirodanti Mari Kardona, kaip ir kiekvienas mūsų gyvenime probėgšmais išnyrantis žmogus, turi savą istoriją. Anot pranešimo žiniasklaidai, Mari Kardona – nuo mažens kitokia, visą gyvenimą dėl savo kitoniškumo pakliūvanti į netikėtas, dažnai net tragiškas situacijas. Save įvardija kaip tą, kuri neturi jausmų. Dar kitaip – „žvėris“. Jai patikdavo žiūrėti į žmones, ir už tai ji gaudavo į galvą. Tačiau Mari nori pritapti, nori turėti jausmus. Tų jausmų ji ieško visos istorijos metu.

Dažnai atsitinka tai, ko labiausiai bijai: „Tik prieš atsitinkant kažkam gero, mes esame bandomi kažkuo labai blogu“. Herojė gyvena baimės pilną gyvenimą. Baimės, kad neturi jausmų, baimės gauti į galvą, baimės būti savimi. Tačiau siaubingos, tragiškos situacijos tampa beveik komiškomis ir baimės nelieka.

Mari Kardona atskleis gausybę konfliktų. Tarp Mari ir duodančiųjų jai į galvą, tarp Mari ir jos mamos, tarp Mari ir jos vidaus. Kiekvienas trumpas pasakojimas, ateinantis iš Mari lūpų, – keistas, nejaukus ir gana tragiškas, sukuria provokuojantį Mari Kardonos gyvenimo liudijimą.

Aktorė Gabrielė Ladygaitė už Mari vaidmenį, o režisierius Agnius Jankevičius už spektaklio dramaturgiją  2018 m. nominuoti Auksiniams scenos kryžiams.

Režisierius: Agnius JANKEVIČIUS

Autorė: Eleonora Baker

Kultūros straipsnių vidus

Aktorė: Gabrielė LADYGAITĖ

Vizualinis apipavidalinimas: Total Strangers Ltd

Garsinis apipavidalinimas: Mighty God Records.


2020-10-14

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt