P0

Kultūra

„TheATRIUM“ pristato O. Koršunovo premjerą ir išskirtinius svečius

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-10-14


Pokalbiai su maištinguoju lenkų režisieriumi Janu Klata, kultiniu rusų režisieriumi Dmitrijumi Krymovu, dėl savitos „Makbeto“ interpretacijos tarptautine žvaigžde tapusiu italu Alessandro Serra, pasaulinė Oskaro Koršunovo spektaklio „Otelas“ pagal Williamo Shakespeareʼo dramą premjera – tai dalis įvykių, kuriuos pristato ketvirtus metus vykstantis tarptautinis teatro festivalis „TheATRIUM“.

Kemel photography

„Nors vasaros pradžioje didysis „TheATRIUM“ festivalis neįvyko, jo komanda intensyviai dirbo ir paruošė eilę visiems mylintiems teatrą žmonėms svarbių ir įdomių įvykių“, – apie svarbia teatrine erdve tapusio festivalio modifikaciją pranešime spaudai teigia Klaipėdos dramos teatro vadovas Tomas Juočys.

Festivalio įvykių srautą spalio 8-10 d. pradėjo žymios lenkų režisierės Agatos Dudos-Gracz meistriškumo dirbtuvės aktoriams. Pati savo spektakliams tekstus rašanti, jų scenografijas ir kostiumus kurianti režisierė įvardijama kaip išskirtinio, sunkiai bet kokiam įvardijimui pasiduodančio teatro kūrėja. 2018 m. „TheATRIUM programoje“ buvo rodomas jos spektaklis „Ponia bus patenkinta, arba Veikalas apie paskutines vestuves Kamyko kaime“.

Pažintis su žymiausiais režisieriais

Platesnei publikai susipažinti su A. Duda-Gracz bus galima specialiai „TheATRIUM“ parengtame vaizdo įraše, kuriame režisierė pasakos apie savo vaikystę, pažintį su teatru, savo kūrybos gaires. Tokiais pat įrašais teatro mylėtojams bus pristatytas Klaipėdoje jau dirbęs, Auksiniu scenos kryžiumi už spektaklio „Mama drąsa“ režisūrą apdovanotas latvių režisierius Elmaras Senkovas bei italas Alessandro Serra – su pastaruoju apie kūrybą kalbėsis Klaipėdos dramos teatro meno vadovas Gintaras Grajauskas.

Numatoma, kad teatro mylėtojai galės gyvai susitikti su režisieriais Janu Klata ir Dmitrijumi Krymovu.

Pirmiausia kaip dailininkas, scenografas išgarsėję D. Krymovas šiuo metu Rusijoje laikomas kultiniu režisieriumi. Planuojamą pokalbį su juo ves teatro kritikas Julijus Lozoraitis.

Pasak Klaipėdos dramos teatro meno vadovo G. Grajausko, ruošiantis „TheATRIUM“ įvykiams teko pasverti nemažai kintamųjų, „mums atrodė, kad jei tiesiog rodysime spektaklių įrašus – iš dalies juos prarasime. Pirmoji viruso banga parodė, kad vaizdo įrašai neatstoja tikrų spektaklių” .  Anot teatro meno vadovo, nutarta susitelkti į pačius spektaklių režisierius, „pakalbinti juos įdomu ir vertinga, juolab, kad ne visi jie gerai žinomi Lietuvoje. Pavyzdžiui, italų teatras kur kas mažiau pažįstamas nei kinas. O pokalbiuose dalyvaujantys režisieriai šiuo metu yra vieni įdomiausių visoje Europoje“.

Kultūros straipsnių vidus

Internetu pasiekiamų pašnekesių ciklą su režisieriais papildys T. Juočio ir G. Grajausko diskusija, lydėjusi O. Koršunovo spektaklio „Mūsų klasė“ pagal Tadeuszo Słobodzianeko pjesę rodymą vienoje aktyviausių Maskvos virtualių platformų – Voznesenskio centre.

„Otelas“  – ne Avinjone, o Klaipėdoje 

„The ATRIUM“ įvykių sraute –  ir trys spektakliai.

Vienas didžiausių festivalio įvykių – lapkričio 12 d. Oskaro Koršunovo spektaklio „Otelas“ pagal W. Shakespeareo pjesę pasaulinė premjera. Ji šią vasarą turėjo vykti prestižiniame Avinjono festivalyje, Prancūzijoje.

Po premjeros vyks O. Koršunovo ir filosofo Kasparo Pociaus diskusija apie „Otelo“ kūrybos procesą, W. Shakespeareo kūrybos aktualumą šiuolaikiniame kultūros ir politikos kontekste.

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

Ketvirtadienį, spalio 15 d., bus rodomas Agnijos Leonovos spektaklis „Tinklas“ pagal G. Grajausko pjesę, o vieną iš spektaklių – Krzysztofo Warlikowskio „Išvykstame“ pagal Hanocho Levino pjesę  – bus galima išvysti TheAtrium“ internetinėje svetainėje.

Plačiau apie „TheATRIUM“ festivalio programą – čia.


  2020-10-14

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt