P0

Sveikata

Baigiamasis paramos delfinų terapijai renginys

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-10-15


Šį penktadienį Lietuvos jūrų muziejaus delfinariume rengiamas baigiamasis akcijos „Tau – ledai, o Jiems – delfinų pagalba“ renginys. Jo metu šios akcijos įgyvendintojai – prekybos tinklas „Maxima“ kartu su „Premia KPC“ – įteiks 15 šeimų nemokamus kelialapius delfinų terapijos užsiėmimams.

Šios dvi socialiai atsakingos įmonės jau trečius metus iš eilės vykdė jautrią akciją. Visą vasarą pirkėjų, „Maxima“ parduotuvėse pirkusių „Klasika“ ledus dėka, specialiųjų poreikių turintys vaikai dalyvaus delfinų terapijoje. Per trejus metus net 45 šeimos džiaugiasi padovanotais delfinų terapijos užsiėmimais.

Lietuvos jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė sako, kad Lietuvoje yra nemažai specialiųjų poreikių turinčių vaikų. Vaikų, kuriems kartais didžiausias iššūkis yra tiesiog bendravimas. Kai jautiesi kitoks, bendrauti darosi dar sunkiau, o kartais išvis nesinori. O kaip išmokti bendravimo nebendraujant? Reikia kantraus, įkvepiančio, komunikabilaus mokytojo. Tokių mokytojų yra ir juos galima surasti delfinariume.

Delfinai yra draugiškiausi bei nuoširdžiausi pagalbininkai vaikams, kuriems reikia išmokti bendrauti, pasitikėti savimi, patirti teigiamų emocijų. Moksliškai įrodyta, kad po delfinų terapijos daugumai vaikų sumažėja baimė būti nesuprastiems, sustiprėja pasitikėjimas savimi ir kitais, tobulėja bendravimo įgūdžiai, o treniruotės vandenyje gerina motoriką, ramina, padeda koncentruoti žvilgsnį, atsipalaiduoti ir labiau pajausti savo kūną.

Štai kokius teigiamus pokyčius pastebi tėveliai po delfinų terapijos (vardai pakeisti):

Donato (11 m., autizmo sutrikimas) mama Greta teigia, jog „berniukas tapo judresnis, atsirado daugiau kalbos, sumažėjo nervinių tikų, atrodė, kad vaikas tiesiog atgijo. Donatas pradėjo daugiau domėtis aplinka. pvz., važiuodamas automobiliu dairosi pro langą, pastebi gyvūnus, žmones, pastatus, rodo į juos. Padidėjo berniuko noras užsiimti naujomis veiklomis“.

Tito (7 m., autizmo sutrikimas) mamos Sandros teigimu, „Titas tapo ramesnis, sukalbamesnis, pradėjo domėtis skirtingais žaidimais ir vaikiškais filmukais, pradėjo naudoti tikslingus gestus, tokius kaip atsisveikinimas mojuojant rankyte, ėmė greičiau priprasti prie naujų žmonių. Pagerėjo berniuko elgesys mokykloje, o grįžęs į namus, nors ir minimaliai, tačiau sugeba pasakyti, ką veikė ir ko mokėsi, pradėjo spalvinti knygutes, labai stengiasi improvizuoti su spalvomis ir pataikyti į linijas. Labai patobulėjo tiek lietuvių, tiek anglų kalbos gramatika ir žodynas, Titas pradėjo valgyti produktus, kurių anksčiau absoliučiai nepripažindavo“.

Tado (18 m., cerebrinis paralyžius, mišrus raidos sutrikimas) mama Kristina sako, kad „Tadas yra ramesnis, stengiasi būti labiau savarankiškas, mažiau mikčioja. Tadas pradėjo daugiau pasitikėti savimi, jam pavyko nugalėti dalį savo baimių, dėl to ėmė mažiau blaškytis, greičiau prisitaikyti prie naujų aplinkų ir veiklų.“

Adrijos (6 m., kompleksinė negalia po organų transplantacijos) tėtis Audrius teigia, jog „po delfinų terapijos praėjus  mėnesiui pradėjo mažėti epilepsijos priepuolių, o šiuo metu jų beveik nebeliko. Atsirado vidinė vaiko ramybė, labiau koncentruoja dėmesį, labiau viskuo domisi, atsirado šypsena veide, keletą kartų net juokėsi balsu. Pakalbinus nusišypso, pradėjo skleisti pavienius garsus.“

Delfinų terapijos centro vedėja dr. Brigita Kreivinienė įsitikinusi, kad „Maxima“ ir „Premia KPC“ dovana bus labai didelė pagalba šeimoms, ypač toms,
kuriose augantys vaikai yra itin sudėtingos sveikatos būklės.


  2020-10-15

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt