P0

Miestas, Svarbu

Oficialu: „Sūduviui“ atiduoda Dangės krantinę (6)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2020-10-15


Tarnybą baigęs karinis laivas „Sūduvis“ dokumentuose pamažu jau plaukia prisišvartuoti Dangės upėje, greta Pilies tilto.

Prieš gerą mėnesį buvo galutinai apsispręsta, jog laivas “Sūduvis” stovės Dangės upėje prie Pilies tilto.

Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto narių dauguma ketvirtadienį pritarė, jog būtų pakeistas ir papildytas Klaipėdos savivaldybės panaudai perduodamo turto sąrašas. Jį nuspręstą papildyti Dangės upės krantine, kuri panaudos sutartimi bus perduota Lietuvos jūrų muziejui, kad jis galėtų krantinę sutvarkyti, įrengti ir pritaikyti „Sūduvio“ prišvartavimui.

Anot Klaipėdos savivaldybės Turto skyriaus vedėjo Edvardo Simokaičio, Jūros muziejui numatoma perduoti 60 metrų ilgio krantinę, o kad tai būtų galima padaryti, pirmiausia ji turi būti įtraukta į panaudai perduodamo turto sąrašą. „Tada ir atsiras galimybės paruošti ir sutvarkyti krantinę, švartuoti laivą“, – teigė E. Simokaitis.

Komiteto narys Arūnas Tuma teiravosi, kiek reikės milijonų sutvarkyti tą krantinę. „Milijonų tikrai nereikės, nes reikia sutvirtinti tik knechtus, kad jie išlaikytų didesnį laivą. Ir tai bus daroma ne savivaldybės, o Jūrų muziejaus lėšomis“, – tvirtino E. Simokaitis.

A. Tuma taip pat klausė, ar miesto taryba jau nebesvarstys, kur turi būti pastatytas „Sūduvis“, ar ta vieta jam tinkama. „Taryba savo nuomonę pareiškia nuspręsdama perduoti panaudai krantinę tikslinei paskirčiai – švartuoti „Sūduvį“. Atskiro sprendimo projekto nebus“, – patikino E. Simokaitis.

Komiteto pirmininkas Alvidas Šimkus A. Tumai taip pat priminė, jog sprendimą dėl „Sūduvio“ švartavimo vietos priėmė mero potvarkiu sudaryta darbo grupė.

„Atvira Klaipėda“ rašė, kad ji svarstė kelis variantus, tarp kurių buvo ir Dangės krantinė prie „Meridiano“, tačiau nustačius, kad jos būklė labai prasta, galutinai apsispręsta, jog „Sūduvis“ turi stovėti Dangės upėje, netoli Pilies tilto, priešais Karskronos aikštę.

Tikimasi, kad karinis laivas, kuris bus skirtas ekskursijoms ir edukacijai, Dangėje bus prišvartuotas kitais metais.


  2020-10-15

  6 komentarai “Oficialu: „Sūduviui“ atiduoda Dangės krantinę”

  1. AvatarBalsuodami prisiminkime (IP: 78.63.37.48)

   Balsavusių tarybos komiteto nariai : Audrius Vaišvila (pirmininkas), Vidmantas Plečkaitis, Lilija Petraitie, Vladimir Vlasov, Tomas Meškinis, Mindaugas Gylys.

  2. AvatarPažadas (IP: 86.100.21.85)

   per sekančius mero rinkimus balsuosiu už tą, kuris pažadės tą geldą pašalinti iš miesto teritorijos.

  3. AvatarKažkoks (IP: 88.119.156.187)

   kvailas laivo vardas -M52. Siūlau suteikti garbingą vardą – OLGA

  4. AvatarNe (IP: 88.119.136.56)

   Militaristai nelaimingi…

  5. AvatarAntanas (IP: 77.79.44.51)

   Vietą gera ,tik geriau laivas “plauktu”pasroviui, o ne kaip nuotraukoj

   • AvatarMatai (IP: 86.100.21.85)

    Patranka turi būti nukreipta į Rytus, o ne į Vakarus.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt