P0

Uostas ir jūra

„Meridianą“ plukdys apžiūrai ir remontui

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-10-16


Ateinančią savaitę, preliminariai spalio 21 d., trečiadienį, burlaivis „Meridianas“ bus plukdomas į UAB „Klaipėdos laivų remontas“ doką, kur bus atliekama privalomoji laivo dokinė techninė apžiūra ir būtinieji remonto darbai.

Pasak „Meridiano“ savininko Aloyzo Kuzmarskio, po to, kai, ėmus gelbėti skęstantį miesto simbolį, laivas buvo atstatytas ir nuleistas į vandenį, jau praėjo septyneri metai. Todėl jo iškėlimas į doką yra būtinas pagal laivų registro reikalavimus, o taip pat siekiant užtikrinti šio istorinio burlaivio tolesnį išsaugojimą ir jo ilgaamžiškumą.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Šiuo metu yra derinamos „Meridiano“ plukdymo į doką techninės detalės ir tiksli diena, kuri labiausiai priklausys nuo oro sąlygų. Kad laivas galėtų būti saugiai ištemptas iš Dangės upės pro Biržos ir Pilies tiltus, vėjo greitis turėtų būti ne didesnis nei 8-10 m/s. Kitu atveju bus laukiama palankesnio oro.

Anot Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Gintaro Neniškio, problemų dėl Biržos ir Pilies tiltų neturėtų kilti, juolab kad spalio 14-osios naktį abu tiltai buvo profilaktiškai pakelti ir išbandyti.

Siekiant maksimalaus saugumo, „Meridianą“ plukdyti yra numatyta šviesiu paros metu, tad tą dieną bus atitinkamai koreguojamas eismas Pilies ir Tiltų gatvėmis, kurį laiką kitomis gatvėmis bus nukreiptas ir viešasis transportas.

Preliminariai planuojama, kad „Meridiano“ tempimo dieną, apie 9 val. ryto, trumpam bus pakeltas Pilies tiltas, kad pro jį praplauktų vilkikai, tuomet nuo 9.30 val. maždaug valandą-pusantros bus pakeltas Biržos tiltas, kol pro jį bus pratemptas „Meridianas“, ir galiausiai apie vidurdienį dar kartą trumpam bus pakeltas Pilies tiltas, išleisiantis burlaivį iš Dangės upės.

Atkreipti dėmesį į „Meridiano“ plukdymo operaciją prašoma ir Dangėje švartuojamų laivelių savininkų, kad jie pagal galimybes būtų savo laivuose ir prireikus galėtų atlikti reikiamus veiksmus saugumui užtikrinti.

Pakėlus „Meridianą“ į doką, planuojama nuplauti, nuvalyti povandeninę laivo dalį, įvertinti dugno, balastinių konstrukcijų būklę, išmatuoti korpuso storį ir pagal poreikį atlikti remonto, sutvirtinimo bei kitus darbus, perdažyti. Sykiu doke bus užbaigti dar vasarą pradėti medinės bortų apkalos atnaujinimo darbai, ypač tose vietose, kur, laivui esant vandenyje, to padaryti neįmanoma.

„Meridiano“ dokavimas ir remontas bus finansuojami iš A. Kuzmarskio vadovaujamos Klaipėdos jūrų krovinių kompanija „Bega“ skirtos tikslinės paramos šiems darbams, dalis išlaidų bus dengiama ir iš asmeninių A. Kuzmarskio šeimos lėšų.

Planuojama, kad remonto darbai doke užtruks iki 2 savaičių, po kurių laivas bus grąžintas į savo vietą ir toliau tęs savo veiklą.


  Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

  2020-10-16

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt