P0

Miestas, Svarbu

Pirmąjį „Memelio miesto“ pastatą projektuos ne klaipėdiečiai (11)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2020-10-16


Derybos dėl pirmojo „Memelio miesto“ teritorijos pastato – Naujojo Uosto g. 3 turinčio iškilti verslo centro projektavimo darbų bus pradėtos su vilniečių bendrovėmis.

Tai paaiškėjo penktadienio vakare, kai vertinimo komisija išrinko „Memelio miesto“ verslo centro pastato projekto konkurso nugalėtoją.

Projektas “Hanza”.

Komisijos nariai pačiu geriausių iš 13 pateiktų darbų pripažino projektą „Hanza“. Jį sukūrė ir pateikė dvi vilniečių bendrovės – UAB „AEXN“ ir UAB „City projects“.

„Remiantis istoriniais šaltiniais, dėl įvairių geopolitinių priežasčių Klaipėda niekada nepriklausė Hanzos sąjungai, nors nuo 1257 m. miestas buvo gavęs Liubeko teises, tačiau savo archetipine miesto tapatybe, kuri pasireiškia per urbanistinį audinį, gatvių tinklą, istorinio – senojo miesto erdvių mastelį bei istorinį miestovaizdį, Klaipėda labai artima hanzos miestų analogams. Ir nors šis tikslas – tapsmas niekada nebuvo įgyvendintas, savo esmine savastimi Klaipėda gali būti laikoma hanziškuoju miestu. Ši tapatybinė prieštara ir yra projekto koncepcine ašimi, išreikšta pavadinimu „Hanza“, kurią lemia lūkesčiai pastato išskirtinumui, simboliškumui ir jo santykio su Klaipėdos miesto istorine – kultūrine plotme aktualumas. Nagrinėjama teritorija yra savita ir kultūriškai daugiasluoksnė tiek gretimybių (Pilies ir bokšto), tiek ir vystomos teritorijos istorinės raidos prasme. Todėl ankstyvojo (viduramžiškojo) kultūrinio – istorinio miesto klodo aktualizavimas naujomis priemonėmis grindžiama projekto koncepcija. Tuo siekiama kultūrinio pastato integralumo ir glaudaus santykio su kontekstu“, – rašoma projekto pristatyme.

Šį projektą bene palankiausiai įvertino ir konkurso darbų recenzentai. „Hanzos“ kūrėjai gaus ir 10 tūkst. eurų piniginį prizą.

Antrąją vietą komisija skyrė projektui „Kampuotas kampas“, trečiąją – „India“, ketvirtąją – „Fachverkas“, penktąją – „Dangės terasos“.

„Klaipėdiečiai nėra nė vieno šių projektų autoriai, nes klaipėdiečiai architektai konkurse tiesiog nedalyvavo. Tačiau projektą buvo pateikę danai, tad konkursas yra tarptautinis“, – ir apgailestavo, ir pasidžiaugė „Memelio miestą“ vystančios bendrovės „Stemma Group“ vadovas, komisijos narys Nerijus Tilindis.

Anot jo, dabar bus vertinama dalyvių kvalifikacija, nes jie tapo žinomi tik dabar, kai paaiškėjo konkurso rezultatai. Kitas žingsnis – derybos dėl projektavimo darbų. „Žinoma, pirmiausia derybas pradėsime su pirmosios vietos laimėtojais. Jei nesusitarsime, tada kalbėsime su kitais iš eilės“, – tolimesnę eigą nupasakojo N. Tilindis.

Siekiama, kad pirmuoju „Memelio miesto“ pastatu tapsiantis verslo centras būtų visos teritorijos vizitinė kortelė, todėl ir buvo paskelbtas jo projektų konkursas, kurio prizinis fondas siekė 26 tūkst. eurų.

Projektas “Kampuotas kampas”.
Projektas “India”
Projektas “Fachverkas”.

Projektas “Dangės terasos”.


  2020-10-16

  11 komentarai “Pirmąjį „Memelio miesto“ pastatą projektuos ne klaipėdiečiai”

  1. Manau net neverta naują statyti, atrestauruokite esamą, nes vaizdas palyginus esamą pastatą su nugaletoju “Hanza” atrodys ne ką blogesnis. Nedarkykite miesto su tokiu beskoniu pastatu. Antro policijos komisariato gi nereikia. Gi norėjote, kad pastatas būtų vizitinė kortelė, bet bus priešingai.

  2. Ką supratau iš laimėjusio projekto aprašymo: jei madingų burtažodių kratiniu moki išvingiuoti teorinius pasvarstymus Hanzos tema pats pastatas ir architektūra tampa staiga aktuali ir atliepianti miestą. Nežinau, gal man su galva negerai.

   • Šaunuole, Agne, taikli ir teisinga replika ir su galva Tau viskas gerai :). Tik dabar tokios mados iš google pririnktų nuotrupų pliurpalizmo kratiniu kvalifikacijos ir kūrybinės impotencijos stygių apvynioti ir pavadinam šį jovaliuką ĮDĖJA. Galiausiai kaip ir rinkimuose, renkamės iš blogiausių geresnį tik amžinai prašaunam.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt