P0

Miestas

Prisiekė Butigeidžio dragūnų bataliono kariai (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-10-17


Penktadienį Klaipėdos centriniame stadione įvyko Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados (MPB) „Žemaitija” Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių iškilminga priesaikos ceremonija.

Monikos Zabinaitės nuotr.

Lietuvos Respublikai prisiekė beveik penki šimtai jaunųjų karių, kuriems suteiktas jaunesniojo eilinio laipsnis. Priesaikos tekstą skaityti ir visų prisiekiančiųjų karių vardu garbė bučiuoti Dragūnų bataliono kovinę vėliavą buvo suteikta Sunkiosios ginkluotės kuopos jaunesniajam eiliniui Dainiui Berui.

„Teisingumas, drąsa, garbė ir ištikimybė –  tai svarbiausios vertybės, kurias tarnybos batalione metu linkiu išsiugdyti“, – pranešime žiniasklaidai cituojamas MPB „Žemaitija“ vadas pulkininkas Nerijus Stankevičius.

Sveikindamas prisiekusius karius ir jų artimuosius, Dragūnų bataliono vadas majoras Tomas Auželis priminė, kad kario priesaika – tai įsipareigojimas be išlygų ginti savo šalį.

Klaipėdos įgulos diakonas Nerijus Čapas, laimindamas jaunuosius karius, linkėjo jiems niekad nebūti drungnais, bet žingeidžiais, budriais ir pasirengusiais veikti, lenktyniaujančiais tarpusavio pagarba, ištikimybe ir pasiaukojimu.

Po priesaikos karių laukia tolimesni baziniai kario įgūdžių kursai, kuriuose šauktiniai mokysis karinės taktikos, inžinerijos, topografijos, ryšių ir medicinos, susipažins su ginklais ir ryšio priemonėmis, taip pat atliks ir pirmuosius kovinius šūvius.


  2020-10-17

  Vienas komentaras apie “Prisiekė Butigeidžio dragūnų bataliono kariai”

  1. AvatarBudulis (IP: 78.57.214.60)

   Kažin ar savo šalį? Ar UAB Lietuva dar yra šalis?…

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt