P0

Koronavirusas, Svarbu

Klaipėdos apskrityje – 43 nauji COVID-19 atvejai, iš jų 9 – Palangos reabilitacijos ligoninėje (9)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-10-18


Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 252 koronavirusinės infekcijos atvejai. 97 iš jų registruoti Vilniaus, 43 Klaipėdos, 39 Kauno, 23 Šiaulių apskrityse. Dar 20 atvejų fiksuota Panevėžio, 10 Tauragės, 9 Telšių, 6 Alytaus ir 5 Marijampolės apskrityse.

Po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas, epidemiologų vertinimu, pagal šiuo metu turimus duomenis, praėjusią parą užsikrėtė 154 asmenys. Be to, registruoti 5 įvežtiniai atvejai: 2 iš Belgijos, po 1 iš Lenkijos, Ukrainos ir Rusijos. Tuo metu, 62 asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios.

Spalio 12 d. duomenims, Klaipėdos universitetinės ligoninės infekcinių ligų korpuse buvo gydoma 18 sergančiųjų koronavirusine infekcija pacientų. Martyno Vainoriaus nuotr.

Daugiausia židinių Klaipėdos apskrity aptikta gydymo ir mokymo įstaigose.

9 infekcijos atvejai, vertinama, yra susiję su židiniu Palangos reabilitacijos ligoninėje. Dar du atvejai Klaipėdoje siejami su protrūkiu „Rotary klube“, po 1 atvejį – su protrūkiais Gilijos pradinėje mokykloje, Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centre, Klaipėdos krepšinio mokykloje, Lietuvos aukštoje jūreivystės mokykloje. Taip pat vienas atvejis siejamas su protrūkiu Klaipėdos jūrininkų ligoninės Psichiatrijos departamente Švėkšnoje.

Šiuo metu Lietuvoje iš viso patvirtinti 7521 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 4276 asmenys, 3097 – pasveiko.

Spalio 12 d. duomenims, Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) infekcinių ligų korpuse buvo gydoma 18 sergančiųjų koronavirusine infekcija pacientų.

14 iš jų gydomi skyriuje, 6 taikoma deguonies terapija. Skelbiama, kad visų pacientų sveikatos būklės patenkinamos. Keturi pacientai gydomi reanimacijos skyriuje, vienam taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Profilaktiškai ištirti 435 KUL darbuotojai, jiems koronavirusas nenustatytas.

Ateinančią savaitę į posėdį rinksis Klaipėdos ekstremalių situacijų komisijos nariai, kurie žada spęsti dėl griežtesnių ribojimų uostamiestyje, čia kasdien fiksuojant augantį susirgimų koronavirusine infekcija skaičių.


  2020-10-18

  9 komentarai “Klaipėdos apskrityje – 43 nauji COVID-19 atvejai, iš jų 9 – Palangos reabilitacijos ligoninėje”

  1. Daug kartu buvo rasyta apie problemas viesajame transporte. Niekas nesikeicia. Nera kontroles. Mazai kas devi taisiklingai kaukes.

  2. Iš 43 šiandieninių atvejų tik 16 yra paminėta kokiose įstaigose patvirtintos coronos. O likę asmenys įdomu kokiose įstaigose dirba? Kodėl ši informacija nėra pateikiama? Informuojama tik tada, kai jau atsiranda protrūkis. Apie tai, kur lankėsi ir pan.šie patvirtinti asmenys irgi Klaipėda beveik nepateikia jokios info. Kodėl kiti miestai sugeba smulkiai tai aprašyti. Kuo toliau, tuo labiau manau, jog daug kas yra nuslepiama.

   • Butent. Nieko konkreciai nera parasoma, kas ir kur serga- paslaptis. Manau, specialiai yra slepiama ir imones/istaigos neleidzia skelbti, kad likusiems darbuotojams nekeltu panikos.

  3. Informaciją iš nvsc galime perskaityti ir delfyje, o iš Atvira Klaipėda tikimės informacijos apie konkrečius Klaipėdos įvykius, o ne gauti perspausdintą tekstą. Visada laukiu straipsnio iš klaipėdiečių ir kas kart nusiviliu

   • Būtent, labai prastai matyt dirba Visuomenės sveikatos centro Klaipėdos skyrius, nes beveik dauguma atvejų lieka nenustatyti, nes visi miestai gan konkrečiai pateikia info, tik ne Klaipėda. Kasdien seku informaciją ir kas kart nusiviliu Klaipėdos specialistais. O žurnalistai turėtų pakalbinti būtent Klaipėdos skyriaus atstovus, o ne bendrą info pateikti kur tik skaičiukai akcentuojami.

  4. Kodėl slepiama informacija apie židinius Klaipėdoje? Straipsnyje paminėti tik 4 židiniai mokyklose, tai čia yra dauguma?

  5. Kas per protrūkis Gilijos mokykloje? Kur minimas naujas 1 atvejis, bet taip pat ir minima, kad jis susijęs su protrūkiu. Kiek man žinoma, tai niekas jau nebesirgo iš šios mokyklos, buvo tik 1 atvejis rugsėjo gale. Ar vėl kažkas yra nuslėpta iš mokyklos pusės? Įdomu kiek iš viso yra sergančių būtent Gilijos mokykloje?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt