P0

Koronavirusas, Svarbu

„Mars Lietuva“: Covid-19 atvejai įmonėje valdomi

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-10-20


Pandemijai įgavus naują pagreitį, keturis ligos atvejus įmonėje užfiksavo ir Gargžduose įsikūrusi maisto gyvūnams augintiniams gamintoja „Mars Lietuva“. Tai pirmieji viruso atvejai bendrovėje nuo pandemijos pradžios.

Įmonė teigia, jog imasi papildomų saugumo priemonių ir pertvarko procesus siekiant, kad maisto augintiniams gamyba ir toliau vyktų nenutrūkstamai.

„Mūsų įmonėje jau nuo vasario mėnesio, kai dar nebuvo paskelbta pasaulinė pandemija, laikomasi itin griežtų saugumo reikalavimų – atskiriami darbuotojų srautai per darbo pertraukas, valgykloje, poilsio zonose, gamybos vietose įrengtos pertvaros arba laikomasi reikalaujamo atstumo. „Mars Lietuva“ darbuotojai ir įprastai laikosi išskirtinių higienos reikalavimų, kadangi esame maisto pramonės įmonė – dėvimi šalmai, apsauginiai akiniai, speciali apranga. Vis dėlto įmonėje dirba 800 žmonių, jie turi savo socialinius ryšius už įmonės ribų ir apsisaugoti nuo viruso patekimo iš išorės – labai sunku, tad didžiausias mūsų darbas – užtikrinti viruso plitimo prevenciją įmonės viduje. Pavasarį įmonėje nebuvo nė vieno atvejo, tačiau nauja banga palietė ir mus – dar vienas įrodymas, kad šis užkratas itin pavojingas ir sunkiai sustabdomas. Laimei, susirgę mūsų darbuotojai jaučiasi neblogai“, – pranešime spaudai cituojama Aušra Žemaitienė, „Mars Lietuva“ generalinė direktorė.

Pasak jos, du atvejai įmonėje – išoriniai. Susirgę darbuotojai jaučiasi pakankamai gerai, ligos pradžioje šiek tiek karščiavo. Visi darbuotojai, turėję kontaktų su simptomų turinčiais kolegomis, šiuo metu yra saviizoliacijoje, o keliems rizikos grupėje esantiems žmonėms pasiūlyta apmokamų atostogų šiam laikotarpiui įveikti.

„Darbas vyksta įprastai, gamybos procesas nesustojo – kasdien pagaminame po maždaug 300 tonų maisto gyvūnams augintiniams, ir už tai galime tik padėkoti savo darbuotojams, kurie nepraranda motyvacijos, laikosi tvirtai ir griežtai paiso visų saugumo reikalavimų“, – teigia „Mars Lietuva“ gamybos vadovas Paulius Žitinevičius.

Siekdama užkirsti kelią viruso plitimui, įmonė dar vasario mėnesį ėmėsi priemonių papildomai dezinfekuoti patalpas, griežčiau reguliuoti srautus. Ties įėjimu į bendrovę įrengtas termovizorius, leidžiantis greitai ir patogiai įvertinti darbuotojų kūno temperatūrą.

„Mars Lietuva“ administracijos biuras nuo pat pandemijos pradžios dirba daugiausia nuotoliniu būdu, vienu metu administracijoje gali būti ne daugiau nei 30 žmonių. Visus renginius ir anksčiau įprastas praktikas, tokias kaip susitikimai su moksleiviais, studentais ar kitais bendruomenės nariais, „Mars Lietuva“ atšaukė jau pavasarį, taip pat buvo griežtai apriboti vidiniai susitikimai – dauguma jų perkelti į virtualią erdvę.


  2020-10-20

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt