P0

Kriminalai ir nelaimės

Sulaikyti asmenys, įtariami turto prievartavimu ir pasikėsinimu padegti svetimą turtą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-10-20


Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalistai sulaikė asmenis, įtariamus turto prievartavimu ir pasikėsinimu tyčia sugadinti turtą visuotinai pavojingu būdu.

Pranešama, kad šių metų liepą, gavus nukentėjusiojo asmens pareiškimą dėl bandymo padegti gyvenamąjį namą Klaipėdoje bei jo kieme stovėjusį vienai uostamiesčio įmonių priklausantį automobilį, pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Bijūnų gatvėje pareigūnai sulaikė šio nusikaltimo padarymu įtariamą 35 m. amžiaus niekur nedirbantį vyriškį, anksčiau teistą už neteisėtą disponavimą narkotinėmis (psichotropinėmis) medžiagomis, turint tikslą jas platinti, neteisėtą disponavimą šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis.

Atlikus kratą šio asmens gyvenamojoje vietoje, rasta apie 50 g amfetamino ir kanapių.

Toliau tiriant paaiškėjo, kad įtariamasis turėjo du bendrininkus – 48 m. ir 52 m. amžiaus vyrus. Jie visi trys dėl neva neįvykusio sandorio prievartavo didelės vertės turtą iš nukentėjusiojo, jį sistemingai baugino, naudodami psichinę prievartą, bei pasikėsino sugadinti pastarojo turtą.

Įtariama, kad vasario mėn. vienas iš bendrininkų akmenimis apmėtė nukentėjusiojo gyvenamojo namo kieme stovėjusius du automobilius. O kovo mėn. minėti asmenys išklijavo popieriaus lapus su nukentėjusiojo atvaizdu, telefono numeriu bei šmeižiančiu tekstu nukentėjusiojo gyvenamosios vietos rajone.

Liepos mėn., įtariama, vienas iš bendrininkų metė padegamąjį užtaisą į nukentėjusiojo namo kiemą, tačiau, laimei, padegamajam užtaisui neužsiliepsnojus, buvo apgadintas tik automobilis.

Tiriant toliau rugsėjo mėn. Birutės g. sulaikytas 52 m. klaipėdietis. Atlikus kratą jo gyvenamojoje vietoje, rasta mačetė su dėklu, 14 peilių, nunčiakai.

Šis vienoje iš Mažeikių įmonių dirbantis vyriškis teisėsaugai žinomas, anksčiau teistas už sprogstamųjų medžiagų laikymą ir realizavimą, sukčiavimą, apgaulingą apskaitos tvarkymą, dokumento suklastojimą ar disponavimą suklastotu dokumentu.

Tą pačią dieną Klaipėdoje, Lazdynų g., sulaikytas 48 m. amžiaus anksčiau neteistas Klaipėdos miesto gyventojas. Kratos metu jo gyvenamojoje vietoje rastas pistoletas su duslintuvu, pneumatinis šautuvas, revolveris su panaikintu pavadinimu bei numeriu, su 9 šoviniais būgne, 87 šoviniai, 2 signalinės raketos, metalinė teleskopinė lazda bei, įtariama, kanapės.

Visi trys įtariamieji buvo sulaikyti ir uždaryti į areštinę, vėliau dviem paskirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas. Trečiam įtariamajam paskirtas dokumentų paėmimas ir namų areštas.


  Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

  2020-10-20

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt