P0

Švietimas

LCC tarptautiniame universitete – savanorystės ir solidarumo temos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-10-21


Ką savanorystė duoda savanoriaujančiam ir kaip ji keičia bendruomenę? Į šiuos ir kitus klausimus spalio 22–23 dienomis atsakymų ieškoti kviečia Tarptautinis savanorystės ir solidarumo festivalis LCC tarptautiniame universitete.

European Union nuotr.

Festivalį organizuoja projektas „Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021“, LCC tarptautinis universitetas ir Asmenybės ugdymo kultūros centras.

Pranešama, kad pirmąją festivalio dieną LCC dėstytojai, Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados, Europos Jaunimo Forumo valdybos bei įvairių organizacijų ir projektų atstovai kalbės apie savanorystės ir solidarumo svarbą jauno žmogaus ugdymo procese bei diskutuos, kokią įtaką savanorystė ir solidarumas daro visuomenės pažangai.

Švietimo vidus

„Savanorystė ugdo pasitikėjimą savimi, sąmoningumą, gebėjimą ir norą prisiimti atsakomybę, organizacinius ir laiko planavimo gebėjimus, gebėjimą bendrauti ir bendradarbiauti, dovanoja draugus, bendruomenę, suteikia prasmės ir teigiamų emocijų kasdienybėje“, – teigia viena iš festivalio pranešėjų LCC tarptautinio universiteto Tarptautinių santykių katedros dėstytoja dr. Eglė Verseckaitė-Grzeskowiak, kuri savo pranešimo metu pristatys atlikto mokslinio tyrimo su skautais savanoriais rezultatus.

Po pranešimų sesijos vyks kontaktų mugė, kurios metu įvairios Klaipėdoje veikiančios bei savanorystę skatinančios organizacijos kvies prisijungti prie jų vykdomos veiklos. Taip pat bus pristatomos kitos festivalio veiklos: spalio 23 d. organizuojamos krepšinio rungtynės neįgaliųjų vežimėliuose, lapkritį vyksiantis kino festivalis bei galimybė prisijungti prie tarptautinių iniciatyvų – „Dressember“ ir „The Story in MyEyes“.

Į tarptautinį savanorystės ir solidarumo festivalį yra kviečiami Klaipėdos mokyklose besimokantys vyresniųjų klasių moksleiviai, aukštųjų mokyklų studentai bei visi, kuriems įdomi savanorystės ir solidarumo tema. Registracija čia.

Renginys vyks laikantis visų saugumo reikalavimų, tačiau LCC siūlo galimybę renginį stebėti ir internetu.

Programa

Spalio 22 d. 

13.30-14 val. – Registracija. Michealsen centras.

14.-14.05 val.  – Konferencijos atidarymas, įžanginis žodis. Neufeld auditorija.

14.05-14.10  val.– „Klaipėda-Europos jaunimo sostinė 2021“ projekto, dar žinomo #ChooseKlaipeda/Rinkis Klaipėdą vardu vadovės Gretos Meškauskienės sveikinimo žodis.

14.10-14.15 val. – Klaipėdos miesto savivaldybės sveikinimo žodis. Kas?

14.15-14.25 val. Europos Jaunimo Forumo (Briuselis) valdybos nario Andrea Casamenti sveikinimo žodis Sveikinimas bus transliuojamas nuotoliniu būdu.

14.25-14.40 val.– „Pasaulinės pilietybės ateitis“. Pranešėjas Rob Bethke (USA); LCC tarptautinis universitetas. Pranešimas bus transliuojamas nuotoliniu būdu.

14.40-14.50 val.– „Įsiklausymas reikalauja laiko“. Pranešėjas dr. Andrew Jones (USA); LCC tarptautinio universiteto Komunikacijos katedros dėstytojas.

14.50-15.10 val.– „Savanoriavimo vertė“. Pranešėja dr. Eglė Verseckaitė-Grzeskowiak; LCC tarptautinio universiteto Tarptautinių santykių katedros dėstytoja.

15.10-15.35 val. – „Keisk savo bendruomenę per savanorystę“. Pranešėjai Pablo Perez ir Darius Gabrilavičius. Jungtinių Amerikos Valstijų Ambasada. Pranešimas bus transliuojamas nuotoliniu būdu.

15.40-15.50 val. – Iniciatyvos Vilties Miestas pristatymas. Janina Urbikienė.

15.50-16 val. – Jaunimo linija pristatymas. Brigita Nikonovičė.

16-16.10 val. – Dressember projekto pristatymas.

16.10-16.15 val. – The Story in MyEyes projekto pristatymas.

16.15-17.30 val. –  Kontaktų mugė. Michealsen centras.

Spalio 23 d. 

LCC tarptautinis universitetas, Michealsen centras

16 val. Krepšinio rungtynės neįgaliųjų vežimėliuose, įtraukiant Klaipėdos jaunimą su fizine negalia.


  2020-10-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt