P0

Regionas, Svarbu

Klaipėdos rajone dėl karantino įvedami nauji reikalavimai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-10-22


Vyriausybei 12-oje šalies savivaldybių paskelbus lokalų karantiną, Klaipėdos rajono savivaldybė praneša, jog čia, kaip ir kitur, karantinas prasidės pirmadienį ir truks dvi savaites – nuo spalio 26 d. iki lapkričio 9 d.

Toks sprendimas rajone priimtas atsižvelgiant į tris kriterijus: 14 dienų sergamumo rodiklį 100 tūkst. gyventojų, teigiamų tyrimų procentinę dalį tarp atliktų tyrimų per 7 dienas ir atvejų, nesusijusių su protrūkiais/židiniais, procentinę dalį per 7 dienas.

Klaipėdos rajone iki šios dienos koronavirusas buvo nustatytas 143 gyventojams, serga 61. Izoliacijoje šiuo metu yra per 600 asmenų.

Rudens atostogos rajono moksleiviams prasidės pirmadienį, spalio 26 dieną, ir tęsis tik savaitę, kaip įprastai. Tačiau į mokyklas dalis vaikų grįš tik lapkričio 9 d.  Dar vieną savaitę po atostogų 5–12 klasių moksleiviai mokysis nuotoliniu būdu. Darželinukai, priešmokyklinukai ir pradinukai bus ugdomi kaip įprastai.

„Kadangi savivaldybėms, kuriose paskelbtas karantinas, leista pačioms priimti sprendimus dėl ugdymo proceso, manome, kad darželių uždarymas į nekontaktinį ugdymą būtų perteklinė priemonė. Tai sukeltų nemažai rūpesčių tėvams. Todėl priimtas sprendimas rajono darželiuose ugdymo procesą ir toliau tęsti net ir esant karantinui. Tokia pati situacija ir su pradinukais. Nors jie kitą savaitę atostogaus, bet po atostogų galės grįžti į mokyklas“, – pranešime žiniasklaidai  pažymi  Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Neformalusis vaikų ir suaugusiųjų švietimas taip pat vyks nuotoliniu būdu arba bus stabdomas išvis. Taip pat nustatytas laisvalaikio, pramogų, renginių, viešojo maitinimo ir kitų vietų lankytojų privalomas registravimas.

Lankytojų registracija nebus vykdoma, kai maistas tiekiamas išsinešti arba pristatomas fiziniams ir juridiniams asmenims kitais būdais. Taip pat registracija nebus privaloma ir viešojo maitinimo paslaugas teikiančių įmonių, kuriose vykdomas pamaininis darbas, darbuotojams.

Vyriausybės nutarimo pakeitimo projekte trumpinamas maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų darbo laikas: šių įstaigų veikla bus vykdoma nuo 7 iki 24 valandos.

Darbo laikas nebus apribotas kazino ir lošimo automatų, bingo salonų, lažybų ir totalizatorių punktuose, jei šiose vietose neteikiama viešojo maitinimo paslauga.

Pagal epidemiologinius rodiklius visos Lietuvos savivaldybės suskirstytos į zonas pagal šviesoforo spalvas – žalią, geltoną ir raudoną.

Į raudoną zoną patekusi Klaipėdos rajono savivaldybė gavo rekomendacijas dėl renginių ribojimo, nuotolinio darbo, ugdymo, sveikatos priežiūros paslaugų peržiūrėjimo, srautų ribojimo prekybos vietose bei kaukių dėvėjimo.


  2020-10-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt