P0

Miestas, Svarbu

Klaipėdos savivaldybėje – finansinės bėdos dėl projektų (15)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2020-10-22


Klaipėdos savivaldybės biudžete veriasi vis didesnė skylė. Jau tapo aišku, kad per tris šių metų ketvirčius pajamų gauta apie 14 mln. eurų mažiau nei planuota. Ir didelė dalis pajamų negauta todėl, kad stringa projektai.

Klaipėdai gresia prarasti daugiau nei 7 mln. eurų, nes stringa ir vėluoja kai kurie projektai.

Per devynis šių metų mėnesius į Klaipėdos biudžetą planuota surinkti 163,6 mln. eurų, o realiai surinkta 149,3 mln. eurų, tad atsilikimas nuo plano siekia 14,3 mln. eurų.

„Planuojame, kad iki metų pabaigos tas atsilikimas šiek tiek sumažės, tačiau visų planuotų pajamų nesurinksime. Pesimistinis variantas yra toks, jog nesurinksime apie 10 mln. eurų“, – teigė Klaipėdos savivaldybės Finansų skyriaus vedėja Kristina Petraitienė, ataskaitą apie biudžeto vykdymą pristačiusi Finansų ir ekonomikos komitete.

Per tris šių metų ketvirčius į miesto biudžetą negauta 5,2 mln. eurų planuoto gyventojų pajamų mokesčio. Sunkokai sekasi surinkti ir vietines rinkliavas – atsilikimas nuo plano siekia 336 tūkst. eurų. Anot K. Petraitienės, vietinių rinkliavų mažiau surinkta už prekybos leidimų išdavimą bei už automobilių parkavimą.

Tačiau didžiausia skylė Klaipėdos biudžete veriasi todėl, kad negautos planuotos dotacijos. Jų gauta 7,8 mln. eurų mažiau nei planuota.

Ypač didelis atsilikimas yra dėl tų dotacijų, kurias valstybė skiria švietimo įstaigų modernizavimui, ilgalaikiam turtui įsigyti, padengti su COVID-19 prevencija susijusias išlaidas ir pan. Tokiai dotacijai iki šiol gauta 4,5 mln. eurų mažiau nei planuota. Specialios tikslinės dotacijos vietinės reikšmės keliams tiesti ir taisyti taip pat gauta apie 2 mln. eurų mažiau.

„Čia nusikaltimo lygmens klausimas. Juk dotacija yra valstybės duodami pinigai. Tai kodėl jie nepanaudoti?“ – teiravosi komiteto narys Rimantas Taraškevičius.

K. Petraitienės teigimu, Projektų skyrius šiuo metu renka informaciją apie įvairių projektų vėlavimo priežastis kurios kitą savaitę bus pristatytos komiteto nariams.

„Tikimės, kad dotacijų panaudojimas bus paspartintas ir tas rodiklis kitą mėnesį pagerės. Tikrai yra dedamos visos pastangos, kad dotacijų nereikėtų grąžinti“, – tikino K. Petraitienė.

Komiteto narys Saulius Budinas taip pat stebėjosi, kaip savivaldybė nesugeba panaudoti valstybės skirtų pinigų.

Miesto straipsnių vidus

„Verkiame, kad valstybė per mažai davė pinigų kovai su koronavirusu, o dabar kalbame, kad ieškosime priežasčių, kodėl dotacijos nepanaudotos, Taip negali būti, nes antrą kartą jų niekas nebeduos“, – pabrėžė S. Budinas.


  2020-10-22

  15 komentarai “Klaipėdos savivaldybėje – finansinės bėdos dėl projektų”

  1. AvatarRenaldas (IP: 78.60.134.112)

   Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO), vienijančiai 38 stipriausias pasaulio valstybes, atliko šalių narių Viešųjų paslaugų veiksmingumo palyginamąjį tyrimą. Trumpa išvadų apie Lietuvos valstybės tarnybos versija: paslaugas gana sėkmingai skaitmenizavom, bet likome su neatvirais, nelabai sąžiningais, tingokais ir vienais žemiausių kognityvinių gebėjimų pasižyminčiais tarnautojais. Panašu, kad būsime pirmieji, kurie galės perleisti dirbtinio intelekto pagrindu veikiančiam valdymo algoritmui (DI) tarnautojų pareigas, įvertinus EBPO diagnozuotą tarnautojų gebėjimų stoką ir mūsų aukštą skaitmenizacijos lygį:)

   Kas vyksta organizacijoje, kurioje dominuoja skaičiuoti ir skaityti nelinkę, bet turintys įgaliojimus? Jie ryžtingai puola spręsti visas paviešintas problemas neskaičiuodami, nesitardami su mokslu. Ką tai lemia? Pastovius pertaisymus to, kas buvo padaryta skubotai ir netinkamai. Pavyzdžiai: žaliosios rodyklės sankryžose, vaikų paėmimo bumas iš šeimų sukūrus naują tarnybą ir kt. Spėju mintyse sau įvardinate ir daugiau pavyzdžių.

   https://www.bsg.ox.ac.uk/about/partnerships/international-civil-service-effectiveness-index-2019#

  2. AvatarLinas (IP: 84.15.191.13)

   Tai visokiem melyniem proveržiam toliau samdykim užsienio expertus, kad pasakytu ta pati pasieme pinigus jog tas proveržis tik popieriuje gražiai skaitos 🙂 daugiau studiju tramvajams, troleibusams ir t.t. daugiau abejotinos reikšmės všį ir t.t. kuriuose niekas nenori dirbti kaip klaipeda id ir kiti projekčiukai 🙂 o Taraškevičiui reikėtu mažiau taraškuoti aišku kad pikta kada tavo įmonė ir taip laimėdama daug statybų projektų aplink miesta negali įsisavinti visų pinigų :))

  3. Avataro kiek milionu turės gražinti už baseiną? (IP: 213.197.154.2)

   reikalauju kad Grubliauskas gražintu iš savu lešu tuos 4 mln. eurų priteistu sumokėti dėl baseino statybos

  4. AvatarAr tiesa, kad (IP: 90.131.39.209)

   COVID -19 prevencinėms premijoms tikslinės dotacijos lėšos nepanaudotos?… Tai kodėl nekompesuotos biudžetinių įstaigų patirtos išlaidos?

  5. AvatarGintarasR (IP: 78.57.233.217)

   “Vėlavimo priežastys” bus paviešintos, ar čia vėl ne klaipėdiečių reikalas?

  6. AvatarUž tokį š šių metų festivalį miestas sumokėjo 50000 (IP: 90.134.2.210)

   Svarbiausia jazz festivaliui pinigų užteko, visa kita dzin.

  7. Avatarčia ko norėti (IP: 86.100.161.157)

   kai visokie Kaveckiai su kaziukais vadovauti ėmė…

  8. AvatarRealybė (IP: 77.79.44.48)

   Aiškinsis mat ,kodėl vėluoja šitiek projektų! Ir taip aišku kodėl, … Ir kaip čia neprisiminus pažadų kad po Savivaldybės reorganizacijos bus paskirti atsakingi už konkrečius projektus asmenys, ir tt…. prikepė visokio plauko patarėjų su didelėm algelėm ir mažom smegenėlėm, ….tai ko čia stebitės tom skylėm biudžete!! O viešinti tuos projektų kaltininkus reiktų ne tik komitetuose, bet ir visuomenei, ..ir šiaip kol nebus asmeninės atsakomybės tol prošvaiščių Klaipėdėlė nematys, kaip ir Lietuvėlė.

  9. Avatarneringa (IP: 90.140.32.70)

   čia todėl, kad karantino metu valstybės tarnautojai NEDIRBO, o ne “dirbo iš namų”. Nieko jie neveikė 3 mėnesius. Girdėjau pati iš vastybės įstaigų darbuotojų, kaip sunku jiems po tokio ilgio atostogų grįžt į darbus. Taip, jie karantiną traktavo kaip apmokamas atostogas, nukritusias iš dangaus. Štai ir turime dabar to poilsio mūsų visų sąskaita pasekmes.

  10. Avatarto Budinai (IP: 195.182.76.3)

   Kažkodėl prie Budino mieste kažkas vyko, o dabar stagnacija.

   • Avatarklaipėdietė,Danės apygardos rinkėja (IP: 78.57.230.119)

    Vyko vyko -TIEK įvairių STUDIJŲ vyko ,kai rezultatai buvo žinomi ir BE studijų !

   • AvatarTo Budinui (IP: 90.131.47.218)

    Anksčiau miesto tvarkymo darbai merdėjoir daug metų buvo blogai. Aktyvesnė miesto tvarkymo veikla pagerėjo po savivaldos rinkimų ir tai plika akimi matosi, nors ir siaučiant koronovirusui.!

  11. AvatarT (IP: 86.100.133.193)

   Net nesistebiu, pažiūrėkit kas ten sėdi dešimtmečiais. Kam vargti, jei atsakomybės nulis, o ir iš darbo niekas neiškraptys.

  12. AvatarBudinai (IP: 88.119.156.187)

   bet gi dėl tavo nusikalstamo neveikimo, nekompetencijos, saviškių dangstymo ir protegavimo strigo ir po šiolei rūgsta bandantys kažkaip išsikapanoti visi miesto projektai. Taip greit pamiršai ?

   • Avatarklaipedskas (IP: 78.60.192.22)

    Nebespankit, Budino du metai jau nėra administracijoj. Jau per tiek laiko galėjo ir vaikščiot išmokt ar iš naujo nuo nulio tuos projektus padaryt. Ir gal pradėkit plakt merą, o ne samdomą vieną direktorių, kurį politikai atpirkimo ožiu padarė

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt