P0

Svarbu, Uostas ir jūra

Klaipėdos uoste baltarusiškų krovinių nemažėja

Avatar

Martynas Vainorius
2020-10-22


„Važiuoja kaip važiavę. Koks buvo srautas, toks ir yra”, – apie baltarusiškų krovinių krovą Klaipėdos uoste ketvirtadienį surengtos spaudos konferencijos metu sakė Uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Pasak jo, buvo tikimasi, kad rugsėjis jau leis orientuotis į praėjusių metų krovos lygį, tačiau trūko nedaug – „trijų „Panax” laivų ir vieno tanklaivio”. Per rugsėjį krova išaugo 19,5 proc – iki 4,31 mln. tonų. O lyginant devynių mėnesių rezultatus atsilikimas siekia 1,1 proc. – perkrauta 34,5 mln. tonų, kai pernai tuo pačiu metu krova siekė 34,9 mln. tonų.

Sausio-rugsėjo Klaipėdos uosto krovos rezultatai

„Tikrai devyni mėnesiai nėra blogi, spalį daug krovinių, laivų, tai gal jau pastatys jis į priekį”, – sakė A. Latkas.

Pasak jo, baltarusiškų krovinių dalis uosto krovoje toliau sudaro apie 32-35 proc. Naftos produktų krovos smukimas, uosto vadovo nuomone, yra susijęs su bendru jos poreikio rinkoje mažėjimu, o ne politiniais įvykiais kaimyninėje šalyje. 

Nors agentūra Reuters” praėjusią savaitę skelbė apie į Ust-Lugos uostą neva važiuosiantį baltarusiškų naftos produktų krovinį, A. Latakas teigė, kad iki šiol neturima žinių apie kokius nors Baltarusijos eksporto logistinės grandinės pokyčius.

Anot jo, baltarusiams žvalgantis į Rusijos uostus „kaina nesueina, ekonomika nesueina”, o kalbant apie birias trąšas trūksta ir infrastruktūros.

A. Latako pateiktais duomenimis, Rygos uoste per devynis mėnesius krova yra kritusi 26, Ventspilyje – beveik 42, Liepojoje – 12, Kaliningrade – 6, Gdanske – 9 proc., o Vyborge net 46 proc. 

Iki rugsėjo pabaigos šiais metais į Klaipėdos uostą atplaukė 4 854 laivai – 3 proc. arba 142 laivais mažiau, apsilankė 165 608 keleiviai, – net 51 proc. arba 173 334 keleiviais mažiau nei 2019 m. per tą patį laikotarpį. Keleivių skaičiaus mažėjimas tiesiogiai siejamas su pandemija ir atšauktu kruizinės laivybos sezonu. Šiais metais į Klaipėdos uostą turėjo atplaukti 66 kruiziniai laivai, kuriais turėjo atkeliauti apie 80 tūkst. turistų, tačiau neatplaukė nė vienas.


  2020-10-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt