P0

Kriminalai ir nelaimės

Konfliktą dėl kaukės dėvėjimo narpliojo teismas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-10-22


Klaipėdos apylinkės teismui teko narplioti konfliktą, kilusį parduotuvėje dėl esą netinkamo kaukės dėvėjimo.

Teismas paskelbė nuosprendį byloje, kurioje vyrą pripažino kaltu dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo ir jam skyrė šešių mėnesių laisvės apribojimo bausmę.

Nustatyta, kad jis prekybos centre sudavė maišelyje buvusiu šampano buteliu nukentėjusiajai į galvos sritį, taip padarydamas moteriai nežymų sveikatos sutrikdymą.

Nuteistasis pasakojo, jog dėl koronaviruso prevencijos parduotuvėje dėvėjo apsauginę kaukę, laikėsi saugaus atstumo. Jis atsistojo į eilę prie geltonos linijos netoli kasų, o eilėje stovėjusi moteris pradėjo vyrui reikšti pretenzijas dėl stovėjimo vietos ir esą netinkamo kaukės dėvėjimo. Kadangi jis nešioja akinius ir jie dėvint kaukę rasoja, jis nebuvo prisidengęs nosies. Moteriai toks paaiškinimas nepatiko ir ji jam sudavė lankstinuku per veidą. Vyras to nesitikėjo, todėl impulsyviai sudavė jai maišeliu atgal, tik esą pamiršo, kad jame buvo šampano butelis.

Teismas, skirdamas bausmę, atsižvelgė į padarytos nusikalstamos veikos pavojingumo laipsnį, pobūdį, kaltės formą, rūšį bei motyvus ir tikslus – dėl impulsyvios, spontaniškos reakcijos bei į tai, kad kaltinamasis charakterizuojamas teigiamai, dirba, turi šeimą, neteistas, neturi galiojančių administracinių nuobaudų. Vyro atsakomybę lengvino tai, kad jis prisipažino ir gailėjosi padaręs nusikalstamą veiką, o veikos padarymui turėjo įtakos provokuojantis nukentėjusiosios elgesys, suduodant spaudiniu jam per veidą.

Teismas praneša vyrą pripažinęs kaltu, jam paskyręs įpareigojimą šešis mėnesius būti namuose nuo 22 val. iki 6 val.


  2020-10-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt