P0

Kultūra

„Roko naktys“ mokys klaipėdiečius groti roką

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-10-22


Po festivalio „Roko naktys“ vėliava gimusi muzikinių dirbtuvių ir koncertų serija šį šeštadienį grįžta į Klaipėdą. Rugsėjį įvykęs pirmasis tokio formato renginys susilaukė didelio susidomėjimo, tad tikimasi, kad šios dirbtuvės taps viena iš pajūrio tradicijų.

Mykolas Eiva. Organizatorių nuotr.

Šį šeštadienį dirbtuvės vyks alternatyvios muzikos gerbėjų pamėgtame klube „Shelter Pub“, o meistriškumu ir scenine patirtimi, sukaupta koncertuojant su žymiausiais Lietuvos muzikantais, dalinsis būgnininkas Mykolas Eiva. Po dirbtuvių toje pačioje vietoje lankytojų laukia jau tradicija tapęs „Rokotekos“ vakarėlis.

Pasak organizatorių, šis formatas gimė iš noro pasidalinti muzikine patirtimi su studentais, moksleiviais ir Klaipėdos muzikantais. Pirmosios dirbtuvės, kurias vedė vienas žymiausių šalies gitaristų Robertas Semeniukas, viršijo visus lūkesčius, tad jų potencialu neabejojama.

„Sulaukėme didesnio susidomėjimo nei tikėjomės, atsiliepimai buvo labai geri, tad akivaizdu, kad poreikis yra. Kadangi koncertinė veikla šiuo laikotarpiu gerokai mažiau aktyvi, dabar yra labai tinkamas laikas dalintis patirtimi, ir tikimės, kad tai taps gražia tradicija“, – sako dirbtuvių organizatorius Algirdas Barniškis-Blėka.

Daugybėje roko, džiazo ir kitų stilių muzikos projektų dalyvavęs būgnininkas M. Eiva savo patirtimi, taikydamas novatoriškus ir kūrybiškus ugdymo metodus, muzikantas su jaunąja karta meno mokyklose ir privačiose pamokose dalinasi jau daugiau nei 13 metų. Dirbtuvių metu bus aptariami esminiai grojimo mušamaisiais pagrindai bei principai, vyks gyva praktinė diskusija aktualiems klausimams aptarti.

Tuo metu nuo 22 val. „Shelter Pub“ klube šeštadienį vyks roko vakarėlis „Rokoteka“, kurioje muzikinėmis selekcijomis dalinsis alternatyvios muzikos didžėjai Žuvininkas, Aštrus ir Tokiku.

Žuvininkas yra liūdnojo veido, bet aistringų melodijų riteris, purvinų, bet romantiškų dainelių leidėjas ir vienas iš nedaugelio amerikoniškos liaudies muzikos per mažas plokšteles transliuotojų mieste. Jo didžėjiniai setai puikiai skamba tiek striptizo klubuose, tiek miesto šventėse

Kultūros straipsnių vidus

Tokiku – underground renginių lankytojams nuo seno gerai pažįstamas didžėjus, kuris šokti kviečia su alternatyvia roko, o neretai ir sunkesne industrial bei metalo muzika.

Aštrus – renginių organizatorius, atlikėjų ir grupių vadybininkas, o tai pat – ir didžėjus, savo karjerą pradėjęs prieš maždaug 15 metų sostinės pasilinksminimo vietose. Per vakarėlius iš jo galima išgirsti nuo traškančio rokabilio garsų iki aštrių rokenrolo rifų.

Muzikinės dirbtuvės vyks spalio 24 d., šeštadienį, nuo 17 val. klube „Shelter Pub“. Rokotekos pradžia – 22 val. Visi renginiai yra nemokami, tačiau būtina lankytojų registracija. Daugiau informacijos – „Roko naktys“ feisbuko paskyroje.


  2020-10-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt