P0

Konsultacijos

Parengtos žemės mokesčio deklaracijos, jau galima sumokėti

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-10-23


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad jau apskaičiuotas mokėtinas žemės mokestis už 2020 m. Klaipėdos m. privačios žemės savininkams.

 Išsamias deklaracijas galima rasti VMI Elektroninio deklaravimo sistemoje deklaravimas.vmi.lt. Mokesčio sumas gyventojai taip pat gali sužinoti ir prisijungę prie „Mano VMI“ sistemos www.vmi.lt/manovmi ar paskambinę 1882. Žemės mokestį reikia sumokėti iki š. m. lapkričio 16 d.

„Klaipėdos mieste yra 37,1 tūkst. žemės savininkų, tačiau ne visiems šį mokestį šiemet reikės sumokėti. Įvairios lengvatos pritaikytos beveik 12,5 tūkst. mokesčio mokėtojų, todėl žemės mokesčio deklaracijos pasieks apie 24,6 tūkst. žemės savininkų“, – sako Klaipėdos AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Laimutė Mačernienė. Registruoti „Mano VMI“ ir EDS naudotojai, kurie yra nurodę savo e. pašto adresą sistemose, pranešimus apie suformuotą deklaraciją gaus e. paštu, o žemės savininkai, kurie nėra VMI e. paslaugų naudotojai, deklaracijų artimiausiu metu sulauks klasikiniu paštu.

Planuojama, jog į Klaipėdos m. savivaldybės biudžetą šiemet bus sumokėta apie 975 tūkst. eurų: apie 759,6 tūkst. eurų sumokės gyventojai ir apie 215,9 tūkst. eurų – įmonės. Žemės mokestis yra mokamas už gyventojams ir įmonėms nuosavybės teise priklausančią privačią žemę, išskyrus už miško žemę ir žemės ūkio paskirties žemę, kurioje užsodintas miškas. Pažymėtina, kad VMI žemės mokestį apskaičiuoja pagal Registrų centro pateiktas žemės sklypų mokestines vertes ir pagal kiekvienos savivaldybės tarybos individualiai nustatytus žemės mokesčio tarifus.

Žemės mokestį galima sumokėti ne tik bankuose, kur daugelyje yra atidaryta atsiskaitomoji VMI sąskaita, bet ir pašto skyriuose, MAXIMA LT kasose, „Perlo“ terminaluose, spaudos kioskuose, kitose mokėjimus priimančiose įstaigose. Mokant žemės mokestį už kitą asmenį, mokėjimo dokumente svarbu nurodyti žemės savininko vardą, pavardę, asmens kodą bei žemės mokesčio įmokos kodą 3011. Nauji žemės savininkai mokestį moka, jei žemę įsigijo iki birželio 30 d., įsigijusieji vėliau jį pradės mokėti kitąmet.

Visą aktualią informaciją apie žemės mokestį gyventojai gali sužinoti VMI interneto svetainėje, taip pat išklausę VMI seminarą Kaip sužinoti savo žemės mokestį? „Youtube“ kanale. Į dažniausiai užduodamus klausimus atsakymai patalpinti ir VMI „Spotify“ tinklalaidėje, kurią rasite čia. Kilus papildomų klausimų, galima kreiptis  į deklaracijoje nurodytą specialistą, parašyti žinutę per „Mano VMI“ ar į VMI Facebook, paskambinti 1882 (+370 5 260 5060 skambinant iš užsienio).

Gyventojai, kurie yra identifikuoti „Mano VMI“ naudotojai, informaciją apie mokėtiną žemės mokesčio sumą, įmokos kodą ir sumokėjimo terminą galės gauti automatiniu pranešimu, paskambinę 1882 (arba +370 5 260 5060) ir pasirinkę žemės mokesčio temą. Ši paslauga veiks ir ne darbo metu, ji leis sužinoti norimą informaciją nelaukiant, kol konsultantas atsilieps.


  2020-10-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt