P0

Politika, Svarbu

Klaipėdos miesto taryboje – permainos

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2020-10-26


Klaipėdos miesto taryboje į Seimą išrinktus politikus turintys pakeisti du vyrai strimgalviais neskuba užimti šių pareigų.

Klaipėdos miesto taryboje, jei neatsisakys mandato, lapkričio pabaigoje turi prisiekti naujieji nariai Algis Latakas ir Vidmantas Plečkaitis. Martyno Vainoriaus nuotr.

„Atvira Klaipėda“ jau pranešė, kad į Seimą Baltijos apygardoje išrinkto konservatoriaus Audriaus Petrošiaus vietą miesto taryboje turėtų užimti Vidmantas Plečkaitis. A. Petrošius konservatoriumi tapo tik prieš metus, o į miesto tarybą jis buvo išrinktas su visuomeninio komiteto „Vytautas Grubliauskas ir komanda“ sąrašu. Jam ir priklauso atsilaisvinantis mandatas, o pirmasis tarp per savivaldos rinkimus nepatekusių į miesto tarybą šiame sąraše yra V. Plečkaitis, tad jis ir turėtų užimti A. Petrošiaus vietą.

„Nežinau, ar eisiu į miesto tarybą. Dar yra laiko pagalvoti. Pažiūrėsiu, kokia valdžia susiformuos Lietuvoje, tai lems ir mano sprendimą“, – „Atvirai Klaipėdai“ pirmadienio rytą teigė V. Plečkaitis.

Jei jis nuspręstų netapti miesto tarybos nariu, mandatą turėtų gauti Jurgita Činauskaitė. Tačiau ji išvyko gyventi į Vokietiją, tad tikėtina, jog vietos miesto taryboje ji atsisakytų. Kita sąraše yra Rasa Klumbienė, dirbanti privačiame sektoriuje.

Į Seimą išrinktą Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovę Ligitą Girskienę miesto taryboje turėtų pakeisti Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

„Skubėjimas yra klaidinantis palydovas, tad neužbėkime įvykiams už akių. Savo sprendimą įvardinsiu, kai oficialiai bus patvirtinta laisva vieta Klaipėdos miesto taryboje“, – per savo padėjėją ryšiams su visuomenę pirmadienio rytą pranešė A. Latakas.

Jei jis atsisakytų miesto tarybos nario mandato, kita pretendentė jį gauti yra aktyvi kovotoja prieš smarvę, Vakarų Lietuvos tėvų forumo pirmininkė Aušra Zarambienė.

Naujai išrinkti Seimo nariai, tarp jų – ir A. Petrošius bei L. Girskienė, į pirmąjį posėdį susirinks ir priesaikos žodžius ištars lapkričio pradžioje. O juos Klaipėdos miesto taryboje pakeisiantys politikai prisiekti veikiausiai turės lapkričio pabaigoje vyksiančiame posėdyje.


  2020-10-26

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt