P0

Sportas

Futbolo klubas „Neptūnas“ startavo sėkmingai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-10-27


Šių metų pradžioje „Neptūnas“ išplatino žinutę, kurioje klubas patvirtino, kad turės ir futbolo komandą. Bendradarbiaudami su Klaipėdos futbolo akademija „KFA“, vadovai paskelbė atviras atrankos treniruotes Klaipėdos mieste, į kurias pritraukė kelias dešimtis jaunuolių, kuriuos stebėjo treneriai ir techninis sporto direktorius Kęstutis Ivaškevičius. Taip futbolo klubo „Neptūnas“ sistemoje susikūrė trys komandos.

Pagrindinėje „Neptūno“ komandai surinkti patyrę, geriausi žaidėjai, kurie licencijavosi LFF II lygoje ir pradėjo savo kelią nuo žemiausio laiptelio link aukšto meistriškumo LFF I ir vėliau LFF A lygų.

Antroji klubo komanda „Neptūnas B“ – pagrindinės komandos dubleriai. Komanda suformuota iš perspektyvaus Klaipėdos miesto jaunimo, kuris startavo LFF III lygoje.

Trečia „Neptūno“ sistemos komanda – tai tikras jaunųjų futbolininkų poligonas: „KFA-FC Neptūnas“ ekipa, kuri dalyvavo Klaipėdos miesto 8×8 lygoje.

„Į visas naujas komandas žiūrėdavau labai atsargiai, todėl ir į šį projektą žiūrėjau tokiu pat žvigsniu. Pamatęs, kas yra siekiama, kad yra daroma piramidė, vyksta vaikų grupių treniruotės ir nusimato tęstinumas, o prie projekto vairo stoja gerai pažįstami Kęstutis Ivaškevičius ir Tadas Vaitkus, kurie yra iniciatyvūs, einantys teisingu keliu, pasikeitė mano nuomonė. Šitas projektas yra neblogas ir jeigu teisingai ir skaidriai bus dirbama bei einama tuo keliu, tai bus pasiekti aukšti rezultatai. Vien vardas ne viską pasako, man svarbiausia, kad būtų aukšto lygio komanda ir futbolas, kuris reikalingas Klaipėdos miestui“, – tinklapyje  „fcneptunas.lt“ cituojamas Klaipėdos miesto ir apskrities futbolo federacijos prezidentas Rimantas Žvingilas.

Startinis 2020 metų sezonas naujokams buvo sėkmingas. Visos trys komandos savo lygose išsirikiavo tarp lyderių.

Vieni iškovojo A. Fokino taurę, kiti – sidabrą

Pirmąjį trofėjų nukovė „Neptūno B“ jaunimo komanda, kuriai vadovauja vyriausiasis treneris Evaldas Misiūnas. Pavasarį komanda, dalyvaudama jau 19 metų vykstančiame Fokino taurės futbolo turnyre, nepatyrė pralaimėjimų ir užėmė pirmąją vietą, iškovodama pereinamąją A. Fokino taurę.

Toliau jaunimo laukė LFF III lygos kovos. Jaunuoliai kovodami tarp vyrų komandų parodė, kad jų noras ir toliau nugalėti neišblėso. „Neptūno B“ komanda, patyrusi tik vieną pralaimėjimą lygos rungtynėse, iškovojo pirmąją vietą ir pasidabino aukso medaliais bei iškovojo teisę kitais metais žaisti LFF II lygoje, o Tomas Jonušas apdovanotas LFF III lygos Klaipėdos regiono pirmenybių geriausio žaidėjo taure.

Tuo tarpu pagrindinė „Neptūno“ komanda, vedama vyriausiojo žaidžiančiojo trenerio Donato Naviko, kovojo šiais metais labai stiprioje LFF II lygoje. Vyrai parodė charakterį ir jau nuo pirmų rungtynių, demonstruodami gražų žaidimą, skynė pergales bei rinko taškus sužaisdami lygiosiomis. „Neptūno“ ekipa pralaimėjo tik dvejas rungtynes, keturis kartus sužaidė lygiosiomis ir dešimt kartų įveikė savo varžovus. To pakako, kad komanda užimtų antrąją vietą ir pasidabintų LFF II lygos sidabro medaliais.

Naudingiausio komandos žaidėjo apdovanojimas atiteko Pauliui Juškai. Antro rato rezultatyviausiu lygos žaidėju tapo žinomas futbolininkas Marius Papšys, kuris įpusėjus sezonui, grįžęs iš Mažeikių, sustiprino komandos gretas. Tolimesnis „Neptūno“ tikslas – gauti LFF I futbolo lygos licenciją, kilti laipteliu aukščiau ir nemažinant tempo toliau sėkmingai atstovauti Klaipėdos miestui.

Užėmė 4 vietą

Trečioji „Neptūno“ sistemos komanda žaidė Klaipėdos miesto 8×8 futbolo lygoje. „KFA-FC Neptūnas“ komandai, kurios vyriausiasis treneris Aurimas Skurdelis, iškeltų tikslų nebuvo. Tai komanda, kurioje išbandė savo jėgas daug Klaipėdos jaunimo. Talentingi, išsiskiriantys jaunuoliai pakviesti žaisti į „KFA-FC Neptūnas“ komandą buvo stebimi „Neptūno“ trenerių bei sporto direktoriaus Kęstučio Ivaškevičiaus ir kviečiami į aukštesnes futbolo piramidės „Neptūnas B“ ar „Neptūnas“ komandas. Trečioji komanda Klaipėdos 8×8 lygoje užėmė aukštą 4 vietą tarp 15 vyrų komandų. Šioje komandoje pirmus žingsnius pradėjo futbolo klubo „Neptūno“ partnerio akademijos „KFA“ jaunuoliai. 

„Sezono pradžioje kėlėme aukštus tikslus ir tikėjomės bei vylėmės, kad pagrindinei „Neptūnas“ komandai pavyktų iš LFF II lygos perkopti į I lygą. Dėl pasiekto „Neptūno B“ komandos rezultato, tai buvo tikrai netikėta, bet labai smagu, kad jie užėmė pirmą vietą, o antroji vieta II lygoje irgi nuteikia mus labai pozityviai. Džiaugiuosi, kad bendradarbiavimas su Kęstučiu Ivaškevičiumi ir Tadu Vaitkumi davė puikius rezultatus, kuriuos visi matome. Jie tikri specialistai, kurie nusimano ir supranta savo darbą bei puikiai jį parodo dirbdami tiek su vaikais, tiek su jaunimu. Tai yra nauja gera pradžia ir faktas, kad reikia dirbti dar intensyviau, nes viskas dar prieš akis. Sezonas baigėsi, bet tai nereiškia, kad baigiame sportuoti, todėl komandoms linkiu gero fizinio pasirengimo, intensyvesnių treniruočių ruošiantis naujam sezonui“, – tinklapiui „fcneptunas.lt“ teigė Vilius Sukonas.


  2020-10-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt