P0

Kultūra

Pristatys Viktoro Šociko tapybą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-10-27


Spalio 29 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Naujojoje Klaipėdos galerijoje (Herkaus Manto g. 22), vyks Viktoro Šociko personalinės parodos „Peizažas“ atidarymas.

„Tapau peizažus „lengva ranka“, galvodamas apie aukštesnes meno pakopas. Eksperimentuoju, norėdamas surasti savąjį braižą, išraiškos formą, tapybos koloritą, filosofinį pradą vaizduojamojoje plastikoje. Dažnai mintyse ir eskizuodamas, tapydamas paveikslus pasaulį pertransformuoju, siedamas jį su nūdienos nuotaika, pasaulėžiūra, įvykiais. Klausydamas muzikos kuriu ir tobulinu save, savo pasaulio viziją“, – sako V. Šocikas.

Dailininkas gerai žinomas kaip aktų piešėjas ir tapytojas. Taip pat tapo abstrakcijas – tarsi žaisdamas spalvomis, linijomis ir formomis.

Tapydamas peizažą dailininkas siekia sustabdyti nepakartojamą gamtos ar architektūrinių elementų žavesį, visa tai perteikdamas savaip, per savo matymo prizmę. Dailininko drobėse gamta, jos reiškiniai, sąlytis su miestu ar kaimu, upės, kartais vien tik dangus ir debesys suteikia progos stabtelėti ir įvertinti talentingo dailininko patirtį.

Paroda veiks iki lapkričio 26 d.

INFORMACIJA

V. Šocikas baigė Lietuvos valstybinį dailės institutą (dabar Vilniaus dailės akademija), parodose dalyvauja nuo 1987 m. Nuo 1995 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Surengė 7 personalines parodas, dalyvavo daugiau nei 30 grupinių parodų Lietuvoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Rusijoje, Kinijoje, daugiau nei 10 plenerų ir simpoziumų Lietuvoje, Lenkijoje, Vokietijoje. 1998 m. apdovanotas Lietuvos dailininkų sąjungos premija už kūrybą. Gyvena ir dirba Vilniuje.


  2020-10-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt