P0

Kultūra

Skelbiamas plakatų „Apgynę laisvę“ konkursas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-10-27


Artėjant 1991 m. sausio įvykių 30-osioms metinėms, Krašto apsaugos ministerija (KAM) kviečia jaunimą dalyvauti plakatų kūrimo konkurse „Apgynę laisvę“.

Konkurse gali dalyvauti šalies bendrojo ugdymo mokyklų, aukštųjų mokyklų, profesinių mokymo įstaigų moksleiviai ir studentai.

Plakato tema turi atitikti 1987–1991 m. Lietuvos istorijos laikotarpį. Siūlomos temos (sąrašas yra rekomendacinio pobūdžio): „Tautos kova dėl nepriklausomybės atgavimo“, „Sovietų okupacija ir vykdytos  represijos“, „Sąjūdžio veikla ir politiniai siekiai“, „Lietuvos nepriklausomybės atkūrimas“, „Lietuvos ekonominė blokada“, „1991 m. sausio mėnesio įvykiai“, „SSRS pastangos užgniaužti nepriklausomybę“, „Lietuvos tarptautinis pripažinimas“.

Ketinantys dalyvauti konkurse iki 2020 m. lapkričio 6 d. turėtų užsiregistruoti el. paštu apgynelaisve@gmail.com

Iki gruodžio 15 d. imtinai A2 formato ir ne mažesnės kaip 200 dpi rezoliucijos tinkami spausdinimui plakatai JPG arba PDF formatu (failo dydis nuo 10 iki 30 MB) laukiami el. pašto adresu apgynelaisve@gmail.com. Užpildyta konkurso dalyvio anketa pateikiama kartu su plakatu. Jei darbas yra atliktas keleto dalyvių, dalyvio anketą kiekvienas iš jų užpildo atskirai.

Konkursu siekiama skatinti jaunimą domėtis Lietuvos laisvės kovų istorija, ugdyti pilietiškumą, puoselėti tautinius jausmus ir istorinę atmintį, skatinti kūrybiškai pažvelgti į istorinius įvykius, formuoti ir perteikti savitą jų vertinimą meninėmis formomis.

Vertinant darbus bus vadovaujamasi šiais kriterijais:

 • plakato atitiktis konkurso nuostatams ir tematikai;
 • meninio darbo kokybė;
 • originalumas ir įtaigumas;
 • aktualumas ir perduodamos žinios aiškumas;
 • meninės formos pasirinkimo ir turinio atitikimas;
 • plakato forma, leidžianti jį  eksponuoti ir pristatyti viešojoje erdvėje.

Vertinimo komisija, atsižvelgusi į šiuos kriterijus, iki gruodžio 23 d. įvertins darbus ir skirs pirmąsias, antrąsias ir trečiąsias vietas 5–8 klasių, 9–12 klasių ir aukštųjų mokyklų studentų amžiaus grupėse.

Trijų pirmųjų vietų laimėtojai bus apdovanoti konkurso diplomais ir specialiais prizais, visi konkurso dalyviai – padėkos raštais, o konkurso dalyvių darbų vadovai – padėkos raštais.

Konkurso kriterijus atitinkantys dalyvių sukurti plakatai bus eksponuojami viešosiose erdvėse, renginiuose ir leidiniuose, skirtuose 1991 m. sausio įvykių 30-mečiui paminėti.

Konkursą organizuoja Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie KAM.

Konkurso partneriai – Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija, Vilniaus dailės akademija, Nepriklausomybės gynėjų sąjunga.

Konkurso nuostatus ir dalyvio anketą rasite čia. 


  2020-10-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt