P0

Kultūra

Klaipėdos kamerinis orkestras su obojininku A. Puskunigiu išleis kompaktinę plokštelę ir koncertuos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-10-28


Šią savaitę Klaipėdos koncertų salėje galima pasijusti tarsi įrašų studijoje. Klaipėdos kamerinis orkestras, vadovaujamas Mindaugo Bačkaus, ir solistas obojininkas Andrius Puskunigis (Lietuva–Prancūzija) įrašinėja Georgo Friedricho Händelio kūrinių kompaktinę plokštelę.

Pranešama, kad orkestro sudėtis buvo papildyta iš Prancūzijos atvykusiais menininkais: Celine Scibetta–Puskunigis (klavesinas), Vincent Bernardt  (klavesinas, vargonai) irParsival Castro (teorba, barokine gitara). 

Kodėl pasirinkta išleisti būtent  baroko kompozitoriaus G. F. Händelio kūrinių kompaktinę plokštelę? Jau du dešimtmečius gyvenantis ir dirbantis Prancūzijoje obojininkas A. Puskunigis atsako, kad jaučiasi labai artimas šiam kompozitoriui. „Esu labai panašus į Händelį ne tik muzikine prasme, bet ir mūsų gyvenimai panašiai susiklostė. Ir jis, ir aš esame dideli savo šalies patriotai. Be kita ko, Händelis taip pat buvo genialus obojininkas. Jis parašė unikalius koncertus vienam instrumentui – vargonams ir obojui“.

Intensyviai dirbdamas su Klaipėdos kameriniu orkestru, A. Puskunigis mato ryškius skirtumus tarp Lietuvos ir vakarų orkestrų. Pasak muziko, vakarų Prancūzijos orkestruose jau yra susiformavusi tvirta nuomonė, kurią sunku išjudinti. Orkestrantai puikiai išmano savo darbą ir daugiau niekuo nebesidomi.

„Kas man yra įdomu čia, Klaipėdoje, kad orkestrantai yra atviresni, jie labai reaguoja į tai, ką mes jiems sakome. Jie tiesiog „geria“ visą informaciją, greitai apdoroja ją ir tuomet gaunasi labai geras rezultatas. Manau, kad su Klaipėdos kameriniu orkestrus galima vystyti daug didesnius projektus nei Vakaruose“.

Kartu projekte dirbantis ir klavesininkas bei vargonininkas  V. Bernardt taip pat negaili gražių žodžių Klaipėdos kameriniam orkestrui: „Mes jaučiam tuos žmones, jaučiame vieni kitus. Mano emocijos šiuo metu yra fantastiškos. Labai džiaugiuosi būdamas čia“.

Kompaktinę plokštelę įrašinėja garso režisierius Arūnas Zujus. Plokštelę išleis šiandienos klasikinės muzikos pasaulyje lyderiaujanti Nyderlandų įrašų kompanija „Brilliant Classics“.

Kultūros straipsnių vidus

INFORMACIJA

Spalio 30 dieną, penktadienį, 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje A. Puskunigis su Klaipėdos kameriniu orkestru atliks programą „Šarmingasis oboe d’amore“. Koncerte taip pat dalyvaus du klavesinai, vargonais ir teorba, kurie praturtins styginių orkestro skambesį, o jais gros iš Prancūzijos atvyksiantys atlikėjai Celine Scibetta-Puskunigis (klavesinas), Vincent Bernardt (klavesinas, vargonai) ir Parsival Castro (teorba, barokine gitara).Barokinės G. F. Händelio garsų girliandos obojui, vargonams, klavesinui, teorbai bei styginiams koncerte bus supintos su šiuolaikinių autorių AlfredoSchnittke’s ir Krzysztofo Pendereckio kūriniais styginių orkestrui.


  2020-10-28

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt