P0

Švietimas

Klaipėdos universiteto studentams – 16 savivaldybės stipendijų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-10-28


Klaipėdos miesto savivaldybės administracija paskyrė 32 metines stipendijas gabiems ir talentingiems aukštųjų mokyklų pirmojo kurso studentams. Net pusę jų pelnė Klaipėdos universiteto (KU) Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakultete besimokantys jaunuoliai.   

Devynios stipendijos skirtos pirmakursiams, pasirinkusiems KU Informatikos ir Informatikos inžinerijos studijų programas, 7-ios – merginoms ir vaikinams, studijuojantiems Inžinerijos ir technologijų mokslų krypčių grupėje. Jie iki pat mokslo metų pabaigos bus skatinami kasmėnesine 100 eurų priemoka.

Sprendimą skirti 32 stipendijas uostamiesčio aukštųjų mokyklų Informatikos mokslų bei Inžinerinių ir technologijų mokslų studentams priėmė Klaipėdos miesto akademinių reikalų taryba, atsižvelgdama į vis augantį šių sričių specialistų poreikį rinkoje. Taip pat tai viena iš Klaipėdos atvirumą gabiam jaunimui rodančių programos „Rinkis Klaipėdą!” („Choose Klaipeda”) priemonių. Žinia, 2021-aisiais Klaipėda yra paskelbta Europos jaunimo sostine.

Į stipendijas galėjo pretenduoti tik aukštą stojamąjį balą turėję jaunuoliai. Jūros technologijų ir gamtos mokslų dekanė prof. dr. Rima Mickevičienė džiaugiasi, jog tokiomis priemonėmis miesto savivaldybė motyvuoja gabų jaunimą studijoms rinktis tiksliuosius mokslus.

„Klaipėdai labai reikalingi jauni specialistai, kuriems paklūsta skaitmeninės technologijos. Jie netolimoj ateity kurs pažangą mūsų krašte. Kreipiuosi į jaunuolius, kurie galbūt dar neapsisprendę, kurį kelią rinktis, rinkitės tiksliuosius mokslus ir tas specialybes, kur jūsų protai ir rankos bus reikalingiausios“, – teigė ji.

Jaunimo motyvavimas studijuoti uostamiestyje ir po studijų likti čia – viena iš kasmet vis atnaujinamos Klaipėdos universiteto ir uostamiesčio savivaldybės bendradarbiavimo sutarties sričių.

„Savivaldybės dėmesys akademiniam jaunimui stiprina Universiteto ir miesto ryšį. Esame miesto dalis, žinome jo poreikius bei lūkesčius ir džiaugiamės galėdami prisidėti sprendžiant vis aktualesnę kvalifikuotų specialistų trūkumo problemą“, – KU pranešime spaudai cituojamas aukštosios mokyklos rektorius prof. dr. A. Razbadauskas.


  2020-10-28

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt