P0

Koronavirusas, Svarbu

Verčia dirbti sergančius COVID-19 (6)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-10-28


Nuotolinės Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmams skirtos konsultacijos metu Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento direktorius Raimundas Grigaliūnas informavo, kad uostamiestyje fiksuota atvejų, kai darbdaviai verčia dirbti sergančius ar izoliuotis turinčius darbuotojus.

Pasak R. Grigaliūno, tai įrodžius, už viruso platinimą darbdaviui gresia baudžiamoji atsakomybė.

pixnio.com nuotr.

Prieš dešimt dienų uostamiestyje ir Klaipėdos apskrityje COVID-19 susirgimų atvejų rodiklis buvo mažesnis negu Lietuvos vidurkis, tačiau nuo spalio 15–16 dienomis situacija ėmė sparčiai blogėti. Šiuo metu apskrityje per dieną fiksuojama 150-170 užsikrėtimo atvejų.

Pasak R. Grigaliūno, per spalį įvežtinių COVID-19 ligos atvejų Klaipėdos apskrityje buvo 14, daugiausia – iš Belgijos, Prancūzijos, D. Britanijos. Atvejai nustatyti profilaktinių tyrimų metu. Tai reiškia, kad virusas plinta šeimose, įstaigose ir įmonėse.

Šiuo metu Klaipėdos apskrityje yra 40 židinių: 22 mokyklose, 7 vaikų darželiuose, 6 židiniai – ligoninėse, kolegijose, universitetuose.

Iš namų aplinkos virusas atnešamas į įmones: šiuo metu virusas po 1-2 atvejus fiksuojamas 15 Klaipėdos įmonių.

„Pasak epidemiologų, svarbu, kad darbo pradžioje darbuotojams būtų matuojama temperatūra, fiksuojama, ar yra kitų ligos simptomų, būtina valdyti darbuotojų srautus ir judėjimą įmonių viduje. Kitaip susirgus darbuotojui privalės 14 dienų izoliuotis visi, turėję artimą sąlytį: buvę šalia ilgiau kaip 15 min. be veido apsaugos, nesilaikę saugaus atstumo arba netgi sveikinęsi rankos paspaudimu. Aptarnaujančių klientus namuose įmonių vadovams patariama tai laikinai atidėti vėlesniam laikui, o jei reikalas neatidėliotinas, išduoti darbuotojams respiratorius, iš anksto žinoti, ar klientas nėra saviizoliacijoje, neserga ir pan. Gavus informaciją apie tai, kad darbuotojas susirgo, įmonės vadovai ar atsakingi asmenys visų pirma turi nustatyti didelėje rizikoje esančius asmenis. Atsižvelgiant į tai, kad Nacionalinio visuomenės sveikatos centro darbuotojai nebespėja apdoroti informacijos, vadovai turi imtis iniciatyvos atsekti kontaktus įmonės viduje, informuoti nacionalinį visuomenės sveikatos centrą el. paštu klaipeda@nvsc.lt, išsiųsti turėjusius sąlytį darbuotojus į 14 d. izoliaciją ir dezinfekuoti patalpas”, – rašoma Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų elektroniniame leidinyje „Rūmų žinios”. 


  2020-10-28

  6 komentarai “Verčia dirbti sergančius COVID-19”

  1. Delko ju taip daroma,skelbiama dezinformacija,melas,klaidinama.Viskaa del pinigu,jie tai dirba,toks ju darbas yra.Aisku sios pajamos yra nelegalios,ir tai yra nusikalstama.Kai jie raso,si asmenu grupele kyla ispudis kad jie,lyg ir visi luetuvos zmones istikriju gan labai grieztai,piktai nusistate pries covida.Bet taip nera.Ir ju paciu rasanciu,artimieji,pazystami kaikurie,ir is ju paciu anticocidininku suserga virusu.Serga ir jie.Tai yra ju darbas,jie dirba si purvina nesvaru darba irtiek.Patys save tepdami siuo purvu,uztai gaudami soliszias pajamas.

  2. Kodėl neišvardina tų židinių, skaičiai didžiuliai, kas čia per paslaptys?

  3. Ka cia peiza jis sendien pati paskambinau kad turejau kontakta su serganciu dariausi testa buvo neigiamas bet darbdavys liepe izuoliotis o cia ponia pasake kas liepe izoliuotis tas tegu ir moka nedarbinguma

  4. O pas mus situacija kitokia. Darbdavys atėjo į kabinetą, pasakė kad turėjo kontaktą su susirgusiu asmeniu ir toliau laimingas eina į darbą…ką daryti šiuo atveju? “Liepti” vadovui eiti namo?

  5. Tai paviešinkite tas įmones,kad neitų ten žmonės.
   Dabar pilstot iš tuščio į kiaurą.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt