P0

Uostas ir jūra

Planuoja atnaujinti konteinerių paskirstymą Klaipėdoje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-10-29


Kad Klaipėdos uostas yra svarbi konteinerių pervežimo ir paskirstymo vieta pasaulinės laivybos kompanijos „Mediterranean shipping company“ (MSC) planuose, patvirtino šios kompanijos vadovybė nuotolinio susitikimo su Klaipėdos uosto vadovu metu. Susitikimą su laivybos kompanija dėl konteinerių srautų perspektyvų Klaipėdos uoste inicijavo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovas, skelbia Uosto direkcija.

„Džiaugiamės konstruktyviu susitikimu su laivybos gigantės MSC prezidentu Diego Aponte ir kompanijos vadovybe. Be abejo, dėl COVID-19 plitimo teko planuotą susitikimą pakeisti nuotoliniu. Mums buvo svarbu išgirsti kompanijos planus dėl konteinerių paskirstymo Klaipėdos uoste perspektyvų, – pranešime spaudai teigia Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas. – Buvome patikinti, kad Klaipėdos uostas išlieka kaip svarbi vieta MSC dėmesio lauke ir artimiausiuose laivybos kompanijos veiklos planuose. Mes savo ruožtu pažadėjome užtikrinti sklandų bendradarbiavimą bei dėmesį jų poreikiams, taip pat pristatėme pradedamus ir planuojamus uosto plėtros projektus, sustiprinsiančius uosto konkurencines galimybes.“

Nuotoliniame susitikime su Klaipėdos uosto vadovu dalyvavo Diego Aponte, MSC prezidentas, kapitonas Raffaele Porzio, MSC viceprezidentas, ir  Ammar Kannan, „Terminal Investment Limited“ (TIL) generalinis direktorius. MSC yra viena iš konteinerinės laivybos linijų lyderių pasaulyje, savo atstovybes turinti 155 valstybėse. Jai šiuo metu priklauso 560 laivų. MSC grupei priklausanti TIL turi 65 konteinerių terminalus visame pasaulyje, taip pat ir Klaipėdos uoste veikiančią LKAB „Klaipėdos Smeltė“.

Pokalbio metu buvo patikinta, kad MSC planai dėl konteinerių paskirstymo centro Klaipėdos uoste yra rimti. Tai rodo ir LKAB „Klaipėdos Smeltės“ savininkų sprendimas įsigyti naujus STS kranus konteinerių krovai bei nemažinti darbuotojų skaičiaus.

Atkreiptas dėmesys, kad konteinerių pervežimai priklauso ir nuo pasaulinių tendencijų, o pastaruoju metu pokyčių atsirado ir dėl COVID-19.

„Uosto direkcijos pagrindinis uždavinys yra užtikrinti uosto konkurencingumą, vystant ir plėtojant uosto infrastruktūrą, bei garantuoti saugią laivybą. Tačiau mes taip pat siekiame, kad būtų išlaikyti esami krovinių srautai bei ieškoma papildomų“, – sako A. Latakas.

Per šių metų tris ketvirčius Klaipėdos uoste perkrauta 478 778 TEU konteinerių, tai yra 11,5 proc. mažiau nei pernai per tą patį laikotarpį.  Šiemet konteinerių apyvarta mažėjo visuose pagrindiniuose konteinerius kraunančiuose Baltijos jūros rytinės pakrantės uostuose.


  2020-10-29

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt