P0

Kriminalai ir nelaimės

Gaisruose jau žuvo 73 šalies gyventojai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-10-30


Šiemet gaisruose jau žuvo 73 žmonės, pernai tuo pačiu metu žuvusiųjų buvo 57.

31 žmogus žuvo dėl neatsargaus rūkymo (pernai per tą patį laikotarpį – 23), 13 – dėl neatsargaus elgesio su ugnimi, 10 – dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų bei gedimų, 5 – dėl pašalinio ugnies šaltinio, 3 – dėl elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimų, 2 – dėl elektros įrangos įrengimo ir eksploatavimo taisyklių pažeidimų, 1 – dėl dujų, žibalinių, benzininių įrenginių, prietaisų eksploatavimo pažeidimo, 3 – dėl kitų priežasčių. Dar penkių žmonių žūties priežastys tikslinamos.

Artėjant ilgajam Vėlinių ir Helovyno savaitgaliui, ugniagesiai prašo gyventojų atsargiau elgtis su ugnimi, nerūkyti lovose, nepalikti be priežiūros mažamečių vaikų.

„Kadangi šalyje siaučia koronavirusas ir vykti iš namų kažkur toliau nerekomenduojama, šiomis dienomis gyventojai turėtų labiau pasirūpinti savo namų saugumu, – pranešime spaudai teigia Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos viršininkas Jūris Targonskas.

Jis pataria pasitikrinti, ar veikia autonominis dūmų detektorius, apžiūrėti krosnis ir šildymo įrenginius. Taip pat ragina būti ypač atsargiems Helovino vakarą deginant žvakes, o statant šviečiančias dekoracijas ant palangių, saugoti, kad nuo jų neužsidegtų užuolaidos ar kiti daiktai, neleisti vaikams savarankiškai degti žvakių ar kitų Helovino atributų.


  2020-10-30

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt