Nuteisė Kretingos rajono tarybos narį

Regionas, Svarbu
Avatar photoMartynas Vainorius
2020-10-30

Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmai penktadienį paskelbė sprendimą byloje, kurioje kaltinimai dėl apgaulingos apskaitos buvo pareikšti šio rajono tarybos nariui socialdemokratui, ūkininkui Vladui Baltuoniui, jo sutuoktinei ir dar dviem moterims.

Vladas Baltuonis. Martyno Vainoriaus nuotr.

Kalakutų verslu užsiimantis V. Baltuonis buvo kaltinamas neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimu ir apgaulingu apskaitos tvarkymu. Jo sutuoktinei Vilijai prokuratūra buvo pareiškusi kaltinimus apgaulingu ir aplaidžiu apskaitos tvarkymu bei buvus nusikaltimo bendrininke-padėjėja.

Jadzė Jedenkienė ir Angelija Stonkuvienė buvo sulaukusios kaltinimų dėl apgaulingos apskaitos ir bendrininkavimo.

Bylą išnagrinėjusi teisėja Jurgita Ališauskaitė konstatavo, jog užtenka įrodymų pripažinti Lietuvos socialdemokratų partijai priklausantį V. Baltuonį kaltu pagal visus jam pareikštus kaltinimus ir paskyrė jam 7600 Eur dydžio baudą. Kadangi politikas ir verslininkas 2016 m . sausį buvo suimtas dvi paras, bauda buvo sumažinta iki 7448 Eur.

V. Baltuonienė buvo pripažinti kalta apgaulingai tvarkius apskaitą ir nubausta 3800 Eur dydžio bauda. Kadangi ji irgi 2016 m. sausį buvo sulaikyta dviem paroms, moteriai bauda sumažinta iki 3648 Eur.

Baltuoniams teismas skyrė gerokai mažesnes baudas nei prašė kaltinimą palaikiusi prokurorė. Jos nuomone V. Baltuonis buvo vertas beveik 15 tūkst. eurų baudos, o jo sutuoktinė – beveik 9 400 Eur.

J. Jedenkienę ir Angeliją Stonkuvienę teismas išteisino.

Nutartimi Baltuoniams iki jos įsigaliojimo buvo palikta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimą neišvykti, tačiau buvo panaikintas V. Baltuoniui taikytas nuosavybės apribojimas į 20 000 eurų.

Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos civilinį ieškinį teismas paliko nenagrinėtą.

Šis nuosprendis gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui. V. Baltuonis sakė dar pasitarsiantis su advokatu, kaip reikėtų elgtis, bet kartu teigė, jog jis iš principo yra neteisingas.

„Mes viską, ką buvome pagaminę, deklaravome valstybei. Tik tiek, kad dabar visi turi darbo. Visokių juodraščių rado ir pagal tuos juodraščius jiems atrodo”, – sakė V. Batuonis.

Žymos: | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Kretingos socdemas nuskausmintas rimčiau

Klaipėdos apygardos teismas penktadienį paskelbė nuosprendį net kelerius metus apeliacine tvarka nagrinėtoje baudžiamojoje byloje, kurioje vienu iš nuteistųjų pirmoje instancijoje ...
2024-02-02
Skaityti daugiau

Regionas

Kretingos meras kreipėsi į prokuratūrą, mieste - plakatai (atnaujinta)

Kretingos rajono savivaldybės meras Antanas Kalnius pateikė pareiškimą Klaipėdos apygardos prokuratūrai, kuriuo prašoma pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimo dokumento klastojimo. ...
2021-05-06
Skaityti daugiau

Politika, Svarbu

Tarp turtingiausių politikų - tik keletas iš pajūrio

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) antradienį pranešė, jog jos interneto svetainėje www.vmi.lt atnaujinti ir paskelbti viešų asmenų metinių gyventojų (šeimos) turto deklaracijų išrašų ...
2019-06-18
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This