P0

Mums rašo

Meistriškumo pamokas vainikavo koncertas

Atvira Klaipėda

Giedrė Zeicaitė
2020-11-02


Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje vyko kūrybinės dirbtuvės „Europos kultūros dialogas – italų vokalinės tradicijos”, kurias inicijavo visuomeninė organizacijos „Muzikos svetainė“ pirmininkė Tatjana Filatova ir šių eilučių autorė, LMTA Klaipėdos fakulteto docentė, S. Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė.

Organizatorių nuotr.

Idėjos autores šiam projektui įkvėpė talentingo jaunimo noras siekti meistriškumo aukštumų. Tad siekiant jaunąją kartą dar labiau paskatinti domėtis klasikine vokaline muzika bei tobulinti įvairiapusius dainavimo įgūdžius, buvo surengtas seminaras drauge su meistriškumo kursais.

Klaipėdos muzikos mokyklų aktyvus įsitraukimas į šį projektą paliudijo, jog Klaipėda yra aktyviai muzikuojantis miestas, kuriame nuo seno saugomos ir plėtojamos ne tik džiazo, bet ir klasikinės  muzikos tradicijos.

Meistriškumo pamokas „Italų ir vokiečių dainavimo tradicijos: stiliaus suvokimas, teksto analizė, tarimo koregavimas” pravedė įžymi dainininkė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos solinio dainavimo katedros vedėja prof. Asta Krikščiūnaitė. Pranešimą apie italų dainavimo meno istorinę raidą parengė mokytoja ekspertė Rūta Agafonovienė, o šių eilučių autorė aptarė M.K. Oginskio vokalinės muzikos ypatumus.

Seminaro organizatores nudžiugino gausus dalyvių skaičius. Meistriškumo pamokose dalyvavo skirtingo amžiaus gražiabalsiai dainininkai nuo 9 iki 25 metų iš Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Karalienės Luizės jaunimo centro, Šiaulių Juventos progimnazijos, Stasio Šimkaus konservatorijos ir LMTA Klaipėdos fakulteto.

Atvirose meistriškumo pamokose vokalo meistrė prof. A. Krikščiūnaitė vedė užsiėmimus su kiekvienu dalyviu individualiai, dosniai dalinosi savo žiniomis ir patirtimi. Pamokose buvo tobulinama dainavimo meistrystė, ugdomas italų kalbos taisyklingas tarimas, supažindinama su klasikinio dainavimo stilistika. Profesorė pasidžiaugė, kad į LMTA Dainavimo katedrą kasmet įstoja puikiai paruošti jaunieji dainininkai iš Klaipėdos ir nuoširdžiai padėkojo vokalo pedagogams už jų entuziastingą darbą, ruošiant jaunąją vokalistų kartą profesionaliai scenai.

Trijų  dienų darbą karūnavo spalvingas meistriškumo kursų dalyvių koncertas S. Šimkaus konservatorijos salėje. Jaunieji dainininkai ir jų mokytojai buvo apdovanoti padėkos raštais.

Organizatorių nuotr.


  2020-11-02

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt