P0

Nuomonės

Žaidimas su pimpanosiais (15)

Rytas Staselis
2020-11-02


„Delfi TV“ programos „Dėmesio centre“ vedėjo Edmundo Jakilaičio paklaustas, kodėl Prezidentūra nepageidavo, kad š. m. spalį S. Daukanto aikštės rūmuose vykusį Lietuvos, Lenkijos, Ukrainos ir Baltarusijos intelektualų renginį „Liublino ketvertuko“ formatu moderuotų žinomi žurnalistai Rita Miliūtė, Vytautas Bruveris ir Rimvydas Valatka, prezidentas Gitanas Nausėda veikiau jau būtų ką nors neutraliai „sutrynęs“ – esą išėjo nesusipratimas, komunikacijos klaida ar kaip nors kitaip. Tačiau šalies vadovas paatviravo: „Renginių, kurie vyksta Prezidentūroje, šeimininkė yra Prezidentūra. Jūs turbūt irgi nustebtumėte, jei pasakyčiau, kad į jūsų gimtadienį turi ateiti tas ir tas – greičiausiai atsakytumėte, kad įsivaizduotumėte galbūt kitokius svečius“.

Atrodo, kad praėjus beveik pusantrų metų nuo tarnystės šalies vadovo poste, p. Nausėda valstybės svarbos reikalus ne itin skiria nuo savo gimtadienių svečiams taikomų simpatijų bei antipatijų. Martyno Vainoriaus nuotr.

Kitaip tariant, p. Nausėda, prieš prezidento rinkimus žadėjęs plačiau atvertą instituciją visuomenei pasiuntė aiškų signalą: Prezidentūroje vykstančius renginius nuo šiol ir ateityje galės vesti tik tie visuomenės personažai, kurie, jos šeimininkų požiūriu, vengia „nepagrįstai kritikuoti” p. Nausėdos veiksmų viešojoje erdvėje. Nepaisant, kokių reikalingų kompetencijų turi ir kiek pastangų yra skyrę tam, kad vienas ar kitas svarbus visai valstybei renginys sėkmingai įvyktų.

Liūdna ir platesnė potekstė. Arba turime įsisąmoninti, kad, praėjus beveik pusantrų metų nuo tarnystės šalies vadovo poste, p. Nausėda valstybės svarbos reikalus ne itin skiria nuo savo gimtadienių svečiams taikomų simpatijų bei antipatijų. Arba pateikdamas tokius tragiškus savo ryškių klaidų paaiškinimus banaliai ir populistiškai mėgina žaisti su visuomenės plebsu – tais jos sluoksniais, kurie tarp valstybės svarbos reikalo ir nuosavo gimtadienio nemato esminio skirtumo. Tais žmonėmis, kurie geriau už tos srities specialistus geriau išmano ne tik apie krepšinį, bet ir skiepus, koronaviruso pandemijos prevenciją (pvz., kaukių dėvėjimą).

Vietoje plebso, runkelių ar kokių kitų nekorektiškai skambančių apibūdinimų paskutiniu metu man ėmė labai patikti „pimpanosių” etiketė tiems bendrapiliečiams, kurie viešose vietose pabrėžtinai dėvi apsaugines kaukes nusmaukę jas žemiau nosies. Negerbdami ir nesaugodami
aplinkinių. Todėl drįsčiau teigti, kad prezidento aliuzija apie gimtadienio svečius yra skirta pimpanosiams, o ne normaliems šios šalies piliečiams.

Prašau man atleisti: visokių yra, visokių reikia. Esu sutikęs žmonių, kurie ligi šiol nesupranta, kodėl žiniasklaida taip esą bjauriai be gailesčio pasibaigusios Seimo kadencijos pradžioje sudorojo Ramūno Karbauskio proteguotą Gretą Kildišienę. Geležinė jų logika, mano supratimu, yra tokia: kas iš to, kad kuris nors populiarus politikos lyderis globon po savo sparnu paima savo simpatiją ir leidžia jai gyventi turint privilegijų visų mokesčių mokėtojų sąskaita. Esą suprantama, kad politikoje visi yra vagys, tačiau juk visi yra žmonės…

Pimapanosiai yra politikams labai svarbus visuomenės segmentas.

Ne tik dėl to, kad, sprendžiant iš vyraujančių apsauginių kaukių dėvėjimo madų Seime, galima tvirtinti, kad ir parlamente yra tiesioginių jų atstovų. Su jais politikams yra lengviau bendrauti nei su tais, kurie išsiugdę bent mažumėlę kritiško mąstymo, daugiau – atsakomybės. Juos lengva panardinti į sąmokslo teorijų liūną taip, kad ten kapanotųsi iš esmės be vilties išlįsti. Jiems galima siūlyti pradinės mokyklos elementoriaus vertus svarbių problemų sprendimo receptus.

Nesu ir nebuvau nustebęs, kaip su pimpanosiais ketverius metus flirtavo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Tačiau labai gaila, kad tokius bendravimo būdus tai šen, tai ten perima šalies prezidentas.


  2020-11-02

  15 komentarai “Žaidimas su pimpanosiais”

  1. AvatarStaseliui (IP: 86.100.53.185)

   ko gero buvusio žurnalisto rašinių niekas nebenori ir skaityti – vien tik įžeidimai, patyčios, žmonių kiršinimas. Ko tas stasiukas taip nepatenkintas prezidentu? Aha, todėl kad neįsileido Miliutės ir kt.? Geriau Staselis patartų MIliūtei kad baigų juokinti žiūrovus per LTV kai šunelį Meška pavadintu, veda “rimtas” politines laidas. Ji jau tiek paseno, kad viena nebesugeba laidos vesti, tai šunelį kankina… Nesugeba net ir kaukės -plastiko tvarkingai ant galvos išlaikyti? Baikit savo karjerą tokie ir pn. nenustatinėkit piliečių prieš Lietuvos prezidentą, politikus ir kt.

  2. AvatarLietuvis (IP: 86.100.146.221)

   Dėkui p. Prezidente, kad tie pseudo patriotai ir “visažiniai” nebuvo priimti į prezidentūrą, gėda ir didelė bėda Lietuvai dėl tokių žurnalistų. Taip ir nesupratau ir nesuprantu, kam atstovauja žurnalistas Staselis.

  3. Avatarno comment (IP: 78.62.147.27)

   “paskutiniu metu man ėmė labai patikti „pimpanosių” etiketė” – skamba tikrai nekorektiškai, net sakyčiau kaip patyčios. Tikrai nustebino, kad tokį straipsnį parašė žurnalistas, kurį maniau esant vienu iš paskutinių rimtų žurnalistų Lietuvoje. Deja, daugiau taip nemanau.
   Ir dar – įdomu labai, ar atviraklaipeda.lt išdrįs plaukti prieš srovę ir būti žiniasklaida, kuri stabdo, o ne skleidžia šitą patyčių, pykčio ir baimės laviną, ar ne?

  4. AvatarVitoldas iš Tauralaukio (IP: 78.58.193.205)

   Nejau Prezidentas neturi teisės pasirinkti kas ves jo organizuojamą renginį? Dėl ko visas tas triukšmas? Jei jau sakote, kad jis tokios teisės neturi, tai, vadinasi, jis apskritai jokių teisių neturi. Ar ne taip?

   • AvatarDemokratija (IP: 90.131.33.243)

    Visa esmė tame ir yra, kad ne prezidento čia renginys buvo, prezidentūra buvo tik jo vieta. Pagal tokią logiką čia yra UAB Prezidentūra. Tai kam reikėjo aukštam ir gražiam per rinkimus žadėti, kad ji bus ATVIRA?

  5. AvatarJsjs (IP: 5.20.215.247)

   Dar vienas rusu sudportalis besidedantis atviru o pradeda politikuoti kai tik juos pradeda kas skaityti… Pyzdinkit nx kuo toliau nuo klaipedos

  6. AvatarAldona (IP: 78.56.92.112)

   Staseli, nejaugi nesupranti
   Kad tokius

  7. AvatarG (IP: 90.131.34.218)

   Apšilo kojas pimpackiukas, jau išmoko drausti 😁😁

  8. AvatarI sveikata (IP: 84.15.187.73)

   Grubliauskai lygiai taip pat nesiorientuojantys.. myli dziaza, kartu pageri su dziazo karaliene busi draugas. Baisus kaimiskumas, gerai, kad nebeilgai

  9. AvatarSlaptasginklas (IP: 90.131.41.80)

   Labai gerai, kad tuos šventuosius pimpačkiukus pastatė į kampą. Dar galėtų su Grybauskaite ir Landsbergiu nustot laižytis. Ploju atsistojęs.

  10. AvatarNojus (IP: 188.69.192.96)

   Sutikit, Nausėda-nesąžiningas žmogus. Jis jokios vizijos, ką galėtų Valstybei duoti gero, ir neturi. Jo tikslas-užsitikrinti asmeninę gerovę. Kaip jis juo norėjo būti… Jis- išeiginis žirgas, tikrai ne darbinis arklys. Jis gi gyvenime niekad ne dirbęs, banke tik iš vieno saito į kitą kompiuteryje sklaidydavo, o jo ekonominės prognozės iki šiol juokina analitikus, kaip niekad neišsipildydavusios. Taip, stengiasi gražiai, “prezidentiškai” atrodyt, ir supyksta, kai kad ir Tapinas pasišpilkuoja. Atsitiktinis žmogus valdžioj, ir daugiau nieko.

  11. AvatarNezabitauskas (IP: 78.61.173.9)

   Tie “žinomi žurnalistai”, ponas Staseli, tėra žinomi propagandistai, nepakenčiantys kitos nuomonės. Argi tokie gali būti politinių diskusijų moderatoriais?

  12. AvatarTomas (IP: 86.100.133.193)

   Juokdarys su savo gerovės valstybe.Bestuburis berniukas su kostiumu. Jokio autoriteto, vienkartinis ir tiek.

  13. AvatarPagarba prezidentui (IP: 78.62.147.40)

   Pagarba Prezidentui, kad pastatė” išrinktuosius” , tą garsią Ritos ir jos “muškietininkų’ trijulę į vietą. Ach, pamiršau ketvirtąjį muškietininką -pažą- Jakilaitį,

   • AvatarNojus (IP: 188.69.192.96)

    Pažiūrėsim, kaip jis atgailaus prieš būsimus rinkimus, kai į juos pačius taip familiariai kreipsis-Edmundai, Edmundai… Apgailėtinas.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt