P0

Miestas, Svarbu

„Kovidas“ Klaipėdos Kalėdų nepavogė: planuojami renginiai bus kuklesni (1)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2020-11-03


Koronavirusas turės įtakoms ir Kalėdoms Klaipėdoje – jau dabar aišku, kad renginiai bus kuklesni. Šventinės nuotaikos turėtų suteikti kalėdinis miesto rūbas, o kabinti papuošimus ketinama pradėti artimiausiu metu.

Kalėdų eglė Teatro aikštėje turėtų būti įžiebta ir šiemet, tačiau neabejoja, kad įžiebimo šventė bus gerokai kuklesnė. VšĮ “Klaipėdos šventės” nuotr.

Klaipėdos savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Eglė Deltuvaitė teigė, jog šventiniai renginiai dar nėra visiškai žinomi dėl dviejų priežasčių. Viena jų – koronavirusas ir dėl jo plitimo galiojantys reikalavimai šventėms. Kita priežastis yra tokia, jog Klaipėdos savivaldybė dėl šventinių renginių su jų organizatoriais dar nepasirašė sutarties.

„Viešieji pirkimai jau įvyko, kalėdinių renginių organizatorius išrinktas, tik sutartis dar nepasirašyta, tad ir nugalėtojo negalu įvardinti. Konkurso sąlygas buvo pasiėmę penki renginių organizatoriai“, – teigė E. Deltuvaitė.

Ji pabrėžė, kad jau konkurso sąlygose buvo įrašyta sąlyga, jog visus renginius reikės organizuoti pagal tuo metu galiosiančius saugumo reikalavimus.

„Kai tik pasirašysime sutartį, su renginių organizatoriais sėsime ir aptarsime kiekvieną detalę. Kalėdos Klaipėdoje bus, bet faktas, kad jos šiemet bus kitokios“, – konstatavo Kultūros skyriaus vedėja.

Konkurso nugalėtojai turės pasirūpinti ir pagrindine miesto egle, kuri visada pastatoma Teatro aikštėje, o jos įžiedimas tradiciškai vyksta pirmąjį gruodžio savaitgalį. Tiesą, pagrindinė Klaipėdos kalėdinė eglė pernai buvo įžiebta lapkričio 30-ąją, nes siekta kuo anksčiau pradėti kurti šventinę atmosferą.

Kelerius metus Teatro aikštėje buvo pastatoma ir puošiama gyva eglė, kurią padovanodavo klaipėdiečiai.

Jau žinoma ir tai, kad Atgimimo aikštėje šiemet kalėdinė eglė nestovės. Toks sprendimas priimtas ir pernai. Nors tada buvo išrinktas konkurso laimėtojas, kuris turėjo pastatyti dirbtinę eglę, tačiau pasiūlyta kaina pasirodė per didelė, todėl tokis šventinės puošmenos buvo atsisakyta.

„Miestą šiemet tikrai puošime, tik papuošimus kabinančiai bendrovei „Gatvių apšvietimas“ dar neparašėme pranešimo pradėti juos kabinti. Tai padarysime artimiausiu metu, nes mieste papuošimai turi būti pakabinti iki eglutės įžiebimo šventės, kad visus juos būtų galima tą pačią dieną įjungti“, – aiškino Klaipėdos savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė.

Anot jos, naujovių šiemet nenumatyta – papuošimai ir jų gausa bus tokia pati kaip ir pernai.


  2020-11-03

  Vienas komentaras apie “„Kovidas“ Klaipėdos Kalėdų nepavogė: planuojami renginiai bus kuklesni”

  1. AvatarAlvydas (IP: 78.57.200.88)

   Dovanoju miesto aikštės papuošimui didelę kalėdinę eglę.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt