P0

Regionas

Neringiškiams sužibo viltis: siekiama, kad per marias jie vėl galėtų keltis be eilės (1)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2020-11-04


Daug nepatogumų Neringos ir Smiltynės gyventojams kėlusią ankstesnio susisiekimo ministro Roko Masiulio panaikintą teisę jiems be eilės keltis keltu per Kuršių marias vėl siekiama sugrąžinti.

Trečiadienį Vyriausybės posėdyje pritarta siūlymui pakeisti šią tvarką reglamentuojančius teisės aktus.

Palmiros Mart nuotr.

Klausimą pristatęs susisiekimo ministras Jaroslav Narkevič teigė, jog sprendimas keisti kėlimosi keltais tvarką priimtas, atsižvelgus į susiklosčiusią situaciją, išanalizavus visus aspektus”.

Numatoma, jog pagal naująją tvarką, kurią nustatys susisiekimo ministras, be eilės neringiškiai galės keltis ne visomis savaitės dienomis, o tik nuo pirmadienio 00 val. iki penktadienio 18 val.

Kad šis sprendimas įsigaliotų, dar būtina pakeisti Vidaus vandenų transporto kodekso atitinkamus straipsnius, o tam turi pritarti Seimas.

Jam pritarus, teisę keltis per Kuršių marias, nestovint bendroje eilėje, Neringos ir Smiltynės gyventojai įgytų nuo kitų metų gegužės 1 d.

Įgyvendinus įstatymo pakeitimus, Neringos mieste ir Smiltynėje gyvenamąją vietą deklaravę gyventojai, sveikatos darbuotojai, viešosios tvarkos ir saugumo pareigūnai, tolimojo, vietinio susisiekimo autobusai, autocisternos, kuriomis vežamas kuras į Kuršių neriją, neįgalieji, jų vairuojami ar juos vežantys automobiliai galės netrukdomai vykti į darbą, vežti vaikus į ugdymo įstaigas, atlikti tarnybines funkcijas.

Neringos gyventojai pirmumo teisės keltis per Kuršių marias neteko praėjusių metų birželį, kai nemokamų leidimų išdavimą perėmė Kelių direkcija.

Tuomet teigta esą tokių leidimų būdavo išduodama kur kas daugiau nei yra gyventojų Neringoje – neva tuo buvo piktnaudžiaujama, nemažai žmonių bei juridinių asmenų tokius leidimus esą gaudavo nelegaliai.

Naująja tvarka buvo ypač nepatenkinti tie Neringos gyventojai, kurie dirba ar mokosi žemyninėje dalyje ir kuriems Smiltynės perkėla” vystant į darbą ar mokymo įstaigas tenka naudotis kasdien.


  2020-11-04

  Vienas komentaras apie “Neringiškiams sužibo viltis: siekiama, kad per marias jie vėl galėtų keltis be eilės”

  1. Tai vilniečiai, turintys nekilnojamojo turto Nidoje ar Smiltynėje kelsis be eilės? Nu super :)) geriau ir būt negali. O tiems patiems klaipėdiečiams teks laukti eilėse

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt