P0

Uostas ir jūra

„Meridianą“ plukdys penktadienį

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-11-05


„Meridiano“ savininkai patvirtino jau anksčiau skelbtą informaciją, jog Klaipėdos simbolis į savo vietą prie Dangės upės krantinės bus plukdomas šį penktadienį, lapkričio 6 d.

„Meridianas“ doke

Pasak „Meridiano“ parplukdymui vadovausiančio kapitono Valdemaro Vizbaro, įvertinant rytojaus orų prognozę, tempimui yra ruošiamasi, kaip ir buvo numatyta.

Pagal suderintą darbų grafiką, rytoj, lapkričio 6 d., 8 val., „Meridianas“ bus pradėtas leisti į vandenį. Doko nardinimas truks apie 2 val.

Apie 10 val. „Meridianas“ bus pradėtas tempti iš doko Dangės upės žiočių link. Į upę burlaivis bus įtemptas galu, nes Danė per siaura, kad joje jis vėliau būtų apsuktas.

Apie 11 val. turėtų būti pakeltas Pilies tiltas „Meridiano“ praplukdymui. Įveikus šį tiltą, iškart bus keliamas Biržos tiltas. Jis liks pakeltas tol, kol „Meridianas“  bus praplukdytas bei prišvartuotas prie krantinės ir kol pro tiltą atgal išplauks darbą atlikę vilkikai. Jų išplaukimui iš upės darsyk trumpam reikės pakelti ir Pilies tiltą. Jeigu viskas vyks sklandžiai, operacija turėtų būti baigta iki vidurdienio.

Didžiausias iššūkis yra praplaukti Biržos tiltą, mat tarpas tarp paketų tilto dalių yra labai siauras ir reikia labai didelio tikslumo, kad burlaivio vantai nekliūtų už tilto. Stipresnis vėjas šioje vietoje keltų papildomą riziką.

Spalio 20 d. išplukdant „Meridianą“ į doką buvo susidurta su dar viena problema – prie Danės krantinių keliais bortais prišvartuoti laiveliai praktiškai nepaliko vietos vilkikų manevrams. Šį kartą jau yra kreiptasi į krantinių koncesininką, taip pat Danės upės administratorių su prašymu, kad pavojingiausiose vietose prišvartuoti laivai „Meridiano“ tempimo metu trumpam būtų patraukti. 

Pasak „Meridiano“ savininko Aloyzo Kuzmarskio, pastarosios dvi savaitės bendrovės „Klaipėdos laivų remontas“ doke buvo išnaudotas didžiausią dėmesį ir darbų apimtis koncentruojant į povandeninę laivo dalį.

Nuo jos teko nuvalyti storą kriauklių bei vandens augmenijos sluoksnį, nušveisti, kelis kartus nugruntuoti ir nudažyti specialiais dažais, dėl kurių povandeninė dalis tapo nebe žalia, o tamsiai raudona. Kai kuriose vietose prireikė ir virinimo darbų, papildomų darbų atsirado dėl balasto dėžių permontavimo ir kt. Sykiu buvo atnaujinama ir medinė bortų apkala, tačiau tolesnis jos lentų keitimas, dažymas, taip pat kitų medinių paviršių tvarkymas numatytas ir laivui grįžus prie krantinės.

„Padaryta daug svarbių ir reikalingų darbų, kurie prisidės prie tolesnio „Meridiano“ išsaugojimo. Tačiau nebus taip, kad po šio remonto bus galima atsipalaiduoti ir kuriam laikui pamiršti apie laivo priežiūrą, nes tai – nesibaigiantis procesas“, – pranešime spaudai cituojamas A. Kuzmarskis.


  2020-11-05

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt