Koronaviruso židiniu tapusiose įstaigose – darbuotojai iš rezervo

Koronavirusas, Svarbu
Virginija Spurytė
2020-11-06

Globos namuose „Klaipėdos viltis“ koronaviruso židinys jau yra prigesęs, o siekiant išvengti didelių problemų, formuojamas socialinių darbuotojų ir jų padėjėjų rezervas.

Tokios išvados padarytos penktadienį vykusiame pasitarime dėl COVID–19 valdymo stacionariose socialinės globos įstaigose.

Susirgus globos namų „Klaipėdos viltis” globotiniams ir darbuotojams, padėti įstaigai suskubo savanoriai. Martyno Vainoriaus nuotr.

Anot Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus Gintaro Neniškio, toks pasitarimas organizuotas, nes galioja atitinkamas Ekstremalių situacijų vadovo sprendimas. „Mes turime turėti tokį lyg ir štabą, kuris spręstų globos įstaigų problemas. Tad įvertinome situaciją Klaipėdos globos ir socialines paslaugas teikiančiose įstaigose, aiškinomės, kaip koronavirusas valdomas, ar pakanka apsaugos priemonių“, – komentavo G. Neniškis.

Anot jo, šiuo metu koronaviruso židinys Klaipėdoje yra tik vienoje tokioje įstaigoje – Klaipėdos sutrikusio intelekto žmonių globos namuose „Klaipėdos viltis“. „Situacija čia yra gerėjanti, krizė buvo prieš gerą savaitę, kai susirgo visi globotiniai, o darbuotojai buvo priversti saviizoliuotis. Dabar situacija daugmaž yra valdoma. Darbuotojai iš saviizoliacijos grįžta į darbą, tik vienas jų susirgęs atsidūrė reanimacijoje, o kiti dauguma buvo besimptomiai atvejai. Be to, globos namai rado savanorių, kitų darbuotojų, todėl padėtis tikrai valdoma“, – tvirtino G. Neniškis.

Pasitarime buvo nagrinėtas klausimas, kaip Klaipėdoje suformuoti socialinių darbuotojų ir jų padėjėjų rezervą, iš kurio darbuotojai būtų siunčiami į koronaviruso židiniu tapusią įstaigą, jei joje nebeužtektų savo žmonių.

„Operacijų centro vadovas pasirašė įsakymą dėl rezervo suformavimo, o mes turime vykdyti, jokių „noriu“ čia nėra. Susitarėme, kad visos įstaigos, pagal galimybe, skirs po 1-2 darbuotojus į rezervą. Suprantama, kad daug entuziazmo nebuvo, tačiau įstaigų vadovai pasikalbės su savo darbuotojais. „Klaipėdos vilčiai“ darbuotojų iš to rezervo tikrai nebereikės, bet nežinia, ar tokios padėties pavyks išvengti kitose įstaigose, nes naujų koronaviruso atvejų skaičiai kasdien vis didesni“, – teigė G. Neniškis.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Koronavirusas

Savaitgalis Klaipėdoje - be susirgimų koronavirusu

Lietuvoje sekmadienį buvo patvirtintas vos vienas pirminis susirgimas COVID-19, tad per visą savaitgalį iš viso susirgo tik keturi žmonės, skelbia ...
2024-06-24
Skaityti daugiau

Koronavirusas

Šeštadienis Klaipėdoje - be naujų COVID-19 atvejų

Šeštadienį Lietuvoje COVID-19 susirgo trys žmonės (vienas iš jų – jau antrą kartą), skelbia Valstybės duomenų agentūra. Klaipėdiečių tarp jų ...
2024-06-23
Skaityti daugiau

Koronavirusas

COVID-19: tarp nulinius rodiklius turinčių savivaldybių nebėra Vakarų Lietuvos

Valstybės duomenų agentūra pranešė, kad penktadienį šalyje buvo patvirtinti 27 nauji užsikrėtimai COVID-19 (penki žmonės užsikrėtė antrą kartą). Du pirminiai ...
2024-06-22
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This