P0

Uostas ir jūra

Vertins tinkamiausią SGD terminalo ilgalaikio pajėgumų skirstymo ir kainodaros modelį

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-11-06


AB „Klaipėdos nafta“ (KN), pasitelkdama išorinius ekspertus, planuoja atlikti SGD terminalo ilgalaikio pajėgumų skirstymo alternatyvų bei kainodaros vertinimą. Pirmuoju etapu KN skelbia viešąją rinkos konsultaciją, kuria sieks iš rinkos gauti tokios studijos preliminarias kainos indikacijas bei optimaliai pasiruošti pačiam studijos pirkimui.

Pasak Dariaus Šilenskio, KN generalinio direktoriaus, bendrovė patyrusių ekspertų pagalba planuoja atlikti rinkos analizę ir įvertinti  Europos SGD terminalų ilgalaikių ir trumpalaikių pajėgumų paskirstymo ir kainodaros mechanizmus bei identifikuoti Klaipėdos SGD terminalui tinkamiausią modelį. Siekiama, kad studijos rezultatai užtikrintų maksimalų faktinį ilgalaikį SGD terminalo pajėgumų panaudojimą ir efektyvų veikimą, pagrįstą kaštus atspindinčiu tarifų modeliu.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„SGD terminalo išnaudojimas de facto rodo jo sukuriamą naudą ne tik nacionalinei, bet ir regioninei gamtinių dujų rinkai ir dujų vartotojams. Pradėjus veikti Balticconector jungčiai tarp Estijos ir Suomijos ir toliau plečiantis gamtinių dujų perdavimo sistemai regione (GIPL jungtis su Lenkija), manome, kad tai dar labiau paskatins rinkos dalyvių susidomėjimą būtent ilgalaikiu SGD terminalo pajėgumų paskirstymu“, – komentuoja D. Šilenskis.

Studijos rengėjai turės atsakyti, koks ilgalaikių pajėgumų paskirstymo mechanizmas galėtų būti taikomas SGD terminale bei tokiam modeliui pritaikyti atitinkamą SGD terminalo kainodaros modelį.

Anot KN vadovo, šiuo metu bendrovė skelbia viešąją rinkos konsultaciją siekdama gauti indikacijas iš rinkos dalyvių ir potencialių studijos rengėjų tam, kad būtų galima maksimaliai efektyviai pasiruošti pačiam studijos pirkimui. Skelbti viešąsias konsultacijas dar prieš inicijuojant viešuosius pirkimus KN jau tapo gerąja praktika vykdant SGD terminalo ilgalaikio tiekimo sprendinio projektą.

Po viešosios konsultacijos, įvertinus gautą informaciją, bus priimami korporatyviniai sprendimai ir skelbiamas studijos pirkimas. Išorinį ekspertą planuojama pasirinkti iki kitų metų sausio, o studiją parengti  kitų metų vėlyvą pavasarį. Studijos rezultatai bus aptariami su rinkos dalyviais ir kitomis suinteresuotomis šalimis, o galimus SGD terminalo naudojimo taisyklių pakeitimus planuojama teikti viešajai konsultacijai. Apie kiekvieną šio proceso etapą KN ar susijusios institucijos informuos atskirai.

INFORMACIJA

SGD terminalas yra viena iš KN veiklų, kuri yra reguliuojama valstybės, o infrastruktūra veikia pagal skaidrų ir atvirą trečiųjų šalių prieigos principą. Pagal šiuo metu galiojančią SGD terminalo kainodaros metodiką, terminalo eksploatavimo išlaidos daugiausiai padengiamos per papildomą tiekimo saugumo dedamąją, taikomą prie gamtinių dujų perdavimo paslaugų kainos.

Dalis SGD terminalo eksploatavimo išlaidų padengiama SGD terminalo naudotojams mokant kintamąją SGD pakartotinio dujinimo kainą už SGD terminale išdujintą SGD kiekį. Kintama pakartotinio dujinimo paslaugos kaina apskaičiuojama pagal Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos patvirtintą metodiką.


  2020-11-06

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt