P0

Kultūra

Klaipėdos dramos teatras ieško būdų pristatyti premjeras

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-11-07


„Labai laukėme Oskaro Koršunovo premjeros, žinome, kad jos laukėte ir jūs. Deja, negalėsime spektaklio pamatyti kartu. Ieškome būdo, kaip jį jums įdomiai pristatyti. Režisierius Klaipėdoje, tariamės su juo”, – Klaipėdos dramos teatro „Facebook” paskyroje apie lapkričio 12 d. planuotą premjerą „Otelas” rašo šios įstaigos vadovas Tomas Juočys.

Pasak jo, kolektyvas kol kas yra kryžkelėje, nes kol kas nėra aiškios nuostatos, ar teatrai uždaromi tik žiūrovams, ar turi būti nutraukiamas ir kūrybinis procesas.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Tikimės, kad mums bus leista repetuoti ir gruodžio 11 d. galėsime pristatyti spektaklį „Varovai“. Jo režisierius iš Latvijos Elmārs Seņkovs jau kūrė mūsų teatre – galėjote pamatyti spektaklį „Mama drąsa“. Beje, 2018 m. už šį darbą Elmārs gavo „Auksinį scenos kryžių“. Siūlau pasižiūrėti puikų Thomas Vinterberg filmą „Medžioklė“. Pagal jo scenarijų Rasa Bugavičute-Pēce mums parašė pjesę. Sunki tema, atskleidžianti mūsų visuomenės įpročius, kaip ieškome tų, kuriuos galėtume pasmerkti, nekęsti. Ko gero, gruodžio 11 d. dar negalėsite ateiti į teatrą, bet rasime būdą, kaip jums pristatyti šią premjerą. Galbūt, tai bus gyva transliacija internetu, o gal paruošime kokybišką įrašą. Atvirai sakau, dar nežinome, nes reikia padaryti nors vieną „progoną“ (repeticiją be stabdymų, nuo pradžios iki pabaigos), kad suprastume, ar transliacija įmanoma, ar žiūrovui bus aišku”, – rašo T. Juočys.

Jis patikino, kad karantino bus siekiama neprarasti ryšio su žiūrovais – festivalio „TheATRIUM“ iniciatyva paruoštos internetinės laidos, kurių metu bus galima susipažinti su ryškiausiais Europoje kuriančiais režisieriais. Bus transliuojama ir kita video medžiaga.

Teatro vadovas taip pat informavo, kad šiuo metu čia kuria režisierė Urtė Sėjūnaitė – Oskaro Koršunovo studentė ruošia savo diplominį darbą.

„Šiandien dar nežinome, ar jos spektaklis ras vietą mūsų repertuare, tačiau tikimės, kad Urtei pasiseks. Šis diplominis darbas dėstytojams bus pristatytas 2021 m. sausio 15 d. Apskritai, Klaipėdos dramos teatras siekia, kad kuo daugiau studentų atvyktų į Klaipėdą kurti savo baigiamųjų darbų. Tai lyg šviežio kraujo įliejimas”, – rašo T. Juočys.

Vasario 2-ąją yra numatyta pradėti repeticijas su lenke režisiere Agata Duda-Gracz, jau pasirinkusia 18 aktorių naujam spektakliui. Tarp jų du bus kviestiniai aktoriai lenkai, kaskart atvažiuosiantys į spektaklį.

Kultūros straipsnių vidus

„Tema – dailininkas Michelangelo Merisi da Caravaggio. Kol kas tai tik tema, užduotis. Režisierė šiuo metu Romoje, semiasi idėjų, apžiūrinėja jo kūrinius. Kiekvienam aktoriui pati parašys vaidmenis, istorijas. Žinome tik tiek, kad tai bus dramos opera. Esame tikri, jūs tai įvertinsite. Premjera 2021 m. gegužės 15 d.”, – apie teatro planus rašė jo vadovas.

Anot jo, birželį planuojamas mažesnis, „pandeminis” festivalis „TheATRIUM“.

„Šiandien niekas negali pasakyti, kokia forma bus galima daryti renginius, todėl galiu parašyti tik kai kurias pavardes režisierių, su kuriais esame sutarę, kad jie atvyks su spektakliu ar be: Dmitrij Krymov, Jan Klata, Alessandro Serra. Tokie patys artimiausi mūsų planai. Laukiame, kol galėsime laisviau keliauti, ieškoti naujų idėjų”, – rašo T. Juočys.

Jis akcentuoja, kad teatras renginių neperkels, nes nežino, kada bus galima susitikti ir kokiomis sąlygomis ir dėl to nenori nieko apgauti, tad grąžins visiems pinigus už bilietus.

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

„Jeigu nutarsite pinigų neatsiimti – paremsite teatrą. Iš anksto visiems už tai dėkoju. Stengsimės būti jums matomi karantino metu, bet ruošimės ir pandemijos pabaigai. Mums svarbu susitikti su jumis. Tikime, kad ir jums. Ačiū, ačiū, ačiū Jums už viską!”, – rašo T. Juočys.

INFORMACIJA

Atšauktų spektaklių sąrašas:

Lapkričio 5 d. 18 val. „Mūsų klasė“ Vilniuje;

Lapkričio 6 d. 18 val. „Mūsų klasė“ Vilniuje;

Lapkričio 10 d. 18 val. „Euridikė“ Kaune;

Lapkričio 12 d. 18.30 val. „Otelas“;

Lapkričio 13 d. 18.30 val. „Otelas“;

Lapkričio 15 d. 14 val. „Kėdė iš komedijų namo“;

Lapkričio 18 d. 18.30 val. „Labas rytas, pone Triuši“;

Lapkričio 20 d. 18.30 val. „Kreditoriai“;

Lapkričio 22 d. 17 val. „Elzės žemė“.

Turintiems bilietus į spektaklius iki lapkričio 11 d. bilietų grąžinimo terminas – iki lapkričio 16 d. Turintiems bilietus į spektaklius nuo lapkričio 12 iki 29 d. bilietų grąžinimo terminas – dvi savaitės nuo neįvykusio spektaklio. Pinigus už įsigytus bilietus galima susigrąžinti kasose, kuriose jie pirkti arba internetu. Kilus klausimams galima kreiptis el. p.: lina@kldt.lt arba telefonu: +370 659 07931


  2020-11-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt